Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pshemo 


Wiek: 25
Posty: 24
Skąd: Reda
Wysłany: 2013-01-05, 14:12    Drewniane stroiki

Mój szwagier i ja rozmawialiśmy na temat drewnianych stroików do harmonijki - czy dałoby się takie wyprodukować i czy miałby one właściwości metalowych. Ja mówiłem, że nie miałyby one takiej sprężystości i przy mocnym zassaniu/zadęciu mogłyby się złamać, nie dałoby się zrobić podciągów i overblowów. Co Wy o tym myślicie?[/b]
_________________
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jankom 

Wiek: 34
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-05, 14:53    Odp: Drewniane stroiki

Nie jestem specem, ani od harmonijek, ani od drewna, ale według mnie to nie sprężystość byłaby problemem - są gatunki drewna o większej i mniejszej giętkości. Najwięcej kłopotów zapewne sprawiłoby pęcznienie drewna od wilgoci. W moim przekonaniu takie stroiki nie miałyby racji bytu.
_________________
Suzuki Harpmaster
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pshemo 


Wiek: 25
Posty: 24
Skąd: Reda
Wysłany: 2013-01-05, 15:03    Odp: Drewniane stroiki

Też racja
_________________
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-01-05, 16:34    Odp: Drewniane stroiki

No miałoby to sens przy dużych stroikach i zadęciu o sile miecha organowego z kościoła. Generalnie harmonijka to mały instrument i z drewna mu stroika nie zrobisz, bo to nie ten stosunek sprężystości materiału do rozmiarów instrumentu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pshemo 


Wiek: 25
Posty: 24
Skąd: Reda
Wysłany: 2013-01-05, 16:36    Odp: Drewniane stroiki

Dokładnie :) o to mi chodziło, ale nie mogłem tego wysłowić :) , dzięki
_________________
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-01-05, 17:33    Odp: Drewniane stroiki

Drewno to może nie, ale trawa - jak najbardziej. Sheng ma stroiki przelotowe z bambusa lub trzciny. W tym przypadku powiedzenie "Co w trawie piszczy" można zastosować dosłownie :) .

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu