Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
misterek121

Posty: 4
Wysłany: 2012-12-04, 16:54    [Pytanie] Wybór harmonijki i początki gry

WITAM. POSTANOWIŁEM KUPIĆ SOBIE HARMONIJKĘ, PONIEWAŻ GRA NA NIEJ BARDZO MNIE ZAINTERESOWAŁA. OBECNIE GRAM NA GITARZE ELEKTRYCZNEJ. MAM NADZIEJĘ,ŻE GRA NA DWÓCH INSTRUMENTACH NIE BEDZIE KŁOPOTEM( NIE BEDZIE SIE MYLIC CZY COS :d)

CHCIAŁBYM GRAĆ UTWORY GUNS AND ROSES. WIADOMO, Z POCZATKU NA PEWNO NIE ZAGRAM TEGO, TYLKO CHCIAŁBYM SIĘ DOWIEDZIEĆ CZY PO 1-2GODZINACH DAM RADĘ ZAGRAĆ PO POWIEDZMY MIESIĄCU JAKIŚ UTWÓR TEGO ZESPOŁU? (głównie chciałbym oprócz tego zespołu grać ogólnie rock klasyczny [lata 90te]).

BARDZO BYM PROSIŁ O ZAPROPONOWANIE MI JAKIEJS DOBREJ HARMONIJKI DO 100ZŁ.
I CZY SA JAKIES TABY, CZY DAM RADE SIE NAUCZYC SAM.
Z GÓRY DZIĘKUJĘ.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MK 


Wiek: 34
Posty: 28
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-12-04, 17:06    Odp: [Pytanie] Wybór harmonijki i początki gry

Poszukaj informacji w "Artykułach", jak przeczytasz wszystko o harmonijkach na początek, na pewno będzie ci łatwiej dokonać wyboru. Ja, gdy niedawno zastanawiałem się tak samo nad pierwszym diatonikiem, po przestudiowaniu tematów zdecydowałem się na Hohnera Special 20 C i na razie nie żałuję, gra się łatwo, ma ładne, choć trochę metaliczne brzmienie i najważniejsze, nie chłonie wilgoci.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
misterek121

Posty: 4
Wysłany: 2012-12-04, 17:14    Odp: [Pytanie] Wybór harmonijki i początki gry

TROCHE CZYTALEM TEMATÓW, ALE TO NAPRAWDE CIĘŻKO DOBRAĆ SPRZĘT NA POCZĄTEK. PRZED CHWILĄ NA YOUTUBE ZNALAZŁEM CIEKAWY FILMIK

http://www.youtube.com/watch?v=iGhLi7qOMN8

Z KOMENTARZY WYCZYTAŁEM ZE JEST TO HARMONIJKA Hohner Blues Harp - C - dur. CHCIAŁBYM ZAGRAĆ TEN UTWÓR ALE I TEŻ UTWORY ROCKOWE M.IN. GUNS N ROSES I NIE WIEM JAKA W KONCU KUPIC ;[
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-04, 17:46    Odp: [Pytanie] Wybór harmonijki i początki gry

Po pierwsze:
Wyłącz Caps Lock - używanie samych wielkich liter odbierane jest jako krzyk.
Po drugie:
Ten, kto napisał, że to Hohner Blues Harp powinien zostać skierowany do okulisty i laryngologa jednocześnie. To jest tremolo Hohnera Echo w dwóch tonacjach (dwustronna harmonijka) w C-dur i w G-dur. Jedyną prawdą jest to, że gra w tonacji C-dur.
Po trzecie:
Ten utwór który podałeś w linku jest rozpisany na tabulatury i nawet na naszym forum: http://forum.harmoszka.co...lujah-vt897.htm
Po czwarte
Najpierw określ się z typem instrumentu:
- Tremolo
- Bluesowa dziesięciokanałówka
- Chromatyk
- Oktawa wiedeńska
To co teraz napisałeś brzmi: "Chcę gitarę, nie wiem czy basową, czy normalnego elektryka w ostateczności może być elektryczne ukulele. Powiedzcie co kupię za 300 PLN."
Niektóre harmonijki mogą być droższe niż 100 PLN.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
misterek121

Posty: 4
Wysłany: 2012-12-04, 19:52    Odp: [Pytanie] Wybór harmonijki i początki gry

Przepraszam za ten CAPS-LOCK.

-----------------------------------------

Chciałbym grać takie melodyjki jak ten utwór Hallelujah, czyli jak nazwa wskazuje jest to Typ:tremolo (tak mi się wydaje, jak mowilem jestem kompletnie zielony, nie wiem nawet co to jest ta oktawa wiedeńska :O). Czytałem, że najlepsza harmonijka na poczatek to Hohner Special 20. Tylko czy ona sie nada do grania takich piosenek. I jeszcze chciałbym zapytać, czy nie mozna zagrac piosenki w tonacji C przykladowo ktorej sie gra na harmonijce w tonacji G? żeby chociaż podobnie brzmiało do oryginału. Chciałbym grać różne rodzaje muzyki dlatego pytam jaki instrument by byl odpowiedni.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-04, 21:37    Odp: [Pytanie] Wybór harmonijki i początki gry

1. Hallelujah możesz zagrać na każdym typie harmonijki, ale będzie brzmiało trochę inaczej. Tutaj masz przykład na bluesowej dziesięciokanałówce (Special 20 to taki typ harmonijki):


2. Można zagrać melodię w C-dur na harmonijce w G-dur jeśli grasz na bluesowej dziesięciokanałówce. Po prostu grasz w innej pozycji, ale do tego musisz mieć już nieźle opanowany instrument. To nie będzie od razu.

3. Sprecyzuj termin "różne rodzaje muzyki", wtedy Ci odpowiem.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
misterek121

Posty: 4
Wysłany: 2012-12-05, 16:41    Odp: [Pytanie] Wybór harmonijki i początki gry

Dobra, kupie Hohnera Special 20 C na początek (czytalem ze na C najlepiej sie uczy na poczatku), zobaczę czy gra na harmonijce mi sie spodoba i może kiedyś kupie coś innego. tak jak mówiłeś, każdą piosenke się da zagrać tylko bedzie troszke inaczej brzmiało, ale gdybym komuś zagrał rozpoznałby tą piosenkę, o to mi chodzi. Dzieki za wyczerpujące wypowiedzi. Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2012-12-06, 21:38    Odp: [Pytanie] Wybór harmonijki i początki gry

P.S. Ta dziewczyna z nagrania to mój youtubowy-harmonijkowy miszcz ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2012-12-07, 11:06    Odp: [Pytanie] Wybór harmonijki i początki gry

Christelle Berthon :) :) :)

http://www.facebook.com/christelle.harp.queen

http://www.facebook.com/groups/127116054007659/

http://www.youtube.com/us...r/videos?view=0
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu