Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-08-31, 15:35    XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

Jako, że nie wszyscy czytają stronę PORTAL-u ponowię informację:
Mysłowicki Ośrodek Kultury oraz Trio Harmonijek Ustnych „CON BRIO”
zapraszają do wzięcia udziału w XX Ogólnopolskim Spotkaniu Miłośników
Gry na Harmonijkach Ustnych, które odbędzie się w dniach 27 i 28 października 2012 roku w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul.Grunwaldzkiej 7.
Termin nadsyłania kart zgłoszeń do dnia 15.10.2012 r.
Dodatkowe informacje dotyczące XX Spotkania można uzyskać w Dziale Animacji Kultury MOK pod numerem telefonu: 032-222-66-70, w.43
Termin nadsyłania kart zgłoszeń do dnia 15.10.2012 r.

Dodatkowo załączam link do regulaminu : http://www.m-ok.pl/wp-con...x_spotkanie.pdf
oraz kartę zgłoszenia: http://www.m-ok.pl/wp-con...x_spotkanie.pdf

Powodzenia :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2012-08-31, 22:46    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

NIe rozumiem zupełnie idei tego przedsięwzięcia... Trzeba zapłacić wpisowe żeby wziąć udział w konkursie muzycznym... Ciekawe.
A jakie nagrody - nie podano. Też ciekawe. Jak na razie brałem udział chyba w 5 konkursach muzycznych i nigdy nie było "wpisowego"... O co chodzi?
Widzę że nawet Domy Kultury zaczynają prowadzić działalność statutową w oparciu o ideę - "masz kasę to zapraszamy do kontaktów"...
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-08-31, 23:20    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

Bugaj napisał/a:
Nie rozumiem zupełnie idei tego przedsięwzięcia...

Jeżeli piszesz Marku w konteksie wpisowego, to nie wszystkie małe domy kultury, pomimo sponsorów mają taki budżet, który usatysfakcjonuje laureatów konkursu odpowiednimi nagrodami.
Np. w Kamieniu k. Rzeszowa [ http://www.ck.gminakamien...id=13&Itemid=30 ], też były wpisowe po 40 zeta, ale nagrody dla złotej 10-ki były min. 500 zł. + upominki rzeczowe. ;)
Co innego taki duży festiwal jak Harmonica Bridge.
Nagrody też będą, a z tego co wiem to w przeszłości były. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2012-09-01, 20:53    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

zapowiada się ciekawie. nie byłem w Toruniu, ale może uda się do Mysłowic dotrzeć.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-10-11, 16:24    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

Oficjalny banner imprezy:
i szczegółowy program.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2012-10-15, 15:08    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

Czy są jakieś nagrody? :)
Ile jest zapisanych uczestników? Gdzie są noclegi?
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-10-15, 22:40    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

Oczywiście - nagrody są :) - jakie? to już wie tylko Jury.
Ok 15 uczestników zapisało się do konkursu, a więc dwukrotnie więcej niż w konkursie na festiwalu Harmonica Bridge.
Z tego co mi wiadomo noclegi są w Hotelu.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2012-12-09, 18:07    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

Witajcie.

Ja byłem na spotkaniu i powiem, że bardzo mi się podobało. Zobaczyłem kulturę harmonijkarzy z chromatycznej strony, która jest nieco inna niż diatoniczna.

Mimo wszystko - trzymam się swojego diatonika.
Oto dwa filmiki ze mną, które mam dzięki uprzejmości Krzysztofa (Feliksa).

http://youtu.be/tDAiLSZmXkM
http://youtu.be/dw-3DR16S1A
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-10, 19:52    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

Zastanawia mnie ta " nieco inność kultury". Może nazywajmy rzeczy po imieniu ?

Pozdrawiam, Orzeł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2012-12-11, 19:51    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

Zauważyłem że diatonikowcy chodzą w dżinsach i piją piwo, natomiast chromatykowcy noszą garnitury i piją wódkę.
Mimo, że jestem diatonikowcem i chodzę w dżinsach to nie piję ani piwa, ani wódki, lecz herbatę.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 20:41    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

To jest nas dwóch :) Sorki, bo przecież temat jest o festiwalu (spotkaniu).
Pozdrówka, Orzeł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-12-11, 23:07    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

No tak, to już zaszufladkowany jestem? :?
A ja piję wszystko co mi smakuje, :) ale z umiarem i nie pamiętam czy kiedykolwiek bym się upił? choć okazji było tysiące.
Garnitur oczywiście noszę, ale i jeansy czasami nawet z marynarką też. To chyba wynika z tego, że gram na chromatyku, diatoniku, a czasami na basowej.
Możemy się dalej pobawić, co noszą basiści, akordziści, tremolaki, oktawiaki, "kujawiaki" :D etc. etc. ? :)
Ale proponuję przenieść ten wątek do innego działu?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Łukasz Pietrzak 


Posty: 127
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-12, 00:59    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

Myślę, że Janek żartował i nie traktuje tego jako regułę :)
_________________
Facebook | WWW | Hot Tamales | Harmonica Bridge
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-12-12, 23:06    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

A ja się zastanawiałem nad tym wyrażeniem "kultura harmonijkarzy z chromatycznej strony",co powiedziałby badacz prymitywnych plemion na przykład:"Cecha wspólną tej kultury jest silnie rozwinięty mięsień kciuka bądż palca wskazującego prawej(rzadziej lewej) ręki",oraz dobra orientacja przestrzenna."
A jako chromatykowiec,to przyznam że wódy nie piłem od lat,a garnitur założę dopiero w maju na komunię.Ooo jak dobrze że dopiero w maju.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2012-12-15, 17:58    Odp: XX Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Gry na Harmonijkach Ustnych

Witajcie,

rzeczywiście zmienił nam się temat. Jeżeli chodzi o spotkanie i odmienność kultury, to mam porównanie ze spotkaniem Harmonica Meeting (aktualnie Harmonica Bridge) i powiem, że w Mysłowicach czuję się tą trochę bardziej poważną chromatyczną kulturę. Więcej gra się z nut, rzadko bluesa.

Poza tym Mysłowice mają bardziej charakter spotkania niż konkursu. Nagrody są skromniejsze i rozdzielane raczej po równo (10 równorzędnych wyróżnień).
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu