Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-30, 08:44    Harmonijka w programie Ugotowani

Nie żebym był fanem, ale mój brat jest w ekipie i mi powiedział o harmonijce...


http://tvnplayer.pl/progr...3E07,15568.html

Może Adam się tu gdzieś kręci?
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-20, 08:16    Odp: Harmonijka w programie Ugotowani

Najbardziej mi się podoba jak koleś ze Śląska mówi "jak deser w Sosnowcu to chyba zakalec" :D I inne takie teksty typu "Śląsk o Sosnowcu" :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-22, 10:01    Odp: Harmonijka w programie Ugotowani

Mam okazję pracować czasem z ekipą z tamtych stron- i to wcale nie są dowcipy na pokaz, oni naprawdę żyją w takiej jakby separacji. Podobnie zresztą Kraków/Huta, choć nieco w mniejszym stopniu.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-22, 11:20    Odp: Harmonijka w programie Ugotowani

Dokładnie :) Największym błędem w moim życiu było spotykanie się z panienką zza sosnowca. Niestety obgadała mnie w każdym calu, z czego większość to były teksty dotyczące nie dawania jej prezentów, nie wożenia jej autem gdzie sobie zażyczy, no i generalnie, że nie chodzę w markowych ciuchach. Szanuję Sosnowiec, ludzi z Sosnowca i okolic ale z mojej wiedzy wynika, że do Sosnowca przyjechało w swoim czasie w historii, za chlebem i pracą, bardzo dużo ludzi z zapadłych dołków tego kraju, przywożąc swoje straszliwie wiejskie i niewyszukane zwyczaje. Niestety Katowiczanie często na takowych trafiali i pojawiła się ta opinia. Po prostu w pewnym procencie mieszkańcy Sosnowca to są ludzie z Jabolowa Zapadłego i Zapyźlic. Oraz Gnojowa Rozmazanego.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-12-22, 15:42    Odp: Harmonijka w programie Ugotowani

Trochę zeszliście mości Panowie z tematu, ale jako rodowity Sosnowiczanin powiem, że większość takich opinii jak powyżej to są stereotypy, które są raczej w formie zanikowej.Każde nowe pokolenie niesie se sobą więcej nowych wartości społecznych i zażyłości międzyludzkich z terenu Górnego Sląska i Zagłębia. Także nie przejmuje się takimi głupotami co jakiś młody synek wypowiada publicznie.
Fakt faktem, ze jak nie było napływu ludności z małych miejscowości (głównie przy okazji budowy Huty Katowice), to kultura tu była całkiem inna.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-22, 15:45    Odp: Harmonijka w programie Ugotowani

Ja tylko napisałem, że niechęć między dwoma nacjami jest widoczna, choć bardziej w swerze dowcipu- tu ludzie z którymi pracuję zaryzykowali by np spadnięcie z kilkunastu metrów trampu czy rusztowania(buduje z nimi okazyjnie scenografię), by wyciągnać kolegę z opresji- nie ważne czy jest on z Sosnowca, Huty, Krakowa, Katowic czy Warszawy- ale podogryzać sobie przy papierosku każdy lubi
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-24, 10:42    Odp: Harmonijka w programie Ugotowani

a wracając do harmonijki ... to pokazana jest tu taka, jak często w telewizji, podtrzymująca ciągle wizję harmonijki jako "wesołego dziwadła", "przeszkadzajki" czy innych takich "małpek w cyrku " :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu