Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
janusz2940

Posty: 20
Wysłany: 2013-03-19, 09:03    [Problem] Podciąg na 2 kanale Tonacja C

Gram już od lipca na harmonijce. Może nie systematycznie ponieważ grywam i ćwiczę więcej na innym instrumencie. Posiadam Harmonijkę Hohner Marine Band DELUXE Tonacja C. Podciągi praktycznie już trochę opanowałem. Tylko mam 1 problem nie mogę zagrać dźwięku F na kanale 2. Maksymalnie mogę zagrać Fis. Próbowałem wiele razy i nadal nie mogę dźwięku F zagrać. Nie wiem może coś źle robię. Proszę o jakąś poradę i z góry Dziękuję.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fred1190 

Wiek: 28
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-03-19, 09:21    Odp: [Problem] Podciąg na 2 kanale Tonacja C

Spróbuj wymawiając "k" i przy tym cofnąć żuchwę lekko do tyłu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
janusz2940

Posty: 20
Wysłany: 2013-03-19, 09:49    Odp: [Problem] Podciąg na 2 kanale Tonacja C

Próbowałem tak przez około 10 minut i nic nie pomogą taki sam dźwięk wydobuję jaki wcześniej mi wychodził. Może być coś z harmonijką nie tak? Na kanale 3 wmiarę a z tym 2 się męczę kilka miesięcy i to bez skutku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-03-19, 14:11    Odp: [Problem] Podciąg na 2 kanale Tonacja C

Skąd jesteś? Może uda się jakiegoś nauczyciela w Twojej okolicy znaleźć albo jakieś lekcje przez Skype zrobić. Czasem po prostu trzeba "ucznia" usłyszeć i dopiero wtedy można ocenić co jest nie tak. Bywa, że to jakieś drobnostki ale i zdarzają się poważniejsze braki w technice.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
janusz2940

Posty: 20
Wysłany: 2013-03-21, 09:11    Odp: [Problem] Podciąg na 2 kanale Tonacja C

Woj lubelskie. Powiat Rycki. Też myślałem, o jakimś nauczycielu ale jak na razie to brak bo jak na razie to planowałem się zapisać na pianinko bo to mój główny inst. A harmonijka jako dodatkowy. Czytałem na wielu forach na temat podciągów no wychodzi mi ale nadal problem z tym kanałem 2 udaję mi się tylko zagrać dźwięk fis. Sprawdzałem z klawiszami i idealnie pasuje dźwięk ale żeby jeszcze bardziej pod ciągnąc to mi się nie udaję. Próbowałem tak wiele razy ćwiczyć jak napisał fred1190 w tym temacie wymawiając 'k' i nie ma efektu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-21, 11:11    Odp: [Problem] Podciąg na 2 kanale Tonacja C

Spróbuj zrobić co na kształt ziewania. Wypowiadasz takie ou na wdechu. Dwójkę obniża się bardzo podobnie jak jedynkę o pół tonu. Pamiętaj, że język leży na dole i go w zasadzie w ogóle nie angażujesz do tego. Wszystko robisz gardłem. Przynajmniej ja tak to robię i wychodzi;)

Pozdro
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
janusz2940

Posty: 20
Wysłany: 2013-03-24, 00:19    Odp: [Problem] Podciąg na 2 kanale Tonacja C

To dzięki za poradę. Jutro po próbuję tak, bo właśnie próbowałem na 2 robić z pomocą jezyka. Teraz spróbuję tak jak Ty mi radzisz. Tylko nie wiem jak to gardłem zrobić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-03-24, 11:56    Odp: [Problem] Podciąg na 2 kanale Tonacja C

Do bendu gardło rozszerzasz, jakbyś miał połknąć coś dużego, ziewać etc. To kwestia pierwszego poprawnego wykonania wtedy od razu wiesz co masz robić.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
janusz2940

Posty: 20
Wysłany: 2013-03-24, 13:49    Odp: [Problem] Podciąg na 2 kanale Tonacja C

Nie no. Z kilka godzin tak próbuję i max dzwięk fis tylko gram. tak jak by coś blokowała i nawet o drobinkę nie chce się więcej niż dzwięk fis obniżyć. Może być coś z harmonijką nie tak?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu