Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pawel1 

Wiek: 25
Posty: 1
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: 2012-11-19, 20:35    Harmonijka

Witam!

Nazywam się Paweł. Mam 14 lat, chcialbym zaczać swoja przygodę z harmonijka. Jestem ogromnym fanem Dzemu, skad tez bierze sie moje zamilowanie widocznie do harmonijki. Harmonijke chciałbym wykorzystac wlasnie tylko do grania tego konkretnego zespolu. Chcialbym zaczac i byl bym bardzo wdzieczny za pomoc jaka wybrac. Wiem ze juz jest duzo postow typu " Jaka harmonijke wybrac" itd. Ale leniwość czlowieka jest naprawde duza. Prosze o pomoc i mam nadzieje ze nie bedziecie leniwi jak ja i posluzycie mi rada. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2012-11-19, 21:07    Odp: Harmonijka

Witaj, jako że to będzie Twoja pierwsza harmonijka i do „Dżemowych kawałków” kupuj harmonijkę w tonacji C (whisky, skazany na bluesa, autsajder, norweska impresja bluesowa są zagrane właśnie w tej tonacji na harmie ;]). Co do samej harmonijki, nie opłaca się wydawać 30-40 zł na sprzęt. Jest on niskiej klasy i może zniechęcić do grania. Jak chcesz mieć porządną harmonijkę musisz wydać + 80 zł, np.

Hohner Special 20
Hohner Blues Harp
Suzuki Harpmaster
Suzuki Bluesmaster
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-11-19, 23:24    Odp: Harmonijka

Pawel1 napisał/a:
Ale leniwość czlowieka jest naprawde duza. Prosze o pomoc i mam nadzieje ze nie bedziecie leniwi jak ja i posluzycie mi rada. :)


Skoro lenistwo (a nie "leniwość") odzywa się aż tak głośno, że aż poszukać się nie chce, to myślisz, że będzie Ci się chciała uczyć gry i ćwiczyć techniki?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MK 


Wiek: 34
Posty: 28
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-11-19, 23:52    Odp: Harmonijka

Maciekdraheim, praktyka jest zwykle bardziej interesująca, niż teoria :) Ale jednak nie byłoby chyba trudno spojrzeć w "Artykuły" i znaleźć potrzebne informacje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-11-24, 20:42    Odp: Harmonijka

Ale bez odrobiny teorii daleko nie zajedziesz ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu