Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
leszo 


Posty: 3
Skąd: Lębork / Koszalin
Wysłany: 2009-11-22, 21:12    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Byłem pare tygodni temu na Nocnej Zmianie i bardzo mi się podobało. Luźna atmosfera, miedzy piosenkami rózne zarty, anegdotki itp. Nie chciałem nawet doszukiwać się tam jakiś nowości harmonijkowych, bo to stary dobry blues przecież :)
_________________
Rock n' roll !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-11-28, 22:11    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

A ja byłem dzisiaj w Sosnowcu w klubie Kiepury, gdzie Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa wywołał aplauz publiczności. Fajny gościu, ale widać b. zajęty, bo rozchwytywany przez fanów jego twórczości. Ludzi z zespołu też ma sympatycznych - wywnioskowałem nie tylko po występie, ale i po rozmowie bezpośredniej.No i oczywiście pełna profeska na scenie. :harp:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-28, 22:33    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Ja miałem za daleko, w końcu Sosnowiec za granicą.... (wybacz żarcik) :D
Pojechałbym ale przeczytałem o tym dopiero dzisiaj...
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-11-28, 22:42    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

No cóż raz bliżej jest do "nieba bluesowego" raz dalej.
We wtorek 1 gudnia jadę do Kakowa na warsztaty i występ Jasona Ricci.
Może tam masz bliżej?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-28, 22:45    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Do krakowa nie mam bliżej ale łatwiej dojechać z tego mojego dołka. Skoczyłbym chętnie ale grafik już zapisany na wtorek. Mam generalnie pecha jeśli chodzi o takie koncerty itp. Zostają mi Katowice i Chorzów.

PS: no tak, jeśli chodzi o Sosnowiec i Blues faktycznie jest tam fajnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-17, 13:00    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Transkrypcje jego solówek mi dużo pomogły w grze na harpie. To jest żywa legenda polskiej harmonijki choć dziś młodsi go wyprzedzają. Ktos pisał, że powtarza jeden rifi i rzeczywiście nadużywa zagrywki na czwórce z podciągiem ale to nie przekreśla jego znakomitych umiejętności.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-05-14, 19:26    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

9 maja 2012, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, Sławek Wierzcholski został uhonorowany Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W imieniu Ministra odznaczenie wręczył Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych Ryszard Poznakowski.

Uroczystość odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie przy okazji koncertu promującego najnowszy album Nocnej Zmiany Bluesa pt. "30" wydany z okazji jubileuszu zespołu. Gratulujemy! :)
żródlo: Twój Blues
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-04, 20:47    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

DRODZY HARMONIJKARZE.
Proszę zauważyć, że najlepsi harmonijkarze w Polsce nie krytykują Sławka Wierzcholskiego, choć grają od niego dużo lepiej. Panu Sławkowi nawięcej się obrywa od osób, które w graniu na harmonijce nie dorastają mu do pięt. Proponuję, aby krytykę wyrażali Ci harmonijkarze, którzy są od niego lepsi - ci jednak kulturalnie i po mistrzowsku milczą, co świadczy o ich klasie. Pozdrawiam.
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2013-03-05, 12:17    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Bez przesady... Nie jesteśmy u cioci na imieninach, gdzie wolno tylko wyrażać bezkrytyczny, bałwochwalczy zachwyt. Jeżeli komuś JAKO SŁUCHACZOWI nie do końca odpowiada styl SW - niby dlaczego ma o tym JAKO SŁUCHACZ nie napisać? Każdy ma prawo do subiektywnych odczuć, a forum jest od tego, żeby je wyrażać. I jakoś nie zawuważyłem, żeby tu się jakoś strasznie panu Sławkowi "obrywało". Negatywnych wypowiedzi w zasadzie nie ma, jest albo pełny zachwyt, albo nader powściągliwe zwrócenie uwagi na pewne mankamenty, natychmiast zresztą zrównoważone zapewnieniem o uznaniu i szacunku - i to dopiero dowodzi klasy piszących. Bo milczenie kolegów po fachu to przede wszystkim solidarnośc zawodowa - choć fakt, umiejętność jej zachowania to też klasa.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-03-05, 18:26    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Dokładnie, p. Sławek był moim pierwszym harmonijkowym guru i nadal lubię go bardzo słuchać a to, że jego gra jest dość przewidywalna (choć nie nudna) i używa bardzo podobnych riffów a na koncertach nie stosuje nowych zagrywek to się łatwo da zauważyć i wielu słuchaczy tak uważa. Ale to nie umniejsza faktu, że jest świetnym harmonijkarzem i zrobił bardzo dużo dla popularyzacji harmonijki w naszym kraju!
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu