Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
happy 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-12-06, 16:15    Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Hey!

Mam pytanie co do harmonijki Hohnera - Blues Harp MS konkretnie. Czy jest możliwe że ma zablokowane kanały? W sensie - dźwięk mogę wydobyć tylko z kanału czwartego i piątego, ale jest dokładnie taki sam. Harmonijka była używana przez basistę Muse, więc stąd moje podejrzenia czy jest taka techniczna możliwość zablokowania kanałów? Bo tak na logikę (nie miałem wcześniej styczności z harmonijkami) - jeśli byłaby rozstrojona, to dźwięk byłby nieczysty, a nie po prostu z kanałów nie wydobywał by się dźwięk, racja?



Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-06, 17:43    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Jest rozstrojona na absolutne 100%. Często zdarza się że dźwięki opadają do konkretnej wysokości, nie przypadkowej. A że z innych się nie da, to nie wiem dlaczego, może być faktycznie zablokowana. Mogę się tym zająć, napisz do mnie prywatnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
happy
happy 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-12-06, 20:17    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Czyli jest technicznie możliwość że ma zablokowane kanały, tak? Hmm, to w sumie miało by sens bo jest ogólnie Chris korzysta z tych harmonijek - dwóch, jednej w tonacji C i drugiej w tonacji D, i wykonuje tylko Man With Harmonica, więc dość prosty utwór.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-06, 21:27    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

No tak, stroiki pracują, mógł je po prostu zaślinić :) I zaschło. Da się zrobić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
happy
happy 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-12-06, 21:30    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Tutaj bardziej chodzi o doinformowanie mojej osoby jak sytuacja wygląda, niż o zrobienie bo taki unikatowy egzemplarz powinien być w takim stanie w jakim został rzucony do fanów, w sensie, nietknięty ;)

Dzięki za odpowiedź :)

[ Dodano: 2012-12-07, 10:57 ]
Chyba miałem racje z zablokowaniem kanałów, bo na oko laika kanał 4ty "inaczej" wygląda z góry niż pozostałe:

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-07, 11:31    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Na tym zdjęciu niewiele widać ale chyba stroik jest złamany i na skos. Ale po takim zdjęciu,
to ja Ci nic nie powiem niestety :) Uważaj, żeby tego stroika nie wciągnąć do płuc.
Jeśli jest raczej pamiątką, to nie ma co też rozważać co i czemu nie działa, chyba że chcesz ją chociaż uruchomić. Nie sądzę, żeby ślina basisty była jakoś szczególnie pamiątkowa.

Ale piszesz że wszystkie są zablokowane oprócz 4 i 5, to co z pozostałymi?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
happy
happy 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-12-07, 13:33    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

To że kanały pozostałe nie grają wynika z tego że są zaklejone tą białą taśmą, nie ma jak powietrze "uchodzić" z nich że tak powiem po chłopsku.









Update: Zdjąłem taśmę izolacyjną z kanałów, teraz grają wszystkie ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-07, 14:09    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Ja pierdziele, co ten koleś zrobił z tym harpem. Z całym szacunkiem dla niego ale tożto jakaś głupota. No jak są zaklejone to trudno żeby grały.

Ja nie wiem ale nie potrafię nie żartować z basistów w takich sytuacjach :D

Odklej taśmę!

PS: byłem pewien że sam to zrobiłeś żeby dobrze było widać czy coś. Jestem w ciężkim szoku.
Ciekaw jestem na jakiej zasadzie miała działać tak spreparowana harmonijka. Do grania 2 nut? Wtf.
Poza tym są jeszcze wdechy, których zapewne nie zakleił. Teoretycznie powinna działać na wdechu. Ale serio, odklej tą taśmę, to jakaś profanacja albo żart.

PS2: podejrzewam że chciał zagrac jakiś kawałek na tych dwóch dźwiękach ale niestety nie trafia w kanały. Cytuję kolegę: MISTRZOSTWO.

Nie trzymałbym na pamiątkę harmonijki, której ktoś użył w tak komiczny sposób :) To jakaś kpina z widzów/słuchaczy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
happy
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-12-07, 14:26    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Ludzie chyba nigdy nie przestaną mnie zadziwiać... :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
happy 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-12-07, 14:27    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Taśma odklejona :)

Nie, ta taśma była naklejona, odkleiłem ją i wszystkie kanały grają, na moje ucho nawet całkiem fajnie. I z tego co pamiętam to w Man With Harmonica gra na tej dolnej, czyli na tej mojej konkretnej, (tonacja C) tylko jeden dźwięk, i może po prostu "ogranicza" się ryzyko nietrafienia tego dźwięku do zera zaklejając po prostu pozostałe kanały. I wdech i wydech był zaklejony w pozostałych (czyli taśma zarówno z dołu jak i w góry)

Tutaj macie te konkretną harmonijkę używaną w tym konkretnym utworze ->

http://youtu.be/Rwxaj-nDDJY
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-12-07, 14:40    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

happy, masz rację - wygląda to tak że zakleił inne kanały, bo nie miał potrzeby ich używania.
Tylko to mnie trochę zastanawia - skoro radzi sobie z obniżaniem dźwięku, to jakoś nie chcę mi się wierzyć że nie umie trafić w pojedyńczy kanal i musi używać takich wspomagaczy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
happy
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-07, 14:40    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Jeśli nie wchodzi na scenę naćpany albo na bani to go nic nie usprawiedliwia, powinien się nauczyć grać a nie kpić z widzów i jeszcze dawać harmonijkę komuś jak jakiś magiczny artefakt :D

No niemniej to co zrobił można nazwać tuningiem wszechczasów :)

Kawałek oczywiście znamy ale większość z nas gra go nie zaklejając stroików :) Po 2 tygodniach prób i błędów na pewno zagrałbyś to z miejsca, z tabulatury.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
happy
happy 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-12-07, 14:47    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

minigunmen napisał/a:
Jeśli nie wchodzi na scenę naćpany albo na bani to go nic nie usprawiedliwia, powinien się nauczyć grać a nie kpić z widzów i jeszcze dawać harmonijkę komuś jak jakiś magiczny artefakt :D

No niemniej to co zrobił można nazwać tuningiem wszechczasów :)

Kawałek oczywiście znamy ale większość z nas gra go nie zaklejając stroików :) Po 2 tygodniach prób i błędów na pewno zagrałbyś to z miejsca, z tabulatury.


A właśnie, swoją drogą. Po co mu konkretnie druga harmonijka była skoro jak patrzyłem to spokojnie można to zagrać na jednej harmonijce? Łatwiej po prostu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-07, 14:50    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Ja nie wiem, ja już nie mam pytań, jestem w szoku :) Gościowi się po prostu nie chciało nauczyć. Jakbym był w takiej kapeli to bym szanował swoich fanów i nie robił takich cudów.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-07, 14:51    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Pokaż mi swoją harmonijkę, to Ci powiem jakim jesteś harmonijkarzem. Powiem Ci jakie masz zadęcie, zassanie, jak głośno grasz, jakim stylem i jakich technik używasz.

No cóż. Poszedł człowiek "na skróty". On wg mnie nie tyle gra, co wydobywa dźwięki. Można coś takiego nazwać graniem, ale czy słusznie? Jaki harmonijkarz taka harmonijka.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-07, 14:54    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Ja bym się lepiej przyjrzał jego basowi, czy sobie nie zdjął 2 strun i nie pozaklejał progów których nie używa.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
robi-97
happy 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-12-07, 14:56    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

minigunmen napisał/a:
Ja bym się lepiej przyjrzał jego basowi, czy sobie nie zdjął 2 strun i nie pozaklejał progów których nie używa.


:D

Bez przesady, akurat basistą wg mnie jest fenomenalnym, co widać w wielu utworach :)

Ale tak czy siak, nawet dla mnie jako fana jest to trochę niedopuszczalne tak ułatwiać sobie, no ale cóż, po prostu harmonijka nie jest jego mocną stroną.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-12-07, 21:39    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Tak jak pisał Mini, stroik wygląda na złamany. A ten motyw z taśmą... jeszcze się pozbierać po zobaczeniu tego nie mogę...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
happy
happy 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-12-07, 21:55    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Maciekdraheim napisał/a:
Tak jak pisał Mini, stroik wygląda na złamany.


Moglibyście konkretnie zaznaczyć na którymś zdjęciu o co dokładnie chodzi, który element?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-07, 22:20    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Na tych lepszych już nie aż tak na złamany, generalnie dalej mało widać.
No ale musisz zdecydować, czy chcesz żeby ta harmonijka była normalna, naprawiona, normalna - uszkodzona, czy taka jak właściciel "stuningował" bez żadnych zmian :)

Jak ma grać to mogę zdiagnozować co padło po nagraniu dźwięków po kolei, tylko musiałbyś zagrać pojedynczymi nutami od 1-wydech, po 10-wydech no i od 1-wdech, po 10 wdech.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-12-07, 22:22    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

"jeszcze się pozbierać po zobaczeniu tego nie mogę", Czy to takie trudne do rozszyfrowania ?. W/g mnie zespolił dwie harmonijki do zagrania czegoś, czego nie umiałby zagrać bez overbendingu. Myślę że ten nie zablokowany kanał był mu potrzebny aby uzupełnić swoją solówkę, ja akurat nie widzę w tym nic zdrożnego. Nie znam powodu dla którego rzczywiście to się stało, ale chęć zgrania poprawnie czegoś jest dla mnie wystarczającym powodem do tego typu eksperymentów, a pytanie na forum "happy" jak to się stało można uznać za usprawiedliwione , ale odpowiedzi znawców grania już mniej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-07, 22:25    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

adamg53 napisał/a:
ale odpowiedzi znawców grania już mniej.


Niby czemu?

adamg53 napisał/a:
Czy to takie trudne do rozszyfrowania ?


Wiemy Adam, wiemy, żadne odkrycie. Niemniej jak ktoś chce coś poprawnie zagrać to niech się lepiej nauczy. Na scenie nie robi się eksperymentów.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
happy 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-12-07, 23:24    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

minigunmen napisał/a:
Na tych lepszych już nie aż tak na złamany, generalnie dalej mało widać.


Zaznacz mi czego mam konkretnie zdjęcie lepsze spróbować zrobić :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-07, 23:29    Odp: Blues Harp MS - zablokowane kanały?

Generalnie stroików. Choć samo zdjęcie dużo nie powie, najwięcej bym się dowiedział z nagrania, bo czasem stroik nie wygląda na uszkodzony. Jak będziesz miał zdjęcie czy nagranie, to napisz do mnie prywatnie, nie będziemy walcować tego na forum, bo to już kwestia techniczna.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu