Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-15, 22:05    przejście z 7 pin na jack

witam. mam pytanie jak podłączyć (przylutować) do jacka przewody z 7 pinowej wtyczki. proszę o pomoc. z kabla wychodzą 4 przewody niebieski, biały, żółty i miedziany (to chyba tzw. ekran?) w załączeniu zdjęcie. z góry wielkie dzięki.
http://bishop12.wrzuta.pl...bUWfcg/dsc00167
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-02-16, 01:11    Odp: przejście z 7 pin na jack

Wygląda na to, że jest to kabel stereo. Podejrzewam, że dwa żółte to są przewody sygnałowe, niebieski masa, a miedziany to faktycznie ekran.
W zależności co chcesz podłączyć, bo są też Jacki stereo (nie napisałeś jaki masz Jack). Po rozebraniu wtyku typu Jack zorientujesz się że są trzy wyprowadzenia dla kabla ( stereo) lub dwa dla (mono).
W 1 przypadku wyprowadzenia masę i ekran (nieb. i miedziany) łączysz wspólnie do zacisku ekranu, a dwa żółte do pozostałych zacisków. W przypadku kabla mono dwa żółte łączysz wspólnie do środkowego zacisku, a niebieski i miedziany tak jak we wcześniejszym przypadku lutujesz do zewnętrznego zacisku ekranu.
Powodzenia :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
bishop
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-16, 14:43    Odp: przejście z 7 pin na jack

małe sprostowanie, może komuś się przyda. potrzebne są tylko dwa przewody, żółty i ekran. po podłączeniu tylko tych dwóch mikrofon zagada.Niebieski i biały są niepotrzebne, elektronik powiedział, że to mogły być jakieś przewody do sterowania przez jakieś urządzenie. no i miał rację. pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-02-16, 16:23    Odp: przejście z 7 pin na jack

bishop napisał/a:
.Niebieski i biały są niepotrzebne

Jeżeli niepotrzebne to zewrzyj i polutuj wspólnie.Ja nigdy nie wycinam nadmiarowych żył.
Czasami bywa tak, że jakaś żyła jest w środku przerwana i kolejna wolna przydaje się.
bishop napisał/a:
elektronik powiedział, że to mogły być jakieś przewody do sterowania przez jakieś urządzenie

Jest taka możliwość, spotykałem się w swojej pracy niejednokrotnie z takimi złączami w kabelkach do sterowania, ale były też takie stosowane we wcześniejszych systemach nagłośnienia jako standardowe złącza.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-16, 22:26    Odp: przejście z 7 pin na jack

Felix luzz. jestem wdzięczny za podpowiedź. facet sklecił mi to i jestem mega zadowolony. osłuchałem sobie mikrofon i baaardzo mi się podoba. zaczynam przygodę, także nie jestem wybredny. dźwięki wydane przez niego nakręciły mnie na cały dzień. pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu