Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ojny 


Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-11-11, 15:55    [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej


HarpProjekt


Witam wszystkich. Dzisiaj otworzyłem nową stronę o harmonijce diatonicznej w charakterystyce bluesowej. Jest ona jeszcze w budowie tz. niektóre działy jeszcze nie funkcjonują, ale już niedługo zostanie to rozbudowane.

Zapraszam; www.harpprojekt.com
Ostatnio zmieniony przez ojny 2012-12-17, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-11-11, 21:58    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

A mi się podoba to forum:

http://www.harmonijka.fora.pl/

Facet sobie założył i sam sobie na nim sobie pisze.Może założę coś podobnego,tylko nie wiem o czym.Macie może jakieś propozycje?

O,już wiem, samowystarczalny.forum.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-11-11, 23:13    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

ojny, bardzo fajna strona! Ciekawa graficznie, sporo wiedzy przedstawionej w przystępnej formie! Uczepie się jednak kilku błędów językowych. Można to poprawić i będzie jeszcze lepiej. Mam uwagę merytoryczną dotyczącą podstaw gry. Przy próbie osiągnięcia czystego dźwięku gra "dziubkiem" może prowadzić do błędnych nawyków, a początkujący powinien jak najszybciej ustawiać usta tak, by mięsiste wargi zakrywały całkiem pokaźny kawałek harmonijki. Otwór osiągany tak przez grajka jest większy, niż kanał w który dmie, jednak, gdy oddech jest naturalny i spokojny to uda się osiągnąć dźwięk czysty i piękny. Czekam na uzupełnienie działu sprzętowego :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-11-12, 08:47    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Wizualnie mi się bardzo podoba, no może ten pomarańcz troszkę zbyt agresywny, ale zapewne tak miało być. Osobiście raczej zestawiałbym czerń z niebieskim, zielonym albo jeszcze lepiej z turkusowym (no po prostu takie odcienie "blue" lubię i dla moich oczu są łagodne i kojące).

Wiedza tam zawarta; hm...
Moim zdaniem to wszystko, co tam jest, już istnieje w przestrzeni polskiego internetu. Nic nowego, gdybyś opisał to, co jeszcze szeroko opisane nie jest - byłoby dużo lepiej, ciekawiej i więcej byś miał odwiedzin (sam szukam z braku wiedzy w polskim internecie informacji w językach obcych i już wiem czego w polskim internecie "harmonijkowym" brakuje bardzo).

Bardzo dobrze, że masz linki do radiowych stacji internetowych. Są dwie (stacje), ale myślę, że to tylko na razie. Jakoś tak od trzech tygodni zbieram różne linki do stacji radiowych nadających ciekawą z mojego punktu widzenia muzykę. Nie będę się krył z tym, że chodzi mi głównie o bluesa, ale nie tylko szeroko pojętego, ale też w podziale:
- blues tradycyjny
- blues miejski
- ogólny
- wczesny rock
itd.
Gdybyś miał wybór większej ilości stacji radiowych z opisem co to są za stacje (kto nadaje) i nawet nie koniecznie odsłuch na stronie (może być w formie linku) ale opis (nawet subiektywny Twój) ale nie na trzy zdania, przynajmniej na trzy akapity, myślę, że znalazłoby to przynajmniej kilku odbiorców, którzy nie chcąc / nie umiejąc / nie mając czasu na szukanie i odsłuchiwanie czegoś co im pasuje tylko kliknięcie i słuchanie. A jeszcze gdyby lista z czasem się powiększała ...

Ogólnie rzecz biorąc początek dobry, ale pracy zostało jeszcze bardzo dużo, a do tego ciągłe sprawdzanie linków i aktualizacja... Zobaczymy jak projekt się rozwinie za jakiś czas.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ojny 


Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-11-12, 18:40    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Maciekdraheim

Masz rację z tym dzióbkiem, źle to opisałem, ale niedługo zostanie to zmienione.

Medium

Co do grafiki strony taka już pozostanie.

Pamiętaj, że ta strona jest także dla początkujących i to co już zostało opisane musi być zawarte na tej stronie. Masz rację, wszystko już jest w internecie, ale tak porozrzucane, a czasem tak napisane, że ja jak zaczynałem naukę, to dosłownie tak jak bym grzebał w śmietniku. Na tej stronie będzie wszystko, cała wiedza na temat harmonijki i tematów pobocznych. Ja nie tylko piszę treść tej strony, ale ją kreuję graficznie i technicznie całą stronę, jej każdy szczegół zrobiłem sam, więc nie oczekujcie, że za parę dni zdziałam tutaj cuda. Wszystko w swoim czasie.

Jeśli chodzi o radio, to jak się przyjrzysz panelowi jest tam logo mixpod.com. Jest to strona zintegrowana z YouTube, w której tworzy się playlisty, generuje kod i wrzuca się go na stronę. Tak więc całe radio kreowane jest przeze mnie. Linków do innych stron z radiami nie będę zamieszczał, gdyż nie jest mi to na rękę. Co do wyboru ilości stacji zastanowię się nad tym i w przyszłości będzie ich większy wybór.



Ogólnie

Co do przyszłości strony, to co teraz tu widzicie to dopiero mały zalążek tego, co w przyszłości powstanie. Nazwa witryny jest taka a nie inna, gdyż to nie będzie tylko zbiór wiedzy na temat harmonijki, a wielki projekt. Przewidywany czas jego realizacji to około rok. O co tu chodzi zobaczycie za jakiś czas.

Jeśli chodzi o opinie - nie będę się denerwował, jak będziecie wytykać błędy, sam dążę do perfekcji i wysłucham każdego i odpowiednio poprawię to, co błędnie napisane.

Jeżeli czegoś wam brakuje na stronie, piszcie, a postaram się to uzupełnić.
_________________
oficjalna strona www.harpprojekt.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
wolf116
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-18, 02:25    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Fantastycznym pomysłem jest ta tablica.

*Wpadła mi jeszcze jedna rzecz zanim wysłałem posta - masakrycznie niewygodną rzeczą jest przewijanie okna w którym jest ramka, której treść trzeba przesuwać.
U Ciebie tak jest na forum i w niektórych podstronach - jeśli możesz, spróbuj zrobić tak, żeby maksymalnie 1 suwak był do przesuwania strony, a nie taka "incepcja" :) *

Myślę tylko, że lepszym pomysłem byłoby podpisać skale modalne po polsku - ale podejrzewam, że ze względu na małą ilość miejsca w tabeli jest tak zapisane. Noi pierwszy modus jest major, ale nazywa się Jońską (Ionian) skalą.

Fajnie, że są przydatne skale wypisane, ale czy nie lepiej, żeby były też dźwięki podane?

Albo nawet interwały? Skoro jest obok tabelka i koło kwintowe...

Wiem, że są obok rozkłady dźwięków ale... czy nie jest też za dużo tonacji i E by nie wystarczyła?

No i osobno wypisane overblow/overdraw - czy aby na pewno to dobre rozwiązanie ?

Jest koło kwintowe, można sobie poskładać, poza tym jest tabelka.

Jakbym dopiero zaczynał, to chyba by mnie to wszystko przytłoczyło.


A odnośnie strony - więcej podkładów w trzech podstawowych pozycjach harmonijki w C by się przydało. Skoro to z naciskiem na początkujących.

Ogólnie, pomysł uważam za dobry, czekam na rozwinięcie strony :)
A w między czasie wykorzystam tabelkę pozycji :D i koło kwintowe.

Pozdrawiam!

P.S. - wiem, że jest późno, ale nie mogę spać to chociaż coś (mam nadzieję) konstruktywnego napiszę :)

[ Dodano: 2012-11-18, 02:35 ]
I nie wiem czy dobrym pomysłem jest od razu na początku mówić "kup sobie harpa za 300 zł bo jest najlepszy" :) Mnie osobiście jako, że nie jestem majętny, by to bardzo zniechęciło. Bo to brzmi tak jakby na tańszych się nie dało. (Choćby dwie genialne - Session Steel i Promaster)

Proponuję jako pierwsze harpy wypisać te za MAKSYMALNIE 150 zł. Pamiętaj, że jeśli ktoś szuka porady, w kursie gry, jaki harp kupić, to prawdopodobnie gra krótko :)
Nie wiem czy dobrym pomysłem jest podanie seydla blues session klasycznego z tego co czytam na temat jego trwałości, ale to koledzy którzy na nim grali muszą się wypowiedzieć.


Natomiast zawsze myślę, że na początek warto polecić choćby Golden Melody, Special 20 (którą wypisałeś), Harpmastera od Suzuki (szczególnie, że ma stroiki fosforobrązowe) albo z droższych - Promastera czy Session Steel - już faktycznie profesjonalne harpy (ale raczej bym te dwie ominął ze względu na cenę).

Po pierwsze - na początku i tak się zajeżdża harmonijki, po drugie - ktoś kto zaczyna i zobaczy to, a jeszcze nie jest pewien czy chce tak inwestować pewnie powie "kurde, myślałem, że to tańsze" i od razu porzuci pomysł.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ojny 


Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-11-18, 19:09    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Już odpowiadam.

Jeśli chodzi o tą ramkę to tak pozostanie, gdyż w tym momencie strona jest zwarta i przejrzysta, a zrobiłem ją pod kątem ekranów 17 calowych i większych gdzie się prawie cała mieści. Jeżeli ktoś ma problem z tym zawsze może zmniejszyć treść przeglądarki skrótem klawiszowym Ctrl i minus.

Co do tabeli: tak zrobiłem by była niewielkich rozmiarów, a też się przynajmniej ktoś czegoś nauczy :)

Co do skal: będzie jeszcze jedna tablica ze skalami interwałami itd. Ale też jestem za tym, by każdy sobie sam umiał wyprowadzić np od gamy C-dur wszystkie kolejne po sobie w kole kwintowym gamy.

Jeśli chodzi o tonacje harmonijek: na tablicy zrobiłem 7 podstawowych, co uważam za minimum, a też pamiętaj, że ta strona ma służyć także bardziej zaawansowanym harmonijkarzom.

Co do overblowu i overdrawu napisałem to w taki sposób, że każdy powinien załapać o co chodzi ale jeśli taka twoja uwaga to to poprawię.

Stronę tak zaprojektowałem, że gdy ktoś zaczyna swoją przygodę z harmonijką i zacznie czytać po kolei razem ze wstępami, to wszystko zrozumie, a jak się zniechęci to znaczy, że się do tego nie nadaje. Robię tą stronę z myślą o ludziach ambitnych, którzy chcą coś osiągnąć a nie z myślą o obibokach i leniach. Materiału jest trochę i będzie jeszcze więcej, nikt nie powiedział, że mają to opanować w miesiąc. Powoli a do przodu.

Dałem tyle gdyż bluesa lepiej się gra w drugiej pozycji na harpie w C. Ale zostanie to poprawione i nie długo dodam jeszcze więcej podkładów.

Co do harmonijek: parę modeli dodam, których to brakuje. Przyznam, że ten dział zrobiłem trochę pospiesznie. Zostanie on dopracowany.

Odnośnie ceny harmonijki uważam, że są ludzie biedni i bogaci i niestety trzeba obydwóm przypadkom doradzić. Gdy ja zaczynałem naukę od razu kupiłem seydela silver 1847, ale ja jak się za coś biorę to robię to porządnie i nie żałuję wyboru. Przez 1 rok ją zarzynałem i nieźle się spisała dla tego czemu miałbym jej nie polecać. Każdy kupi sobie taką na jaką będzie go stać.

Podsumowując

Strona graficznie się nie zmieni. A informacji będzie coraz więcej tak, by nikt nie musiał skakać po internecie jak ja skakałem by się czegoś nauczyć.

pozdrawiam
_________________
oficjalna strona www.harpprojekt.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-19, 18:57    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Cytat:
Jeśli chodzi o tą ramkę to tak pozostanie, gdyż w tym momencie strona jest zwarta i przejrzysta, a zrobiłem ją pod kątem ekranów 17 calowych i większych gdzie się prawie cała mieści. Jeżeli ktoś ma problem z tym zawsze może zmniejszyć treść przeglądarki skrótem klawiszowym Ctrl i minus.


Chyba da się tak zrobić, że i na 15 " i na 17" się będzie dobrze wyświetlać, hm?
Mało ludzi ma teraz raczej 17" ekran... większość przesiadło się na notebooki gdzie 13" i 15" to standard bardziej rozpowszechniony.

Nie wydaje mi się też, że zaawansowany harmonijkarz potrzebuje rozkładu dźwięków na 7 harmonijkach skoro w zasadzie jest on taki sam tylko w innej tonacji. W sensie interwałów.



A jeśli chodzi o 1847 - sugerujesz dość dosadnie że to jedyny dobry wybór:

Cytat:
Podsumowując, najlepszy wybór to harmoszka w tonacji C, z korpusem plastikowym i stroikami ze stali nierdzewnej.


ok, mówisz, że to tylko subiektywna rada ale po wcześniejszym wywodzie konkluzja jest oczywista. Może się czepiam ale sprawiasz wrażenie, że nigdy na innej harmonijce nie grałeś :)

"Odnośnie ceny harmonijki uważam, że są ludzie biedni i bogaci i niestety trzeba obydwóm przypadkom doradzić. Gdy ja zaczynałem naukę od razu kupiłem seydela silver 1847, ale ja jak się za coś biorę to robię to porządnie i nie żałuję wyboru. Przez 1 rok ją zarzynałem i nieźle się spisała dla tego czemu miałbym jej nie polecać. Każdy kupi sobie taką na jaką będzie go stać. "

Jasne, to wspaniale, że było Cię stać. Jak zaczynałem to kupiłem blues banda i gram dalej. Teraz co prawda na lepszych harmonijkach i uważam, że to błąd kupować g*wnianą harmonijkę na początku, ale żeby mieć dobry INSTRUMENT wystarczy wydać 70-100 zł :) Jak choćby Special 20, Bluesharp, Golden Melody, Harp Master, Blues Master.

Cytat:
Strona graficznie się nie zmieni. A informacji będzie coraz więcej tak, by nikt nie musiał skakać po internecie jak ja skakałem by się czegoś nauczyć.


Grafika jest ok, tylko tyle nie podoba mi się odnośnie przewijania.


I jeszcze jedna rzecz. Nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie, że trochę ciężko się czyta Twoją stronę. Może kolor czcionki delikatnie wpadający w szarość byłoby lepiej zastosować ? I większą trochę?

Zdaję mi się, czy masz Times New Roman zastosowaną? Zdecydowanie łatwiej się czyta Arial na stronach.

Ale to takie "techniczne" uwagi, które mogą poprawić czytelność strony.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ojny 


Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-11-21, 22:30    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Wielkość strony się nie zmieni tak samo jak suwak, ja sam testuje ją też na ekranie 9 calowym i spokojnie daje radę się po niej poruszać. Muszę wybrać coś kosztem czegoś. Ja stawiam na dobrą grafikę na dużych ekranach, gdzie coraz więcej osób zaczyna takie mieć.
Prawda jest taka, że mogę zmniejszyć rozmiary kolumn, ale ten sam efekt uzyskasz stosując Ctrl i minus.

Jeśli chodzi o te 7 harmonijek, gdyby było mniej znowu by pisali, czemu nie ma tych dwóch tonacji, nie dogodzisz więc nikomu. Dlatego choćby miało 5% czytelnikom się to przydać, musi to być uwzględnione.

Miałem okazję grać na różnych modelach harmonijek, dlatego są one uwzględnione, ale niech nikt się nie dziwi, że będę polecał tą harmonijkę nie z powodu ceny, ale z powodu tego, że jest to jednak jedna z lepszych harmonijek, na której początkujący harmonijkarz na pewno się nie zawiedzie.


Na swoją harmonijkę sobie zapracowałem i na każdą kolejną też wtedy bardziej doceniasz to co kupujesz.


Obecnie pracuję nad zmianą czcionki. Aktualnie jest Times New Roman, ale będzie zmieniona na inną. Użyty kolor tekstu był już ustawiony na jasny szary. Myślę, że jak tylko zmienię rodzaj czcionki problem się rozwiąże.
_________________
oficjalna strona www.harpprojekt.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-11-21, 23:03    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Ja powiem szczerze, że nie mam większych zastrzeżeń niż to jedno do tego suwaka na środku strony. Będę brutalny. Ogólnie profesjonalni "projektanci stron" czy też innych publikacji multimedialnych klną na takie rozwiązania i wyśmiewają je, gdyż jest to jeszcze powiew lat 90tych w "dizajnie" stron a raczej brak dizajnu, tylko jakieś stare przyzwyczajenia z czasów, kiedy strony robili tylko ludzie znający się na hateemelu a niewiele mieli wspólnego z projektowaniem graficznym.

Jeśli masz wybierać coś kosztem czegoś, wybierz wygląd, który przeciętne oko (99% normalnie widzących ludzi na oboje oczu) przetrawi i przyjmie, bez wzbudzania wątpliwości czy na pewno tak miało być, czy wyszło przez przypadek.

W przypadku pracy oka - odbywa się zdecydowanie więcej komend które ono wykonuje, komunikując się z mózgiem, jeśli coś jest tak przekombinowane. Taki układ jest zniechęcający i może wielu ludzi tego nie odnotuje ale są osoby bardziej lub mniej wrażliwe na takie rzeczy. Warto zaufać temu, że większość z nas ma takie same oczy, które lepiej przyjmują i współpracują z czymś, co projektuje się wg prawideł sprawdzonych przez lata projektowania publikacji.

Tekst musi mieć "oddech" dla oka i przestrzeń. Najprościej: zamykanie go w ramce męczy oko.

Wyobraź sobie publikację na papierze, w której wewnątrz strony walcujesz rolkę z treścią. :)
Zdecydowanie lepiej jest rozwinąć stronę a po prostu zmusić się do odrobiny pracy i przeprojektować jej dół tak, żeby mogła się rozwijać bez konieczności stosowania rolki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ojny 


Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-11-28, 15:44    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Rozumiem, że trudniej się poruszać po tej stronie, ale miałem taką koncepcję, by tekst przewijał się po płycie winylowej jak igła gramofonowa. Zmiana konstrukcji strony spowoduje utratę tego efektu. Na razie strona pozostanie w tej konstrukcji. Nie wykluczone, że w przyszłości to poprawię.
_________________
oficjalna strona www.harpprojekt.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-12-13, 14:44    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Ja dziś zaglądnąłem na ten stronę i muszę przyznać zaraz ją zamknąłem. Nie jestem w stanie czytać tekstu w ramce. Szczególnie jak tekst jest dłuższy i trzeba się nad niem skupić (a tego potrzeba ucząc się nowych rzeczy).
Może to i starość i oczy nie te. Ale tekstu jest dla mnie za mało na jeden rzut oka i za często muszę przewijać by wrócić do poprzedniego akapitu. Z drugiej strony sam tekst jest za bardzo zbity (za mała odległość między liniami) i jest trudny do czytania.
Moja krytykę proszę zrozumieć jako rady by strona lepiej wyglądała.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gitarnik 


Wiek: 33
Posty: 4
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2012-12-13, 21:35    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Zgadzam się z przedmówcą. Lepiej dać sekcje na tekst jako cała strona, bez tego patefonu po lewej, lepiej by się wówczas czytało tekst. Jeszcze przezroczyste tło przebijające tekst mnie osobiście drażni. Ogólnie jednak strona mi się podoba. Trochę poprawek i będzie "cacy" :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-16, 15:55    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Ojny - świetnie, że usprawniłeś działanie strony :) O wiele przejrzyściej się ją przegląda. Bardzo podoba mi się dział teoria i pozycje :) Świetnie to rozwiązałeś!

Kilka rzeczy, które zauważyłem:
W dziale budowa jest mowa o szklanym korpusie. Z tego co mi wiadomo nigdy takiego nikt w harmonijce nie zamontował. Były kiedyś w hohner anniversairy korpusy przezroczyste ale to nie szkło a plexiglass - tworzywo sztuczne :)
Nie jestem też pewien czy to brzmienie korpusów różnych to nie przesada, ale o tym już się rozpisywaliśmy solidnie na forum.

Jeśli chodzi o blaszki to mamy 3 typy - mosiądz, fosforo brąz i stal nierdzewna.
Ich wytrzymałość, co poruszaliśmy nie raz na forum, nie jest tak oczywista.
Nie istnieją harmonijki z miedzianymi stroikami, przynajmniej z tego co mi wiadomo.
Nie ma chyba też stroików z czystego brązu.

Metal na korpus (seryjnie produkują korpusy tylko z aluminium, wyjątkami jest mosiądz w suzuki fabulous pokryty srebrem) nie jest malowany a anodyzowany na jakiś kolor.

Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że warto byłoby poczytać co inni też mówią, jeśli chodzi o tworzenie "prawd uniwersalnych". Masz mnóstwo subiektywnych stwierdzeń na tej stronie, które nie tyle wprowadzają w błąd a nie dają pełnej wizji stanu faktycznego.

Po prostu na twoim miejscu starał bym się pisać bardziej obiektywnie, bo strona BARDZO fajnie się rozwija, jest fantastyczna w zamyśle i warto, żeby coś porządnego zaistniało w polskim internecie. Takie kompendium wiedzy.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-16, 18:31    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Bez tego zwijadła 10 razy lepiej. Ładnie to wygląda, bardzo korzystne zmiany :) Dobrze, ze w tle nie jest taka lita czerń, wyszukany kolor zawsze będzie lepszy niż "z tubki".

Harry napisał/a:
nie jest malowany

Czasami jest.

Harry napisał/a:
warto byłoby poczytać co inni też mówią

Dokładnie. Jeśli ma być obiektywnie, to w dobrych książkach podane jest często kilka punktów widzenia. Jeśli wiedza czerpana ze strony będzie obszerna i będzie podkreślone, że jest wiele szkółek, to będziesz miał najlepszą bazę dobrych informacji.

PS: gdzieniegdzie przydałby się sprytny "antyaliasing".

PS2: nie gniewaj się, może to moja prywatna opinia ale jak widzę jakiś typowy trik z fotoszopa, jak te białe obrysy w harmonijce w topie strony, to mnie trafia :) Sonny się fajnie wpisał, jest naturalny, jest z fotografii a harmonijka ciutek sztuczna. Ale jest i tak z całą grafiką zdecydowanie lepiej niż wcześniej.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-12-17, 11:27    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Harry napisał/a:
W dziale budowa jest mowa o szklanym korpusie. Z tego co mi wiadomo nigdy takiego nikt w harmonijce nie zamontował. Były kiedyś w hohner anniversairy korpusy przezroczyste ale to nie szkło a plexiglass - tworzywo sztuczne


Harmonijka hohner 150 anniversary chrome posiada szklany(krysztalowy) korpus:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hohner
http://www.thomann.de/de/..._chrom_harp.htm
http://www.modernblueshar...0960/481121.htm

pozdrawiam ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-17, 12:55    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

No dobra, moja pomyłka z tym szkłem:) Nadal jest to model bardzo limitowany.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ojny 


Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-12-17, 16:22    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Harry- harmonijka z miedzianymi stroikami - Hohner Chromonica 270/48 co prawda chromatyczna ale chodzi o same stroiki. Jeśli chodzi o stroiki z brązu, niedokładnie to opisałem zostanie to poprawiane. Nie mogę napisać w nagłówku korpus aluminiowy, gdyż to byłoby sprzeczne. Prawda, że seryjnie produkuje się harmonijki z aluminium, ale korpus można zrobić z wielu innych materiałów.

Minigunmen - Nie zrobisz strony by wszystkim dogodzić. Nie zgodzę się z Tobą, iż główne logo to tylko trick w Photoshopie. Zacząłem je robić od zrobienia zdjęcia jednej z moich harmonijek, skończyłem na tym co jest. Fakt, jeden z użytych filtrów wpłynął znacznie na wygląd końcowy, ale nie zrobiłem tego, bo mi się nie chciało i poszedłem na łatwiznę, tylko mi spasowało to do koncepcji graficznej stronki.

Na koniec

Dziękuję wam, że pokazujecie mi błędy, jakie pełniłem na stronie, dzięki temu mogę ją rozwinąć na coraz to wyższy poziom. Nie jestem wszechwiedzący w tematyce harmonijki dlatego też po części zrobiłem tę stronę. Można by powiedzieć że sam się przy tym rozwijam.

Koncepcja graficzna strony może niektórym nie przypaść do gustu, ale nie musicie tego wytykać, gdyż każdy jest inny i każdy by ją zrobił inaczej. Nie ukrywam, że strona wyglądem ma mi się podobać, a wygodą i wiedzą wam.

Pozdrawiam
_________________
oficjalna strona www.harpprojekt.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
wolf116
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-17, 17:19    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Wiem że się poklikałeś przy tym więcej niż sam filtr ale to było oczywiste a inteligentni ludzie o rzeczach oczywistych nie rozmawiają. Wiesz, nie chodzi o to żeby dogodzić wszystkim ale wypada osiągnąć jakiś poziom minimalny chociaż.

ojny napisał/a:
jeden z użytych filtrów wpłynął znacznie na wygląd końcowy

No, o tym mówiłem.

Generalnie dziwi mnie, że próbujesz nie zgodzić się z prywatną opinią/gustem, bo to zasadniczo nielogiczne, wypowiedziałem się jakie mam odczucia. Niemniej powiem szczerze: w grafice tak samo jak w muzyce, nie liczą się intencje. Mogło Ci się bardzo chcieć ale efekt jest jaki jest, widzę typowy ałtlajn, który mi się nie podoba, bo za często widzę to w amatorskich graficzkach.
Przyjmij to jako moją opinię, gust, subiektywny, możesz mieć odmienne zdanie ale serio, jak widać, że:

ojny napisał/a:
jeden z użytych filtrów wpłynął znacznie na wygląd końcowy


no to znaczy, że przydałoby Ci się nad tym zastanowić.

ojny napisał/a:
ma mi się podobać


Szanuję to, jeśli to jest powód, dla którego prowadzisz tą stronę. Jeśli natomiast poddałeś ją ocenie, to licz się z tym, że będziemy ją oceniać :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-12-17, 17:31    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Ja natomiast sie zastanawiam dlaczego strona jest zabezpieczona przed wydrukiem lub kopiowaniem tekstu? Rozumie, ze chcesz zabezpieczyc swoja prace ale skoro chcesz zeby byla to strona do nauki to chyba mozna dac opcje wydruku (zeby nie trzeba bylo wszystkiego czytac z ekranu i meczyc oczy).

Swoja droga jak chcesz juz to wszystko zabezpieczyc na maksa to polecam zakodowac strone, bo mozna wszystko z glownego pliku wyciagnac po sciagnieciu na dysk.

a nawet jak to zrobisz to znajda sie chetni zeby zrobic print screen + ocr

Nie chce byc zlosliwy ale ja ze wzgledu na dlugie godziny przy komputerze, drukuje ile sie da zeby nie czytac z ekranu.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
patyki12 

Wiek: 26
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Poraż, Podkarpacie
Wysłany: 2012-12-17, 19:51    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

cjsimon napisał/a:
Ja natomiast sie zastanawiam dlaczego strona jest zabezpieczona przed wydrukiem lub kopiowaniem tekstu


Rzeczywiście, kopiować się nie da, ale z wydrukowaniem nie ma najmniejszego problemu. Wystarczy, że dasz prawym przyciskiem i drukuj i jest po sprawie (niestety drukuje razem z grafiką). Poza tym wygląd strony nawet mi się podoba, informacje tam zawarte są bardzo przydatne. ;D
_________________
Zero smutku, zero złości, wyje**ne po całości ;D
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
t. 

Wiek: 45
Posty: 13
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-17, 22:07    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Po próbie przeczytania "suwakowej" strony nie planowałem powrotu na nią, jednak po powyższych wpisach, mówiących o zmianie, która tam zaszła, zerknąłem jeszcze raz i muszę stwierdzić, że jest zdecydowanie lepiej.
Zastanawia mnie tylko jaka jest wartość dodana forum? W czym ono jest lepsze od Harmoszki i dlaczego powinienem tam pisać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gitarnik 


Wiek: 33
Posty: 4
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2012-12-17, 22:50    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Do druku wystarczy nadać oddzielny arkusz stylów css i będzie ok. Rozważ to.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-18, 11:33    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

ojny napisał/a:
Harry- harmonijka z miedzianymi stroikami - Hohner Chromonica 270/48

Zdaję się, że nie produkuje się jej z miedzianymi stroikami. Albo nie produkuje się JUŻ.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-18, 15:42    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Miałem więcej o stronie nie pisać, ale ponieważ widzę, że następują zmiany i w moim przekonaniu na lepsze dodam coś od siebie.

Głównie korzystam z rozdzielczości ekranu 1280x800. Przy takich ustawieniach marginesy z obu stron są wg mnie za duże i ma się wrażenie, że czyta się tekst z "rolki papieru toaletowego", bo jedna trzecia ekranu po obu stronach w formie marginesu wykorzystana nie jest, kolejny (już wykorzystany) margines po lewej stronie z radiem (patefon) powoduje, że na treść jest przewidziane ok połowy szerokości ekranu. Ja takiego "marnotrawstwa" przestrzeni nie lubię ponieważ nie lubią ciągle scroll'ować myszką.

Kolejny temat który już był poruszany. Piszesz, że wyszukiwałeś wiedzę "jak w śmietniku" i postanowiłeś ją przedstawić w jednym miejscu. Po przeczytaniu artykułów mam wrażenie, że są zbyt skrótowe i zbyt lapidarne. Ja uważam, że po przeczytaniu dobrze napisanego tekstu nie ma dodatkowych pytań. Po przeczytaniu tekstów na stronie pojawia się multum pytań na które odpowiedź nie została udzielona. Jeśli zakładamy, że ktoś początkujący będzie korzystał ze strony to wg mnie zrobi mu się jeszcze większy mętlik, ponieważ większość zagadnień będzie miał zasygnalizowanych, ale nie wyjaśnionych. Brak wiedzy szczegółowej - tylko ogólniki; to powoduje, że strony nie odbiera się jako zawierającej wiedzę profesjonalną ale kolejną stronkę o ogólnikach znanych ogólnie. Przykład o samych korpusach drewnianych można napisać artykuł większy niż "Budowa harmonijki" ale do tego potrzeba dużo wiedzy specjalistycznej, którą trzeba skądś zdobyć.

Brakuje dużej ilości wiedzy z podstron (w budowie) dlatego o całości trudno się wypowiadać.

Nadal nie wiedzę niczego, czego nie potrafiłbym odnaleźć w internecie polskim a czego w brakuje.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ojny 


Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-12-19, 11:34    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

#minigunmen - Ma Ci się prawo strona nie podobać i mi to w ogóle nie przeszkadza. Może dla Ciebie są to amatorskie graficzki jednak nie wiesz choć by tego, że samo logo zostało stworzone w 7 różnych wersjach każda inna od drugiej, jedna bardziej skomplikowana inna mniej. A intencje się liczą, bo umiejętności można nabyć, ale jak się człowiekowi nie chce, to też nic nie osiągnie.


Każdą opinię jaka się tu pojawi będę brał pod uwagę i jeśli ma ona poprawić zawartość merytoryczną bądź wygodę poruszania się po stronie, to na pewno jej nie ominę.

Słusznie zauważyliście, że treść jest zablokowana przed kopiowaniem i zrobiłem to celowo, bo po pierwsze szanuję to co stworzyłem tym bardziej, że dużo czasu i pracy w to wkładam, a po drugie gdy zostanie strona uzupełniona o wszystkie działy umieszczę na niej PDF do pobrania tak, by każdy mógł sobie w domu wydrukować całą zawartość strony lub to co go konkretnie interesuje. Tak więc w tej kwestii nie musicie się martwić.
I już odpowiem na być może kolejne pytanie - Nie będzie on płatny!


#Medium - na początku tworząc wymiary dokumentu obrałem szerokość 900px tak by każdemu zmieścił się on w wyszukiwarce, jednak nie ma żadnego problemu, by to zmienić tym bardziej,, że coraz więcej ludzi korzysta z wyższych rozdzielczości. Tak więc poszerzę dokument i całkiem możliwe, że trochę zwężę boczny pasek.

Odnośnie treści strony. Jest jeszcze ona nie skończona, brakujące działy będą w odpowiednim czasie uzupełnione, a istniejące na bieżąco rozszerzane. Pamiętaj Medium, że wszystko sam robię, a też mam inne obowiązki więc musisz być cierpliwy na pewno tego tak nie zostawię.


Pozdrawiam
_________________
oficjalna strona www.harpprojekt.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-19, 20:26    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

ojny napisał/a:
w 7 różnych wersjach

To zapewne byłbyś w stanie zrobić lepszą, sugeruję jedynie postarać się tak, żeby efekt z szopa nie decydował o tym aż w tak dużym stopniu, mówię Ci to z dobrego serca, nie żeby Ci dopiec, serio. Radzę skorzystać, mogę nawet prywatnie więcej doradzić

Czy nabyć... skończyłem ASP i wiem ile razy ludzie zdają i walczą latami i zwyczajnie się nie dostają bo nie osiągną nigdy nawet tego poziomu, żeby się tam dostać samą nauką - do pewnego etapu dojdziesz ale pewnej wrażliwości nie uzyskasz z wałkowania warsztatu i nauki.
Intencje liczą się może dla autora ale nie liczą się dla odbiorcy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-19, 20:39    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

minigunmen napisał/a:
Intencje liczą się może dla autora ale nie liczą się dla odbiorcy.


Też mi to wpadło jak przeczytałem o intencjach :) Szczególnie, że chyba grasz na instrumencie to wiesz jak to jest z intencjami a efektem :) Liczy się efekt.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ojny 


Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-12-20, 12:01    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

Dziękuję Ci za chęć pomocy ale ja pracuję sam.

Tworzę tą stronę z pasji, a nie dla pieniędzy czy ilości odwiedzin, więc nie zależy mi na tym, by się ona wszystkim podobała. Chcę pomóc i jeżeli ktoś nie potrafi docenić tego co zrobiłem spoglądając tylko na otoczkę, efekt to ja nikogo nie zmuszam, by na nią wchodził.

Wybaczcie, że to powiem, ale nie ma sensu ciągnąć tematu przez parę następnych zakładek jeżeli mamy się spierać o logo. Napisałem wcześniej że w kwestii grafiki i designu decyduję ja i tego nie zmienię. Doceniam wasze chęci i proszę o wyrozumiałość.




Z technicznych spraw pisaliście wcześniej, że strona jest dość ogólnikowo napisana. Z założenia miała ona służyć głównie początkującym, którzy nie mają zielonego pojęcia za co się zabrać. Teraz celuję wyżej i będę sukcesywnie poszerzał ilość materiału. By nie zniechęcić przyszłych harmonijkarzy taką ilością wiedzy, myślę, że podzielę tą wiedzę na dwa główne działy (dla początkujących, dla zaawansowanych) i wprowadzę zmiany w konstrukcji menu strony.

Myślę że pierwszym problemem jaki tu się pojawi to ustalenie granicy, jaka będzie oddzielała od siebie te dwa działy.

Jeśli macie jakieś uwagi to piszcie.
_________________
oficjalna strona www.harpprojekt.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-20, 12:22    Odp: [WWW] Nowa strona o harmonijce diatonicznej

ojny napisał/a:
ktoś nie potrafi docenić


No kolego, na puchar nie zasłużyłeś, więc nie rozmawiajmy o potrafieniu docenić, bo ja dobrą stronę potrafię docenić. Więc prosiłbym mnie tu nie obrażać w ten sposób. Mogłeś z czymkolwiek do nas wyjść a potem się obrazić i powiedzieć, że nie potrafimy docenić. Trochę samokrytyki czasami. Doceniam Cię na 3 z minusem jeśli o grafikę chodzi, tak że potrafię.

Wierz mi, że podobałaby się i Tobie bardziej, gdybyś troszkę nad grafiką jeszcze popracował. Tym bardziej że ostatnie zmiany były bardzo korzystne. Niemniej jeśli nie chcesz sugestii i wolisz brnąć w chałupnicze "sam się nauczyłem i jestem już tak świetny że nic mi nie mówcie" to możesz mi zaufać, zawsze będzie widać że strona jest amatorska. Możesz być lepszy, zdecydowanie, jeśli tylko czasem przyjmiesz trochę krytyki zamiast "mi wystarczy i dajcie mi spokój".
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu