Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
janusz2940

Posty: 20
Wysłany: 2013-03-29, 01:03    [Pytanie] Czy modyfikacja harmonijka na podwyższenia może troszkę zmienić brzmienie Harmonijki?

Czy modyfikacja harmonijka na podwyższenia może troszkę zmienić brzmienie Harmonijki? Np: że dźwięk nie jest po modyfikacji taki sam jak przed. O to mi chodzi, ze np jest lekko przy tłumiony troszkę i brzmi inaczej. Ale wysokość dźwięku jest taka sama jak była.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-03-29, 08:29    Odp: [Pytanie] Czy modyfikacja harmonijka na podwyższenia może troszkę zmienić brzmienie Harmonijki?

To zależy jak modyfikacja. Ogólnie rzecz biorąc daj mi harmonijkę i powiedz czego oczekujesz to tak Ci ją wyszykuję. Chcesz matowego dźwięku - jest do zrobienia, chcesz czystego i klarownego - jak najbardziej.

Wszystko zależy od customizera.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
janusz2940

Posty: 20
Wysłany: 2013-03-29, 11:51    Odp: [Pytanie] Czy modyfikacja harmonijka na podwyższenia może troszkę zmienić brzmienie Harmonijki?

Ogólnie chciałem ją na podwyższenia no i się trochę bawiłęm w tą modyfikacje no i trochę nie które kanały mają troszkę inne brzmienia. Nie wiem czy wykonałem dobrze. Ale dziś udało mi się na kanale 4 zrobić podwyższenia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-03-29, 11:58    Odp: [Pytanie] Czy modyfikacja harmonijka na podwyższenia może troszkę zmienić brzmienie Harmonijki?

Myślę, że dodatkowo technika gry może mieć znaczenie. Głównie układ języka i napięcie mięśni twarzy. Ale bardzo pozytywne jest to, że słyszysz zmiany. Teraz tylko jak to się ma do Twojego ideału dźwięku. Każdy ma gdzieś w głowie taki ideał dźwięku i grając do niego dąży. Rozumiem, że dążysz do dźwięcznego "srebrzystego" dźwięku.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu