Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Stawinks 

Wiek: 27
Posty: 2
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-23, 21:48    Jaka harmonijka w tonacji A ?

Na początku chciałbym się przywitać :) Gra na harmonijce bardzo wciągnęła mnie 3 miesiące temu, ale styczność z tym świetnym instrumentem miałem już 2 lata temu w chwili, gdy tato kupił mi harmonijkę w Lidlu :) Teraz działam na nowej harmonijce HOHNER Blues Band... Nauczyłem się już czysto wydobywać dźwięki i robić na niektórych kanałach podciągi. Po świętach chciałbym kupić harpa do bluesowego grania w tonacji A, ale za bardzo nie wiem jaką harmoszkę wybrać. Zastanawiałem się nad Marine Band a Blue Harp. Plus dla Blues Harp ma impregnowane drewno. Ale Marine Band ładniejsze dźwięki wydaje... Którą byście mi bardziej doradzali ? :) Jest jeszcze druga opcja, poczekać i kupić Marine Band Deluxe z impregnowanym korpusem ale ta cena (140 zł) allegro trochę mnie przeraża...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2012-12-23, 22:02    Odp: Jaka harmonijka w tonacji A ?

Trudna sprawa... Zwłaszcza, że chodzi o tonację A. Bo gdyby chodziło o tonację D to odradzałbym Ci tego Blues Harpa. Ale z A to nie ma żartów. Jeśli chodzi o A to ja bym kupił coś Suzuki... Ale wiesz co? Na Twoim miejscu przejrzałbym jeden z miliona tematów na tym forum oscylujących wokół kupna pierwszej profesjonalniejszej harmonijki. Zwłaszcza, że chodzi o tonację A.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Wesołych Świąt i hojnych mikołajów - może uda Ci się uskładać na Marine Band De Lux.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-23, 22:16    Odp: Jaka harmonijka w tonacji A ?

Jak już gdzieś pisałem, dałem się jednemu z miejscowych wymiataczy namówić na Seydel Solist Pro. Upierałem się że mi pasuje Golden Melody, że jednak wolał bym HOHNERa, ale na szczęście było to po rozczarowaniu Big River Harpem w tonacji A, zdecydowałem się na Seydel Solist Pro G i nie żałuje, od kilku miesięcy już ją katuję i to jest to czego szukałem, harmonijka genialne reaguje na najdelikatniejsze zadęcia i zassania- czasem się zastanawiam, czy jak bym jej do kajaka nie przykleił, to by ciekawie nie zagrał na niej wiatr, szczególnie teraz jak już jest "rozegrana". Nie mam za wiele doświadczenia, ale mając co wydania półtorej stówy bym się nie zastanawiał nad inną- zresztą zastanawiam się poważnie nad kupieniem kolejnej i zleceniem obniżenia do lowF, bo ja gram bez podkładów, zwykle swoje jakieś tam improwizacje więc im niżej tym dla mnie ciekawiej.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-12-24, 00:42    Odp: Jaka harmonijka w tonacji A ?

jsg to nie lepiej od razu kupić gotowe LF?

[ Dodano: 2012-12-24, 00:43 ]
Chodzi mi oczywiście o Solist Pro ;)
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-24, 09:50    Odp: Jaka harmonijka w tonacji A ?

Rogalski.Arek napisał/a:
jsg to nie lepiej od razu kupić gotowe LF?

[ Dodano: 2012-12-24, 00:43 ]
Chodzi mi oczywiście o Solist Pro ;)


Jeszcze nie szukałem, przy HOHNERach nie osiągalna jest ta tonacja, nawet jeśli producent by zrobił, to polski importer- przynajmniej ten z którym rozmawiałem, ma takie zamówienia w "głębokim poszanowaniu" A i tak chce małego przestrojenia pod podciągi przez specjalistę, wiec obniżyć o tonację to już nie taki problem... G można kupić od ręki, LF nie widziałem.
Ale mało patrzyłem to inna sprawa.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu