Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
patyki12 

Wiek: 26
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Poraż, Podkarpacie
Wysłany: 2012-12-18, 14:14    Pan Tadeusz - Wojciech Kilar - Polonez

Szukam tabów do klasycznego "Poloneza" (tego co na studniówkach, albo na gimbalu). Z góry dzięki. ;)
_________________
Zero smutku, zero złości, wyje**ne po całości ;D
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-18, 15:12    Odp: Pan Tadeusz - Wojciech Kilar - Polonez

Rozumiem, że za klasycznego uznajesz poloneza wyprodukowanego przed 1989 rokiem z podwójnymi okrągłymi reflektorami i prostokątnymi lampami tylnymi. Szukaj tutaj: http://allegro.pl/listing...&string=polonez

A na poważnie:
Jeśli Tobie nie chce się nawet odnaleźć nazwy utworu i jego kompozytora to nam ma zależeć na podaniu Ci na srebrnej tacy tabulatury? Człowieku zastanów się co robisz.

Najbardziej znanym polonezem jest "Pożegnanie ojczyzny" Ogińskiego, dosyć znany jest też "Polonez powitalny" Kurpińskiego (ten odpowiednio zmiksowany miał być na mojej studniówce i do niego ćwiczyliśmy, ale Pani Profesor zapomniała z domu zabrać kasetę i jeden z członków zespołu, który był zamówiony pamiętał ze Szkoły Muzycznej "Pożegnanie ojczyzny" i pomimo, że trochę nierytmicznie i z błędami (chłop twierdził że dwanaście lat tego nie grał) polonez się odbył).

Zapewne skończy się na tym, że nie będzie to utwór diatoniczny a z chromatyką sobie nie poradzisz i temat umrze.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
patyki12 

Wiek: 26
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Poraż, Podkarpacie
Wysłany: 2012-12-18, 17:46    Polonez


chodzi mi o tego poloneza na harmonijkę diatoniczną tonacja C. :D Proszę o podanie tabów
_________________
Zero smutku, zero złości, wyje**ne po całości ;D
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-18, 19:42    Odp: Pan Tadeusz - Wojciech Kilar - Polonez

W tym wykonaniu to "Polonez z pasową różą w ręku" w odróżnieniu od "Tanga z różą w zębach".

Taki on klasyczny jak moja gitara elektryczna.

Wojciech Kilar - Polonez soundtrack "Pan Tadeusz".

Tutaj masz nuty: http://chomikuj.pl/agatci...sz,17172087.pdf

Akurat na tonację C-dur chromatyki jest mało, ale jest. Górna pięciolinia jest z linią melodyczną, dolna - basowy akompaniament. Trochę dwudźwięków, ale prawdę mówiąc nie chce mi się sprawdzać które są do zagrania na harmonijce.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
patyki12 

Wiek: 26
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Poraż, Podkarpacie
Wysłany: 2012-12-18, 20:39    Odp: Pan Tadeusz - Wojciech Kilar - Polonez

Jeśli ktoś mógłby przełożyć te nuty na taby. Jestem początkujący i jeszcze nie umiem grać z nut, ani nie wiem która nuta to jaki kanał i czy wdech czy wydech.
Medium, mógłbyś być trochę bardziej wyrozumiały i nie musisz od razu tak szyderczo odpowiadać.
_________________
Zero smutku, zero złości, wyje**ne po całości ;D
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-18, 21:38    Odp: Pan Tadeusz - Wojciech Kilar - Polonez

Jeszcze nie wiesz jaki potrafię być szyderczy, to po prostu próbka mojego humoru (może dla niektórych czarnego).

Teraz na spokojnie.
1. Przeczytaj swojego pierwszego posta i powiedz: jakie dałeś informacje by można było Ci pomóc?
2. Pomimo tego, że nie jestem telepatą o zasięgu ogólno krajowym usiłuję Ci pomóc podając najbardziej znane polonezy uznane za najwybitniejsze dzieła swojej epoki.
3. Po wszystkim dajesz linka do youtube gdzie się okazuje, że to współczesna (fakt, że wybitna) kompozycja.

Jakże inaczej by wyglądało Twoje zapytanie: "Szukam tabulatury do polonez a z tego linku: "link" . Niestety nie znam tytułu ani kompozytora, dlatego proszę o informację, gdy będzie już wiadomo jaki to utwór zmienię tytuł lub proszę moderatora o zmianę tytułu. Z góry dziękuję."

Dobrze zadane pytanie zawiera w sobie część odpowiedzi.

Pozdrawiam bez szyderstwa.

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-12-18, 21:58    Odp: Pan Tadeusz - Wojciech Kilar - Polonez

(6)5(6)(7)757(8)88'8(9)87(6)7(7)6o7(7)
zamiast 6o mozesz zagrać (6) troche razi ale ujdzie
(6')5(6')(6)(7)5(7)7(8)(7o)(8)8(8)7(7)(7)(6)(6')(6)7
tutaj juz by trzeba zagrać wszystko więc raczej daj sobie spokój.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
patyki12
patyki12 

Wiek: 26
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Poraż, Podkarpacie
Wysłany: 2012-12-19, 14:22    Odp: Pan Tadeusz - Wojciech Kilar - Polonez

Dzięki za pomoc
_________________
Zero smutku, zero złości, wyje**ne po całości ;D
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu