Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-06-21, 20:05    No, weź no cos zagraj!

Pewnie wielu z was usłyszało coś podobnego gdy zauważył że macie (gracie) harmonijkę.
I tu problem, co zagrać by kogoś "oczarować harmonijką", nie zniechęcić. Zazwyczaj nie mamy pod reka akompaniamentu :) Można jakąś melodię, znaną, ale to raczej nie zawsze zdaje egzamin, ja próbuje z "Summer time" czy też z " The Entertainer" Joplina jak mam pod ręka harmonijkę zrobiona pod overblow. Podoba się, ale chyba nie do końca pokazuje to co w duszy mi gra. Pomyślałem, że może przedstawmy nasze propozycje, pewnie każdy ma coś takiego pod ręką.
Ja na początek zgłaszam:

oraz

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lukx 


Wiek: 44
Posty: 25
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-06-25, 09:03    Odp: No, weź no cos zagraj!

Super, właśnie czegoś takiego szukałem !
_________________
www.lukeszeflinski.com :: fotografia
www.lukx.com :: cgi
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-06-25, 20:11    Odp: No, weź no cos zagraj!

A ja cięgle czekam na wasze typy :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-06-25, 20:13    Odp: No, weź no cos zagraj!

Ja zwykle wtedy zaczynam grać temat z Juke'a, a potem różne zabawy z tongue blockingiem. Słyszenie dwóch oddzielnych warstw dźwiękowych robi spore wrażenie. Do tego trochę z Sonny Terry'ego.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawko_GD 

Wiek: 42
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-10, 12:33    Odp: No, weź no cos zagraj!

Heh, ja często odpowiadam że bez podkładu nie zagram bo to żaden efekt czuje się jak małpka w cyrku wtedy która to ma fikołka zrobić :cool:

A jak rola małpki mi akurat odpowiada to jakieś rytmiczne wariacje stosuję z dużą ilością 'basowania'.
_________________
ZAPRASZAM NA LEKCJE HARMONIJKI - TRÓJMIASTO!!
www.harmonijka.iscool.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-12-18, 10:39    Odp: No, weź no cos zagraj!

Ten kawalek tez moze dobrze wypasc:


PS.Ironbone, fajny ten pierwszy kawalek. Taki lekki ale musze nad szybkoscia popracowac ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-12-18, 12:49    Odp: No, weź no cos zagraj!

cjsimon, Właśnie jakiś miesiąc temu to sobie ćwiczyłem. Myślę jednak że bez podkładu może to wyjść skromnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pshemo 


Wiek: 25
Posty: 24
Skąd: Reda
Wysłany: 2012-12-30, 22:53    Odp: No, weź no cos zagraj!

_________________
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Davidos 


Wiek: 31
Posty: 11
Skąd: 78-400
Wysłany: 2013-01-01, 02:29    Odp: No, weź no cos zagraj!

Nie umiem podciągów, mam beznadziejną harmoszkę za 20-30zł, ale jak znajomi chcieli żebym coś zagrał, to wygarnąłem tak o bez podkładu, bez podciągów, bez overblowu, Hallelujah - Leonarda Cohena. Moim zdaniem świetnie brzmi nawet bez podkładu
_________________
Tylko tworzenie muzyki nadaje życiu sens.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-01, 21:50    Odp: No, weź no cos zagraj!

Ja z reguły staram się udowodnić, że na harmonijce można zagrać wszystko. Zaczynam od orientu, a dalej jakoś leci. Bałkańskie skale, czy inne dziwne z reguły zaskakują słuchaczy, którzy myślą, że harmonijka to blues, albo co gorsza melodie ludowe i nic więcej.

Jak się chcę popisać, to gram Straight No Chaser. Z tym, że na diatoniku nie jest to łatwe;)
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2013-01-02, 15:30    Odp: No, weź no cos zagraj!

Ja chwytam szybko za instrument, bo wychodzę z założenia, że im dłużej się opierasz, tym większe oczekiwania słuchaczy. Chwytam i rozgrywam instrument na jakiejś żywej improwizacji ala bluesowej wykorzystując trochę wielodźwięków, potem przechodzę do irlandzkiego Kesh Jig'a i kończę jakąś irlandzką balladką... To najbardziej przedstawia mój styl i charakter muzyczny.

Ale różnie jest. Popisówkę dostosowuje się do słuchaczy. Jak gram dla koleżanek babci, podczas sierpniowej, urlopowej, porannej "kawki" to z bluesowej improwizacji przechodzę do Barki :-) A jak dla 4 letniej kuzynki to do Kolorowych Kredek...

Bierzesz i grasz co ci "ślina na język przyniesie"... no i żeby nie wyjść na palanta z zaburzeniami narcystycznymi to tak zagram nie dłużej jak z 4 minutki. Potem ewentualny koncert życzeń - u Babcinych koleżanek jest najłatwiej - Abba Ojcze i inne hiciory ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-01-02, 16:33    Odp: No, weź no cos zagraj!

Na ostatniej Wigilii miałem taki przypadek, że rodzinka bliższa i dalsza zechciała mnie posłuchać.A na rodzinne układy nie ma rady.
Zagrałem więc na chromatyku 3 utwory, które wcześniej grywałem (Entertainer, If I Were A Rich Man" oraz "Menuet" Boccheriniego. No i kopary opadły.
10 minut gry na "chromie" wystarczyło nas zaspokojenie gustów słuchaczy.
Na bluesa lub inne improwizacje już nie było miejsca, aczkolwiek podgrywanie do kolęd :harp: było mile widziane. :) :
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-01-02, 21:00    Odp: No, weź no cos zagraj!

Moim pierwszym kawałkiem który zagrałem kumplowi ..."Weż zagraj coś",po kilku miesiącach nauki na chromatyku było "Send One Your Love" Stevie Wondera.Od razu to rozpoznał.Polecam to też na początek do nauki:

http://www.youtube.com/watch?v=jMvVYCV-d8E

Dobrym,chwytającym i efektownym kawałkiem na chromatyk jest nieśmiertelny "What a Wonderful World",a solówka Wondera jako niedościgły wzór:


http://www.youtube.com/watch?v=76x2pVGsaME
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-03, 19:42    Odp: No, weź no cos zagraj!

Jako że ja to nie grywam utworów tylko improwizuje, kiedy ktoś chce żebym coś zagrał biorę harmonijkę i gram.
Szczególnie w mojej praconi, albo nad brzegiem Bugu, komentarze są jednoznaczne- ludzie oczyma wyobraźni wracają do momentu kiedy mama czytała im muminki w dzieciństwie- sami wiecie, fajki, harmonijki...
nagrania z różnych okresów nic nowego nie ma, więc to nie aktualny stan moich umiejętności- bo powoli, choć nie za prędko się rozwijam:
https://www.youtube.com/feed/?feature=guide
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu