Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-10, 13:30    [Porównanie] Niedrogie wzmacniacze lampowe

Witam!
Wiele osób pyta mnie jaki kupić wzmacniacz żeby dobrze brzmiał i aby nie był bardzo drogi (czyli do 1000zł nowy)

Moje propozycje to:
Epiphone Valve Junior (5W)
Fender Champion 600 (5W)
Gretsch GA5 (5W)
Harley - Benton GA5 (5W)
Kustom Tube 12A (12W)

Warto zajrzeć na You Tube i obejrzeć filmy Harpsucker'a aby wyrobić sobie zdanie o dobrym brzmieniu wzmacniacza lampowego.

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
faun77
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-03, 18:59    Odp: [Porównanie] Niedrogie wzmacniacze lampowe

Rozważam właśnie zakup, jakiegoś małego 5 watowego pieca. I stąd pytanie, jak one się sprawdzają w praktyce?

Chciałbym poznać opinie ludzi, którzy na tym grają. Czy nie ma problemu ze sprzęganiem. Czy da się to potem skutecznie nagłośnić mikrofonem itd. I jak wypadają brzmieniowo. (Testom na YT nie ufam, gdyż nie wszyscy mają brzmienie z "aparatu").

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-04, 13:51    Odp: [Porównanie] Niedrogie wzmacniacze lampowe

Wczoraj zagrałem na przerobionym Epiphone'ie Juniorze koncert w toruńskiej Od Nowie, na początku września zaś w ciechocińskim teatrze. W obu przypadkach o brzmieniu opinie były pozytywne. Mój gitarzysta dysponuje takim samym modelem, lecz w wersji head+paczka, więc nie mamy problemu z wzajemnym się zagłuszaniem. W lipcu zaś grałem na nim 2 koncerty z Tortillą, czyli pełnym elektrycznym składem. Nagłośniony dał radę i nie sprzęgał. Do tej pory, wszędzie udawało się podłożyć pod głośnik mikrofon i puścić wszystko przez przody. Jeżeli kontrolujesz swoją głośność na scenie i umiesz pracować z mikrofonem tak, żeby minimalizować sprzęganie, to nie powinno być dużych problemów. Najlepiej kupić taki wzmacniacz używany (można naprawdę czasem ustrzelić okazję) i przerobić go na bardziej przyjazny harmonijce. Mój przed przeróbką sprawdzał się sporo gorzej, a teraz jestem z niego zadowolony.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-10-17, 21:09    Odp: [Porównanie] Niedrogie wzmacniacze lampowe

Na czym polega przeróbka tego Epi?
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-17, 23:25    Odp: [Porównanie] Niedrogie wzmacniacze lampowe

Był już ten temat poruszany przez Maćka.
http://forum.harmoszka.co...anie-vt3692.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-05, 00:58    Odp: [Porównanie] Niedrogie wzmacniacze lampowe

A powiedzcie mi, czy ten wzmacniacz można nazwać lampowym (Bugera BC15)?
http://allegro.pl/bugera-...2971374986.html
Czy on nadaje się do harmonijki? Myślę o jakimś komplecie do grania w domu. Wzmacniacz, mikrofon, efekt delay. Mam 1000zł. mikrofon SUPERLUX D112C, Delay BEHRINGER Digital DD600, a wzmacniacz? Nie mam pomysłu. Proszę o podpowiedź.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-02-05, 09:21    Odp: [Porównanie] Niedrogie wzmacniacze lampowe

Ten wzmacniacz ma lampę tylko na preampie, a wzmacniacz mocy na krzemie. Jeśli chcesz grać Chicago, to przesterowanie końcówki mocy nie da tego specyficznego brzmienia przesterowanej lampy i wysycenia rdzenia transformatora. Do Chicago się nie nadaje, do grania akustycznego - jak najbardziej.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-05, 09:35    Odp: [Porównanie] Niedrogie wzmacniacze lampowe

Medium,
ten wzmacniacz jest wzmakiem gitarowym i na pewno nie nada się do grania akustycznego. Do elektrycznego jak najbardziej tyle, że z niewiadomym skutkiem.

bishop,
Generalnie nie pokładam wielkiego zaufania w firmie bugera(jakby nie było - to behringer), ale jeśli masz możliwość - ograj sobie ten wzmak.
Ma mały głośnik (8") co raczej dobrze nie wróży i jest hybrydą - na pewno nie zabrzmi jak lampa.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maverick04 

Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-03-05, 15:22    Odp: [Porównanie] Niedrogie wzmacniacze lampowe

Chciałem dorzucić test w osobnym temacie, a tu akurat wisi temat małych piecyków. :) Zakupiłem właśnie KLD GTE5 w Blues Garażu w Gdyni.
Trafiłem w sieci na Twój test Bartku i od razu zamówiłem, jest rewelacja. Tutaj można go kupić.
http://allegro.pl/nowosc-...3964507837.html

Chciałbym się z Wami podzielić brzmieniem jakie udało mi się wykręcić przy użyciu tego maleństwa + 2 drobne efekty Harp Tone + i Delay :) . Mnie mocno zaskoczył więc może komuś pomoże, kto szuka mocnej, chicagowskiej barwy.

Tutaj test: http://www.youtube.com/watch?v=BwnvQWhbVVg

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Felix
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-03-05, 23:15    Odp: [Porównanie] Niedrogie wzmacniacze lampowe

Do ćwiczeń domowych może być - sąsiadów nie zamordujesz, na próbie z kapelą też się przyda, o ile wpuścisz go w linię nagłośnienia, chyba, że band gra akustycznie :) to przypasuje w sam raz.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu