Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
prosynek

Posty: 4
Wysłany: 2012-03-28, 17:27    Gra Bluesa

Witam! Zastanawiam się jak grać bluesa w akompaniamencie gitary... wiem że powinienem biegać po II pozycji i słuchać wielu harmonijkarzy(robię to ciągle), jednak zastanawiam sie, czy nauczenie się kilkunastu zagrywek na pamięć (takich po 4-5 nut) i układanie ich w całość, kombinowanie z nimi nie przyniesie szybszych, lepszych efektów? Czy te zagrywki muszą mieć dźwięki z tej sławnej 2 pozycji? Od dłuższego czasu próbuję grać do podkładów przemieszczając się w II pozycji tylko i brzmi to zawsze nudno... dźwięki pasują ale jest to monotonne, za nic nie umiem tego urozmaicić, sprawić żeby zaskakiwało... Jeżeli owe zagrywki mogłyby pomóc to proszę o jakiegoś linka do nich, pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-03-28, 17:43    Odp: Gra Bluesa

próbuj wyłapać pojedyncze dźwięki z solówek, zagrywek harmonijkarzy. potem po kilka dźwięków, całe zagrywki itp.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Thomsky

Posty: 18
Wysłany: 2013-02-12, 14:14    Odp: Gra Bluesa

nie będę bałaganił na forum to dopisze się tutaj .
Słuchajcie może mi ktoś podać link do posta gdzie jest dyskusja na temat bluesa Ale dla zupełnie poczatkujacych tak krok po kroku ? nie mogę nigdzie się doszukać na forum.

Owszem jest dział Muzyka Blues ale własnie nie moge znalezc takiego przewodnika krok po kroku z blusem od czego zaczac jakies taby z przygrywkami Dla poczatkujacych .
bardzo chcialbym poczytac o tym
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2013-02-12, 14:44    Odp: Gra Bluesa

Hmm. Wystarczy parę sekund by na YouTubie, Googlach czy tutaj wyłapać lekcje i dyskusje dla początkujących, tłumaczące budowę, pokazując proste zagrywki itd., itd.
Wystarczy tylko trochę chęci i umiejętności użycia takie cudownego przycisku jakim jest "Szukaj".
YouTube > "harmonica blues lesson". Zajęło mi to całe pięć sekund.

Pozdrawiam. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu