Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
fantasmagoryczn 

Posty: 20
Wysłany: 2013-02-16, 23:50    Druga pozycja, jak grać?

Witam. Uczę się grać na harmonijce od jakiegoś czasu, myślę, że idzie mi to całkiem ok. Mam dwie harmoszki Hohner Golden Melody w C i Suzuki Folk Master w G.
Chciałem zapytać jak zacząć grać w 2 pozycji? Wiem, że jeśli mam harmonijkę w tonacji C to w drugiej pozycji będzie w G. Ok, ale jak cokolwiek zagrać, gdzie dmuchać, zasysać powietrze, żeby rzeczywiście tak grać? Może ktoś mógłby mi to rozpisać na jakimś przykładzie? Np jakieś tabulatury znanej piosenki w C i jak to przekształcić na 2 pozycję. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

PS: Przepraszam, ale jeśli chodzi o teorie muzyki jestem laikiem, tym bardziej harmonijkową.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
WładcaDrewna 

Posty: 37
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2013-02-17, 00:13    Odp: Druga pozycja, jak grać?

Wystarczy byś trochę poszukał w internecie a wszystko jest tam dokładnie opisane.
Granie w 2 pozycji na harmonijce to gra głównie na wdechu i używanie podciągów do obniżania dźwięków (tzw. blue notes). Nie będę pisał zbytnio o teorii bo raczej się na tym nie znam a tylko dodam link: http://forum.harmoszka.co...t=267&start=30.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-02-17, 00:16    Odp: Druga pozycja, jak grać?

Dokładnie, nie powielamy tematów - polecam ten co dal WładcaDrewna :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi