Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Szaro

Posty: 3
Wysłany: 2012-12-02, 14:31    Harmonijka z podobnym dźwiękiem

Witam.
Nie wiem gdzie mam napisac wiec tu pisze :D

kumpel pokazal mi oto takiego goscia:
Dave Crowe

i odrazu sie zakochalem w tej harmonijce. :P

Panowie czy mozecie mi polecic jakas harmonijke dla poczatkujego ktora wydaje podobny dzwiek?

z góry dzieki :D

ps. jestem calkiem zielony i nowy w swiecie harmonijek ^^
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-02, 17:31    Odp: Harmonijka z podobnym dźwiękiem

Ale on 90% tego dźwięku nie ma wiele wspólnego z harmonijką. Obstawiam że to jest coś taniego- bo szybko zajedziesz każde stroiki. Reszta to gęboróbstwo- czy jak się to to nazywa...
Najpierw trzeba tak robić gardłem, a potem dołożyć harmoszkę...
Fajnie takie modulacje wychodzą po przepuszczeniu przez tremolo, ale on ma Richtera


Ale jak tak patrzę to on używa chyba Seydel Blues Favorite Jakoś tak mi wygląda na Seydel'a
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-02, 18:08    Odp: Harmonijka z podobnym dźwiękiem

Na moje oko Hohner Pro Harp w G trzymany na odwrót. Ale do tego wydaje mi się, że wspomaga się harmonizerem i / lub oktawerem + krótki delay by osiągnąć taki dźwięk (obstawiałbym jakiś multiefekt w preampie). Ogólnie rzeczywiście, żeby stroiki miały ładnie reagować muszą być miękkie, ale takie długo nie pociągną przy takim katowaniu. Używa zatem harmonijki ze stosunkowo twardymi (wytrzymalszymi) stroikami.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-12-02, 18:51    Odp: Harmonijka z podobnym dźwiękiem

Zgadzam się z Medium, jeżeli chodzi o użyty model. Wszystko czarne i po hohnerowskiemu przybita literka + niskie strojenie. Cross Harp jak nic! :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szaro

Posty: 3
Wysłany: 2012-12-02, 19:01    Odp: Harmonijka z podobnym dźwiękiem

a czy polecicie mi Panowie jakąś harmonijkę z wesołym brzmieniem? jaka tonacja bylaby najlepsza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-04, 14:33    Odp: Harmonijka z podobnym dźwiękiem

Rozwiń pojęcie: "wesołe brzmienie". Możesz podać przykład z piosenką / wykonaniem gdzie takie brzmienie jest - będzie łatwiej.

Dodatkowo po co Ci to "wesołe brzmienie" - może też ułatwi.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2012-12-04, 15:10    Odp: Harmonijka z podobnym dźwiękiem

Np dla mnie wesołe, przyjemne i delikatne brzmienie ma Oscar Lee Tombo :) akurat mam go w tonacji A
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szaro

Posty: 3
Wysłany: 2012-12-04, 21:15    Odp: Harmonijka z podobnym dźwiękiem

tak mniej wiecej do grania wesolych melodyjek, poprawiajacych humor :D (nie koniecznie blues, country)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MK 


Wiek: 34
Posty: 28
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-12-04, 21:24    Odp: Harmonijka z podobnym dźwiękiem

Szaro napisał/a:
tak mniej wiecej do grania wesołych melodyjek, poprawiajacych humor :D (nie koniecznie blues, country)

Kto powiedział, że blues, czy country nie potrafią poprawić humoru? Zależy od tego, jaki rodzaj muzyki się lubi, wtedy dobre utwory z danego gatunku z łatwością uprzyjemnią nam życie. Mi np. ostatnio bardzo wpadły w ucho zagrywki Judd'a Landera z Karma Chameleon na harmonijce w Bb.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-04, 21:44    Odp: Harmonijka z podobnym dźwiękiem

No właśnie, wesołe melodie niewiele mają wspólnego z wesołym brzmieniem to muzyk je generuje.

Jeśli chcesz wesołego grania to granie rytmiczne i dodatkowe szybkie riffy potrafią zdziałać cuda nawet z powolną i smutną melodią.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu