Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SaneMan 

Wiek: 31
Posty: 2
Wysłany: 2012-12-04, 12:47    Chciałem tonację B, na harmonijce jest napisane F

Witam, jestem tu nowy i nawet nie wiedziałem do jakiego działu się zwrócić z tym problemem, mam nadzieję że dobrze trafiłem. Otóż dzisiaj dostałem w końcu moją nową harmonijkę Hohner Special ale coś mi się nie zgadza z tonacją ponieważ przy zamawianiu z Allegro wyraźne było zaznaczone że to ma być harmonijka w tonacji B, a na niej piszę F. Wiecie może o co tu może chodzić ?? Ja jestem laikiem w takich sprawach i nawet nie rozróżniam dźwięków więc ciężko mi stwierdzić w jakiej tonacji mam harmonijkę ;P
Proszę o jakąkolwiek odpowiedź czy powinno na niej pisać B skoro ma to być B czy po prostu to jest normalne że ja mam harmonijkę w tonacji B a na niej piszę F ;P

Dzięki z góry i pozdrawiam

PS. jeżeli bedzie trzeba dodam jeszcze zdjęcie tejże harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-12-04, 13:12    Odp: Chciałem tonację B, na harmonijce jest napisane F

Dla mnie nie jest to normalne zjawisko... tzn zamawiam B i taka ma do mnie dotrzeć, także ewidentnie ktoś się pomylił.
Pozdrawiam
Rogal
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2012-12-04, 13:14    Odp: Chciałem tonację B, na harmonijce jest napisane F

Jeżeli to Special 20 to po prawej stronie na blaszce jest napisana tonacja. Jeżeli napisane jest F a nie jak chcesz B to znaczy że złą harmoszkę Ci przysłali. Albo sprawdzić na jakimś stroiku co to za harmonijka, z tego co wiem to na 1,4,7,10 progu na wydechu sprawdzisz co to za dźwięk, jeżeli program pokaże Ci że F to znaczy że tonacje F Ci przysłali. Taki program prosty do strojenia gitar czy innych instrumentów który pokazuje jaki dźwięk grasz to AP Tuner, jak coś źle mówię prosze mnie poprawić, możesz też przysłać zdjęcie tej harmonijki :) Pozdrawiam :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Ostatnio zmieniony przez GaceQ123 2012-12-04, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SaneMan 

Wiek: 31
Posty: 2
Wysłany: 2012-12-04, 14:04    Odp: Chciałem tonację B, na harmonijce jest napisane F

Dzięki za pomoc ! Wysyłam zdjęcie:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2012-12-04, 15:01    Odp: Chciałem tonację B, na harmonijce jest napisane F

Mam złe wieści, z zdjęcia wynika że przysłali Ci harmoszke w tonacji F, lecz to nie umożliwia Ci nauki na niej :) z tego co mi wiadomo dźwięki na harmonijce są oddalone w takiej samej odległości na każdej harmoszce w każdej tonacji :) tak jak powiedział Rogalski.Arek, ktoś się ewidentnie pomylił.
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-12-05, 14:00    Odp: Chciałem tonację B, na harmonijce jest napisane F

Jeszcze jedne rzecz. Pamiętaj że jeśli na harmonijce jest napisane B - to jest on a w tonacji (polskie)H. Jeśli chcesz Polskie B to musisz zamówić Bb. Na harmonijkach jest stosowana "amerykańskie" nazewnictwo dźwięków..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu