Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
huubi 

Wiek: 24
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2013-03-06, 17:35    Zapis występu - 23.01.13r. - Nowy Targ

Witam.
Dziś chciałbym wam zaprezentować zapis występu z dnia 23.01.13r.
Zespół nazywa się Strongehold. Na występ załapaliśmy się przypadkiem. Gramy razem od 2 miesięcy i występ prawie w ogóle nie był zaaranżowany. Ja w harmonijkę dmucham od września 2011. Na występie zgraliśmy muzykę country lecz próbujemy też bluesa czy wolnego rocka. I szczerze to nie mam pojęcia jak nam udało się się to zagrać :)
PS: Włączcie adnotacje do filmu

_________________
A kto umarł, ten nie żyje.
Ostatnio zmieniony przez huubi 2013-03-07, 10:26, w całości zmieniany 4 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-06, 20:34    Odp: Zapis występu - 23.01.13r. - Nowy Targ

Perkusja wariuje na maxa :D
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-03-06, 23:25    Odp: Zapis występu - 23.01.13r. - Nowy Targ

Muzyka folkowa vel. turystyczno-żeglarska.
Może coś więcej dodasz, np. nazwa zespołu, przy jakiej okoliczności występ, etc, etc?
Faktycznie perkusista - mówiąc delikatnie - za bardzo wczuł się w swoją rolę. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
huubi 

Wiek: 24
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2013-03-07, 10:13    Odp: Zapis występu - 23.01.13r. - Nowy Targ

Perkusista może trochę za bardzo się wczuł, ale perkusja była tam tak roklekotana że ciężko było ją w ryzach utrzymać :)
_________________
A kto umarł, ten nie żyje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2013-03-07, 11:46    Odp: Zapis występu - 23.01.13r. - Nowy Targ

Felix napisał/a:
Muzyka folkowa vel. turystyczno-żeglarska.

Hej Felixie - Twoja wypowiedź zabrzmiała w stylu: dziecięca zabawka vel. harmonijka ustna-dzwonki szkolne. Dyskryminacja! Rasizm :)

Muzyka żeglarska to w głównej mierze szanty vel. pieśni pracy, oraz pieśni i ballady kubryku opowiadające o wydarzeniach historycznych, obyczajowo-erotycznych i morskich przygodach.
Dlaczego zakwalifikowałeś do tego gatunku tych kilka popularnych melodii country?

Co do występu. Gracie, macie sprzęt, więc jest już z czym pracować. Nawet da się tego słuchać. Teraz tylko wpleść między dźwięki trochę artyzmu. Przed wami burzliwy okres poszukiwań...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
huubi 

Wiek: 24
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2013-03-07, 12:08    Odp: Zapis występu - 23.01.13r. - Nowy Targ

Na razie poszukujemy skrzypka i staramy się jakoś te utwory urozmaicić. Trzeba w to włożyć dużo serca i czasu, lecz może kiedyś na prawdę będzie to brzmiało jak rasowa piosenka a nie jak melodyjka? Kto wie?
_________________
A kto umarł, ten nie żyje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-03-07, 12:17    Odp: Zapis występu - 23.01.13r. - Nowy Targ

Pan_Jakub napisał/a:
Hej Felixie - Twoja wypowiedź zabrzmiała w stylu: dziecięca zabawka vel. harmonijka ustna-dzwonki szkolne. Dyskryminacja! Rasizm

Będę replikował:
Nie można nazwać tego wykonania szantą, albowiem jest to utwór muzyczny instrumentalny.A jak wiesz szanty (to co napisałeś), to pieśni kubryku, a te były wykonywane a'capella. Jak więc nazwać ten gat. muzyki? Ja i wiele osób z branży (tzw. szantowej) nazywają to muzyką żeglarsko-turystyczną.
Muzykę żeglarsko-turystyczną też wykonuję. :harp: Jako wieloletni stażem żeglarz z aktualnym członkostwem w Jacht Klubie Pogoria III, mamy kilka razy do roku rożne imprezy na których obowiązkowo się gra ten rodzaj muzy. :) Byłem też około 2 lat w kolegium reakcyjnym "Szantymaniaka", tak więc nie obce mi są te tematy.
Żadnej dyskryminacji to nie widzę - wysuwasz fałszywe wnioski. :(

p.s. moje zdjęcie z koncerciku w jacht klubie
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2013-03-07, 13:23    Odp: Zapis występu - 23.01.13r. - Nowy Targ

Ależ Felixie. Przecież te wykonania toż to muzyka country. Pozwoliłem sobie zapyskować, gdyż jestem szantmanem i zawsze mnie boli jak ktoś wsadza szanty razem z piosenką turystyczną i traktuje całokształt gatunku jako "Gdzie ta keja"... (a tak zrozumiałem Twoją wypowiedź). Szanty były wykonywane w 90% a'cappella, pieśni kubryku natomiast najczęściej z akompaniamentem. Ale nie kłóćmy się ;)

Przepraszam za offtop :*
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu