Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kotulec 

Wiek: 32
Posty: 2
Wysłany: 2013-03-09, 16:38    Ile może mieć lat? i czy nadaje się na nauke?

Cześć! jestem świeży jeżeli chodzi o harmonijki :) w sumie moja przgoda zaczeła się w momencie znalezienia tej harmonijki w domu ( na strychu ). Próbowałem wygooglać i odnaleźć tą harmonijke w internecie, ale niestety nic nie znalazłem... :( może źle szukałem a może nie ma nic o niej :P
Jeżeli ktoś wie coś na jej temat prosze pisać :)
No i prosze również o odpowiedź na pytania zawarte w temacie :) e
ii jeszcze jaką może mieć tonacje? nie widze żadnego oznaczenia na harmoszce...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-03-09, 23:17    Odp: Ile może mieć lat? i czy nadaje się na nauke?

Ponieważ ma oznaczenie amerykańskiej strefy okupacyjnej na pewno zrobiona w Niemczech zachodnich po drugiej wojnie światowej. Obstawiałbym 1946 - 1954. Chyba później już nie było tych oznaczeń stref, były tylko D i DDR.

Prawdopodobnie C-dur (te bez oznaczeń tonacji zazwyczaj taką miały, a wtedy tonacje cechowało się na pokrywach).

Do nauki nie bardzo się nadaje ponieważ:
1. Pokrywy przy ustach są pogniecione i jedna z nich wystaje.
2. Korozja na pokrywach, płytkach stroikowych i nitach
Aby to naprawić trzeba rozebrać harmonijkę, a korpus z płytkami jest gwoździowany, oczyścić z rdzy, zdezynfekować, a korpus dodatkowo odgrzybić. To oczywiście jest do zrobienia, ale przez osobę ze sporym doświadczeniem.

Nadaje się jako egzemplarz kolekcji starych harmonijek.

Ale nie masz co rozpaczać, nie słyszałem by jakikolwiek mistrz na takich grał.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kotulec 

Wiek: 32
Posty: 2
Wysłany: 2013-03-10, 02:35    Odp: Ile może mieć lat? i czy nadaje się na nauke?

Była w gorszym stanie... rozkręciłem ją i trochę naprostowałem pokrywy, reszty nie ruszałem bo bałem się coś uszkodzić :P Znów postanowiłem przeszukać zasoby internetu w celu ustalenia ile może być warta... i nic :P wg jak wpisuje harmonijka bosch to nie ma ani jednego wyniku dotyczącego tejże harmonijki... same wyniki z narzędziami.
Nie jestem kolekcjonerem harmonijek wiec jak nie mogę się na niej uczyć to nie jest mi ona potrzebna...
Pytania! : Ile może być warta? i czy się opłaca oddać do renowacji?, i gdzie?
( szczecin i okolice )

Może jakiś użytkownik forum jest zainteresowany? :)

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-03-10, 12:20    Odp: Ile może mieć lat? i czy nadaje się na nauke?

Zazwyczaj takie harmonijki na portalach aukcyjnych w Polsce osiągają ceny 10 - 15 PLN.

Renowację można przeprowadzić tylko w jakim celu? Wyniesie Cię to trochę a będzie grać jak każda średnia harmonijka (no może jak lekko tuningowana ;) ).

Obecnie aby grać jest dostępnych multum harmonijek które w stanie fabrycznym nadają się do gry, po co komu taki wynalazek.

Odnośnie kolekcjonerów się nie wypowiem. Sam mam kilka sztuk już nie produkowanych, po prostu żeby mieć i oko cieszyć. Może ktoś się do Ciebie zgłosi.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
kotulec
MK 


Wiek: 34
Posty: 28
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-03-10, 14:26    Odp: Ile może mieć lat? i czy nadaje się na nauke?

Małe sprostowanie, jeśli została wyprodukowana w czasach stref okupacyjnych w Niemczech, to można ją datować na lata 1945-49, wtedy właśnie istniały 4 strefy, w '49r. nastąpiło utworzenie BRD i DDR.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2013-03-13, 13:43    Odp: Ile może mieć lat? i czy nadaje się na nauke?

Pytanie do minigunmana - ile wyniosłaby renowacja w/w harmonijki? Mam na myśli to wszystko, o czym pisał Medium plus wymiana stroików?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-03-13, 20:00    Odp: Ile może mieć lat? i czy nadaje się na nauke?

Szkoda kasy aansaa. Ale jakieś 50-100zł najmniej, zależy jaki jest stan - po fotach tego nie widać za dobrze.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu