Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
klosiek 


Wiek: 28
Posty: 5
Skąd: Białobrzegi
Wysłany: 2012-12-26, 01:00    Nauka gry na harmonijce

Hej hej ,witam serdecznie.
Tak, tak zauważyłem że już na pierwszej stronie jak "wół" jest kilka wątków związanych z nauką gry. Problem jednak w tym że jeden wątek opiewa już w tematy nie samej nauki a doskonalenia gry ,a drugi to lekko niewypalony "kurs" , trzeci to jeszcze poradnik tysiąca rzeczy dla początkujących ,a mi przecież chodzi o jak najaśniejszą wypowiedź ,co by i inni w przyszłości mogli po prostu wejsć i od razu mieć gotowe. Postanowiłem więc stworzyć wątek z prośbą najlepiej o jakieś oparcie stron internetowych ,filmów na yt ,czy nawet waszych fachowych porad ;) . Dzisiaj zamówiłem moją pierwszą harmoszkę i pewnie w nowym roku będzie już ją dumnie dzierżył w ręku ,a z racji tego że czas to cenna sprawa ,postanowiłem wykorzystać tą świąteczną przerwę na dokształcenie się czysto technicznie ;) . Liczę na waszą pomoc
_________________
"You'll Never Walk Alone"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-12-26, 12:13    Odp: Nauka gry na harmonijce

Żeby się zachęcić ja radzę świątecznie nauczyć się kilku kolęd. Poszukaj tabulatur na forum. Potem już samo poleci.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
klosiek 


Wiek: 28
Posty: 5
Skąd: Białobrzegi
Wysłany: 2012-12-26, 13:55    Odp: Nauka gry na harmonijce

Dzięki na pewno tak zrobię ,ale żeby się nauczyć tych kolęd trzeba mieć harmoszkę ,a tak jak pisałem jeszcze jej nie mam. Szukam jakiś porad jak grać ,np. jak trzymać ,jak wydobywać dźwięk itp.
_________________
"You'll Never Walk Alone"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jankom 

Wiek: 34
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-12-26, 14:00    Odp: Nauka gry na harmonijce

Wszystko zależy co chcesz grać. Jak wspomniał IronBone zacznij od prostych melodyjek - w internecie jest cała masa tabulatur. Jak będziesz dobrze grał czyste dźwięki, przeskoki z wysokich kanałów na niskie nie będą sprawiać Ci problemów to zacznij szukać tabulatur z podciągami. W międzyczasie staraj się grać melodyjki ze słuchu.
To na sam początek. Jak się trochę zorientujesz to sam będziesz wiedział co masz robić dalej - co sprawia Ci największe problemy.
Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w jakąś książkę Sławka Wierzcholskiego. Można z niej nauczyć się kilku przydatnych rzeczy.
_________________
Suzuki Harpmaster
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-12-26, 17:23    Odp: Nauka gry na harmonijce

Polecam Ci kurs Dawida Wydry - sam od niego zaczynałem i nie żałuję :)
http://www.bluesharp.pl/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
klosiek 


Wiek: 28
Posty: 5
Skąd: Białobrzegi
Wysłany: 2012-12-26, 18:29    Odp: Nauka gry na harmonijce

Muzykę zapewne będę grał bluesowo-rockowa ,ale wiadomo jak to jest - cały czas zbiera się jakieś inspiracje. A zna ktoś może jakieś darmowe kursy ,czy też jakieś bezpłatne filmy?
_________________
"You'll Never Walk Alone"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
black.betty 


Wiek: 36
Posty: 4
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2013-01-01, 20:22    Odp: Nauka gry na harmonijce

http://harmonijka.harmopoint.com/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
klosiek
ojny 


Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2013-01-13, 14:54    Odp: Nauka gry na harmonijce

Zajrzyj na stronę:

www.harpprojekt.com

Pozdrawiam
_________________
oficjalna strona www.harpprojekt.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu