Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2013-02-02, 20:03    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Thomsky - harmonijka od Hohnera to nie skrzypce Stradivariusa. Oczywiście lepiej nie wystawiać instrumentu na działanie ekstremalnych temperatur, oraz nietypowych wilgotności powietrza. Więc w plecaku będzie odpowiednio zabezpieczona. (Może sprawisz sobie jakiś harmonijkowe case?)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Davidos 


Wiek: 31
Posty: 11
Skąd: 78-400
Wysłany: 2013-02-02, 20:17    Odp: Jaka harmonijka na początek?

@Blaze
Moim zdaniem szkoda kasy na takiego Blues Banda, ile on kosztuje, 30 zl? Bez sensu, jeśli już gustujesz w harmonijko podobnych, to weź się przejdź do PEPCO, chociaż bardziej poleciłbym jakiegoś chinola i kup sobie taką za bodajże 4zł, jak Ci nie spodoba, to będziesz wiedział czemu... bo to harmonijko podobna, każda taka będzie beznadziejna, ale na spróbowanie jak się dmucha(nie myl z graniem), idealna ! Sam kupiłem SilverStar to powiemm, że oprócz "Wlazł kotek" niczego tam się nie dało na niej zagrać. Szczerze mówiąc, na takiej to nawet się dużo nie poćwiczy, bo na harmonijce(jeśli już zdecydujesz się wyjść z harmonijko podobnych) gra się całkiem inaczej... Mnie SilverStar naprawdę zniechęcił do grania na harmonijce, ale jak moja sygnaturka opisuje... także się nie poddałem i spróbowałem Suzuki Promaster, to jest cudo.
_________________
Tylko tworzenie muzyki nadaje życiu sens.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
root 

Posty: 21
Wysłany: 2013-02-02, 21:58    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Na początek to może taka harmonijka? Tak dla rozluźnienia atmosfery ;)



:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-02-02, 22:04    Odp: Jaka harmonijka na początek?



Nasz kolega z forum ma ode mnie taką.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
root 

Posty: 21
Wysłany: 2013-02-02, 22:21    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Niezła, jak to "Coś" działa? :D a teraz poważnie - co sądzicie o seydel session steel jako pierwsza harmonijka? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-02-02, 22:33    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Żeby nie przeciągać offtopa powiem tylko szybko, że to tabakiera.

Steela bym polecał, bo w pewnym stopniu trudniej to zabić niż takie z mosiężnymi stroikami, więc na początek się nadaje. Niemniej po więcej opinii polecam sięgnąć do tematu o Steelu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blaze

Posty: 7
Wysłany: 2013-02-03, 01:20    Odp: Jaka harmonijka na początek?

@Davidos

Cóż , chwile pomyślałem i kupię se harmonijke za kilka zl :roll: , potem jak mi sie spodoba to uzbieram kasę na speciala 20 . Ape dzis gadalem z kuzynem ktory kiedys gral i powiedzial tak : moj kumpel zaczal od special 20 potem co jakis czas kupywal lepsze az mu sie znudzilo , nie czul różnicy dlatego mu sie znudzilo , ja.zacząłem od blues banda , trudno bylo , ale po jakims czasie sprawilem sobie speciala , czulem duza roznice i dzieki temu poczulem jeszcze wieksza radosc z grania , uczenia sie , po jakims czasie kupilem harmoszke z gornej polki. I tak samo zostapem milo zaskoczony.

Wiec wedlug mojego kuzyna zaczac od harmonijko podobnych a skończyć na tych najlepszych to wspaniala przygoda :P Dopiero dzis sie skapowalem ze moj kuzyn gral a harmoszki opchnal koledze . Gdyby nie to mialbym juz conajmniej speciala :P A tak wogole to co bys proponowal zamiast speciala ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Davidos 


Wiek: 31
Posty: 11
Skąd: 78-400
Wysłany: 2013-02-03, 02:42    Odp: Jaka harmonijka na początek?

No cóż, w sumie jak uważasz, jeśli takie kolekcjonowanie będzie sprawiało Ci przyjemność to czemu nie ; ) ten Hohner nie jest taki zły, ale ja wole Suzuki, kupilem sobie Harpmaster, Promaster i Folkmaster.
Promaster najbardziej mi przypasował, Hohner moim zdaniem jest taki dla niezdecydowanych, jak jeszcze do końca nie wiesz czego potrzebujesz, cena przystępna, więc czemu nie ^ ^, ja dysponowałem akurat tym 160zł i od razu przeszedłem na Promastera, urodziny się zblizaly i zażyczyłem sobie Folkmastera i Harpmastera, ale nie przemówiły do mnie tak bardzo jak Promaster.
Folkmaster zajeżdza niestety harmonijkopodobnym shitem
Także może Harpmaster też mógłaby być na start taka uniwersalna
Innych nie polecę, bo jeszcze mało ich mam ^ ^
_________________
Tylko tworzenie muzyki nadaje życiu sens.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blaze

Posty: 7
Wysłany: 2013-02-03, 14:31    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Moze jeżeli mi wyjdzie z harmonijkami to po specialu skusze sie na suzuki promaster :D . Jak narazie to jutro pójde po harmonijke za kilka zl . No chyba ze brat mi cos dorzuci ( niemozliwe ) to juz teraz bym kupil speciala , ale nie ma co sie spieszyc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mcdreamy

Posty: 2
Wysłany: 2013-02-05, 20:43    Początek

Hej. Bardzo by chciała kupic sobie harmonijke. Niestety nie chce wydawac dużej kasy bo jeśli jednak mi nie wyjdzie to pieniążki pojda w błoto.
http://allegro.pl/harmoni...2966902842.html
Co myślicie o tej harmonijce?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-02-05, 21:01    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Ma bardzo ładne i praktyczne Etiu ;) .

Typowa chińszczyzna trudna do grania, przy której nabiera się złych nawyków (najtrudniej się oduczyć zbyt silnego zassania i zadęcia). To jest wyrób harmonijkopodobny.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mcdreamy

Posty: 2
Wysłany: 2013-02-05, 21:05    Odp: Jaka harmonijka na początek?

A jaka harmonijka jest również tania tzn w podobnej cenie ale lepsza?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
root 

Posty: 21
Wysłany: 2013-02-05, 21:41    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Co to znaczy zbyt silnego zassania, zadęcia? A ja tu ciągle słyszę i czytam że można mocno a nawet trzeba mocno - a jeśli nie wychodzi to znaczy że po prostu za słabo się to robi :) Czy to Adam Gussow czy np. Tom Ball (sony licks for blues harmonica).

Jeśli z takich przedziałów cenowych - to wybierz harmonijkę w niskiej tonacji (to chyba jedyne co można poradzić?). Jednak w tej cenie nic lepszego raczej nie będzie. Możesz próbować (a nawet pewnie będziesz zmuszony) do tuningu ale jak to się mawia w polsce - "z gówna złota nie zrobisz" - choć nie jeden alchemik próbował :) powodzenia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-05, 23:11    Odp: Jaka harmonijka na początek?

mcdreamy w podobnej cenie nikt Ci nic nie poleci... Niestety 80zł to jest minimum żeby zacząć grać na harmonijce
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-02-06, 08:57    Odp: Jaka harmonijka na początek?

mcdreamy napisał/a:
A jaka harmonijka jest również tania tzn w podobnej cenie ale lepsza?


Zgadzam się Arkiem, na chwilę obecną coś powyżej 80 PLN (podobno można za niższą cenę kupić SUZUKI Harpmaster, ale ja bym na to nie liczył).

@Root - jakoś Twoich postów nie chce mi się komentować, tym bardziej prawidłowo zrozumieć ich przy całym swoim bagażu doświadczeń nie mogę. A odnośnie gry siłowej, wzbudzania stroików, głośności, czystości brzmienia i całej gamy dodatkowych informacji proponuję poczytać forum. Jako osoba która jeszcze nie pokazała swej wiedzy i umiejętności gry wydaje mi się, że wypowiadasz się zbyt autorytatywnie. Na razie warna nie będzie, grożę Ci paluszkiem, ale obserwuję Cię uważnie. To pisałem ja jako moderator.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
root 

Posty: 21
Wysłany: 2013-02-06, 09:10    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Zbyt autorytatywnie? I za to warna można dostać? ;) Co musze niby pokazać żeby móc komentować i cytować wypowiedzi innych którzy grają 'de facto' dłużej niż Ty?

Fakt faktem że często słyszę i czytam że przeważnie im mocniej tym lepiej. Nawet przed chwilą Gussowa słuchałem który opowiadał o grze Natta Ridles - "czasami podłączał mikrofon bez wzmacniacza bezpośrednio do 'radyjka' i musiał naprawdę mocno uderzyć żeby otrzymać jakikolwiek ton", "jeśli gra się na poważnie trzeba oddychać naprawdę mocno"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-06, 09:26    Odp: Jaka harmonijka na początek?

root przykro mi ale ciężko się z Tobą zgodzić że im mocniej tym lepiej. Owszem są sytuacje gdzie mocniej atakuje się dźwięk ale to wymaga też pewnego wyczucia. Poza tym przy bardzo mocnych atakach po prostu harmonijka przestaje stroić.
Pozdro
Rogal
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
root 

Posty: 21
Wysłany: 2013-02-06, 09:35    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Pewnie masz racje - jak to w życiu czesto bywa - coś za coś.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-06, 09:37    Odp: Jaka harmonijka na początek?

No lekko nie ma w życiu ;)
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-02-06, 10:21    Odp: Jaka harmonijka na początek?

@Root: Arek bardzo delikatnie zwrócił na to uwagę. Mi chodzi o to, że cała wiedza zawarta na naszym forum przeczy temu, co piszesz. Wydaje mi się, że są to cytaty pozbawione kontekstu, dlatego mogą zostać zrozumiane nieprawidłowo, a wiec jeśli piszesz autorytatywnie obalając wiedzę zgromadzoną na naszym forum masz dwie możliwości:
- albo masz ogromne doświadczenie w grze i wirtuozerskie umiejętności - wtedy to zaprezentuj (wydaje mi się jednak z cytatów przez Ciebie przywołanych, że jest trochę inaczej);
- albo na razie zaczynasz swoją przygodę z tym jakże wspaniałym instrumentem i niedokładnie zrozumiałeś (np. wyrywając z kontekstu) to, co chce przekazać inna, bardziej doświadczona w grze osoba.

Jeżeli przedstawisz swoje osiągnięcia jako wirtuoza - przeproszę Cię. Jeśli jednak nie masz takowych osiągnięć - powstrzymaj się od autorytarnego przedstawiania swoich tez. Ktoś mniej doświadczony od Ciebie może to przyjąć za pewnik i mieć różnego rodzaju problemy (np. urwanie się stroika na wdechu z powodu zbyt silnego zassania i wizytę u laryngologa w celu usunięcia ciała obcego wbitego w gardło).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-02-06, 11:16    Odp: Jaka harmonijka na początek?

root, trzeba pamiętać, że czym innym jest atak mocny, a czym innym, powiedzmy siłowy. Czasem owszem, dla uzyskania pożądanego efektu należy mocniej zaatakować dźwięk, wtłoczyć do kanału powietrze pod większym ciśnieniem. Nie oznacza to jednak konieczności dmuchania i zasysania tak mocno jak się da. Gra nie może przypominać zabawy z miechem kowalskim przyłożonym do harmonijki. Im mocniej tym lepiej nie jest dobrą metodą. Atak silny musi być poprawny technicznie, wychodzący z głębi. W tym sensie Gussow i inni mówią o sile ataku. Gra na harmonijce nie powinna być felgmatyczna, bo i wtedy dźwięk nie nabierze pełni, ale szaleńcze dmuchanie też nie przynosi dobrych efektów.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
root 

Posty: 21
Wysłany: 2013-02-06, 12:27    Odp: Jaka harmonijka na początek?

O coś się w końcu tu dzieje :) Dzięki za trafne odpowiedzi :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
rotaryman 

Wiek: 31
Posty: 3
Skąd: Lublin | Świdnik
Wysłany: 2013-02-21, 12:09    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Mam zamiar (ale nie stuprocentowy) kupić dziś sobie harmonijkę.
Za tyle ile mam w kieszeni, czyli 4 dychy plus koszty przeżycia dnia w mieście na uczelni.

Czemu tak?
Bo jestem raczej gitarzystą, a harmonijkę chcę po prostu jako drugi instrument, który pomoże mi w kreatywności. Nie muszę być wymiataczem, po prostu chcę mieć nowe spojrzenie na grę na instrumencie.

W sklepie E-music jest BluesBand Hohnera - nawet słyszałem ją na miejscu.
Nie znam się na tym totalnie, ale czy do takiego zastosowania - również czysto polowego, w parku, na ogniskach itd - nada się to?

Liczę na dość szybką odpowiedź, gdyż mam zamiar się wybrać do sklepu koło 15:00.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-21, 12:18    Odp: Jaka harmonijka na początek?

nie, nie BluesBand Hohnera nie nadaje się do gry w plenerze. producent nie zaleca szczególnie grania w parku. harmonijka jest raczej preferowana do gry w dużych holach dworcowych i w przejściach podziemnych, sporadycznie można na niej grać w dużych ciągach komunikacji pieszej. niestety, musisz wybrać jakąś inna harmonijkę. pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
rotaryman 

Wiek: 31
Posty: 3
Skąd: Lublin | Świdnik
Wysłany: 2013-02-21, 13:29    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Po co ironia? Mogłem się źle wyrazić. Chodzi mi o to, czy po prostu da się na tym grać, czy mając te 2x złotych na to nie lepiej sobie odpuścić w ogóle. Dodam, że nie mam pewności czy będę w tym siedział, natomiast słaby sprzęt mnie nie zrazi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-21, 13:41    Odp: Jaka harmonijka na początek?

tak napisałem, nie mogłem się powstrzymać. przepraszam. moim zdaniem szkoda pieniędzy na harmonijkę o której piszesz.. na początek raczej wszystkim zaleca się: hohner golden melody, hohner special 20, suzuki harpmaster, seydel blues session (KEY C). na Twoim miejscu wybrał bym jedną z nich. ja jako pierwszą kupiłem suzuki folkmaster i żałowałem. niestety na chwile obecną te 100zł. trzeba wydać na harmonijkę. pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
rotaryman 

Wiek: 31
Posty: 3
Skąd: Lublin | Świdnik
Wysłany: 2013-02-25, 17:41    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Chyba już wiem o co chodzi z tanimi harmonijkami.
To jest diabelnie powolne, kanał pierwszy na wdechu to loteria (chociaż nie - po prostu nie brzmi i koniec).
Ale jak opanuję cokolwiek, jakieś podstawy, to kupię sobie Marynkę lub Rivera. Chyba.

Pod warunkiem, że będzie mnie stać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
konrad08111 

Posty: 5
Wysłany: 2013-03-26, 15:47    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Cześć chce kupić sobie harmonijke i niewiem jaka ponieważ znalazłem najbliższy sklep muzyczny i niewiem jaka wybrać ale chyba ta najtańszą za 129zł a może tą za 135 zł dam wam link powiedcie czy ona jest dobra na nauke początkową Tu jest link: http://www.akordmuzyczny.pl/search,1,pl.html
Proszę o jak najszybszą odpowiedź :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2013-03-26, 17:18    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Myślę że lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie harmonijki przez internet. Masz większy iększy wybór i jest taniej.
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
konrad08111 

Posty: 5
Wysłany: 2013-03-26, 19:38    Odp: Jaka harmonijka na początek?

TYlko że ja niechce zamawiać przez internet a tak z tych co podalem to ktora będzie najlepsza dla początkującego??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu