Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2012-01-04, 09:52    Odp: Harpmaster

KatuzaR zepsuła mi się harmonijka Suzuki Harpmaster i płytka stroikowa jest do wymiany.

Co teraz robić i czy lepiej kupić harmonijkę Suzuki ProMaster(wersja bez wentyli)

czy tylko samą płytkę stroikową do Suzuki ProMaster(bez wentyli) i następnie zamontować ją do swojego HarpMastera.

Nie wiem czy płytka stroikowa z Suzuki ProMaster pasuje do HarpMastera i jeśli pasuje to czy bez problemu dało się ją założyć tak jak oryginalną płytkę w HarpMasterze tylko przy pomocy śrubek z HarpMastera i śrubokręta

KatuzaR i kolejne pytanie jeśli się da to jaką płytkę stroikową z ProMastera da się założyć do HarpMastera czyli czy płytkę z wentylami czy bez wentyli.

Ciekawi mnie czy takie połączenie Suzuki HarpMaster + płytki stroikowe z Suzuki ProMaster(wersja bez wentyli) pozwoli mi na to by posiadać lepszy instrument zarówno w brzmieniu jak i łatwości wydobywania dźwięku niż oryginalny Harpmaster. Nie Wiem jak to jest w praktyce ale pewnie będę zadowolony bardziej z takiej opcji niż gdybym kupił kolejnego HarpMastera.

Za odpowiedzi na moje pytania z góry dziękuje i błogosławie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-01-04, 10:36    Odp: Harpmaster

1. Jak wymieniać płytki to dwie, zresztą jednej nie kupisz - w sprzedaży tylko kompletami.

2. Płytki stroikowe do ProMastera są raczej w Polsce na zamówienie (jeśli dobrze pamiętam w zeszłym roku w lutym / marcu przedstawiciel miał kilka kompletów i to właśnie te z zainstalowanymi zaworami - bodajże w G) ale tak było rok temu - może teraz się zmieniło.

3. ProMaster ma stroiki z fosforobrązu podobno są trwalsze niż mosiężne HarpMastera.

4. Cena samych płytek stroikowych do ProMastera rok temu była porównywalna z ceną całego i nowego HarpMastera.

5. Z płytkami otrzymujesz komplet śrubek łączących ze sobą płytki.

Spróbuj napisać e-mail'a lub PW do Mini'ego i opisz co się stało.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-08, 15:26    Odp: Harpmaster

Witam !
Dzisiaj kupiłem harpmastera w tonacji g i na razie mogę powiedzieć o nim tylko tyle, że jest piękny :) :viva: :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-22, 14:27    Odp: Harpmaster

Siema!
Widzę że temat jakiś czas temu wygasł.
Chyba się coś od tego czasu zmieniło, bo na stronie suzuki jest napisane że harpmaster ma stroiki z fosforobrązu. Wychodziło by na to, że teraz ma takie same jak promaster.

Czy ktoś ostatnio kupował, gra na tym modelu i może się wypowiedzieć?

Zastanawiam się nad kupnem tej harmonijki.
Promaster spodobał mi się, gra mi się na niej wyśmienicie. Jest szczelna, niesłychanie wytrzymała i podatna na wszelkie techniki.

Wie ktoś jak mają się te dwie harmonijki do siebie?
Jakie są w ogóle wasze opinie o tej harmonijce ?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Harry 2012-11-22, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-11-22, 15:02    Odp: Harpmaster

Harry napisał/a:
(...) na stronie suzuki jest napisane że promaster ma stroiki z fosforobrązu. Wychodziło by na to, że teraz ma takie same jak promaster. (...)


No Promaster ma mieć stroiki Promastera, chyba, że za czymś nie nadążam.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-22, 19:15    Odp: Harpmaster

Harry chyba pomylił Ci się Promaster z Harpmasterem, bo tylko Promaster ma stroiki z fosforobrązu a Harpmaster tzw. zwyklaczki :D
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-22, 21:10    Odp: Harpmaster

Poprawiłem, chodziło mi o harpmastera, rzecz jasna.

Arek właśnie nie, bo sprawdzałem i patrz.

http://www.suzukimusic.com/harmonicas/mr200/

"The bendable laser tuned phosphor bronze reeds produce the clarity and rich, mellow tones you would expect from much more expensive harmonicas."

To jak jest w końcu ?

[ Dodano: 2012-11-22, 21:20 ]
To samo Brendan Power mówi :)
https://www.youtube.com/watch?v=d_nzrhFaQno
:)
A gdzieś w sklepach internetowych spotkałem się że mosiądz.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-22, 21:32    Odp: Harpmaster

Harry mogę tylko potwierdzić to co napisałeś chociaż o różnicach z Manji napisałem tutaj: http://forum.harmoszka.co...t7131.htm#58563

[ Dodano: 2012-11-22, 21:34 ]
Przyznam że teraz to już sam nie wiem ale patrząc na różnice materiału w porównaniu z Manji to nie chce mi się za bardzo wierzyć w Harpmastera, ale nie jestem znawcą metali, a poza tym Brendan raczej nie powinien się mylić ;D
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-23, 00:45    Odp: Harpmaster

:) Kurcze, ciekawe. A jak z żywotnością ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-23, 01:00    Odp: Harpmaster

Harpmastera w tonacji Eb mam dopiero od ok 2-3 miesięcy i na razie działa :D , mimo że ostro na nim pogrywałem to nie widać zmęczenia materiału :)
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-11-23, 08:22    Odp: Harpmaster

Myślę sobie, że fosforobrąz fosforobrązowi nierówny.
Dlatego stroiki mogą się różnić.
Co prawda Harpmastera miałem w rękach i grałem jeden raz jakieś trzy lata temu - jakoś nie byłem zachwycony. Miałem takie same odczucia jak przy stroikach z twardego, wytrzymałego brązu. Natomiast Promaster Hammond - dla mnie jest wspaniały, stroiki miękkie i podatne na wszystko.
Suzuki jako firma twierdzi, że Fubulos, Manji i Olive mają też fosforobrązowe stroiki, które różnią się od tych promasterowskich, a grający na harmonijkach Suzuki to potwierdzają.

Możliwe zatem, że fosforobrąz jako materiał stroików jest nawet w Harpmasterze i Bluesmasterze, ale odczucia z gry na nich jakoś powodują, że harmonijki te używane są na mniej predysponujące do "wyczynu". Chociaż z drugiej strony jak ktoś wie jak to tuningować ...

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-23, 08:29    Odp: Harpmaster

" Now that the Harpmaster has phosphor bronze reeds (previously it had brass reeds) it is identical to the Delta Frost bar the name and tiny details on the covers.

And to Mr Longusername etc who claim the Suzuki welded-reed reedplates of the DF Bluesmaster, Harpmaster etc are made in China, with respect you're flat out wrong!

ALL welded-reed Suzuki reedplates are made in Japan. I've stated that several times before on this forum, how come the fallacy persists?

Like Hohner, Suzuki does have some cheap branded harps made in China, the two 10 hole models being the super-budget beginner harps Easy Rider and Folkmaster. That's it - end of story."

Czyli to się zmieniło, wcześniej było inaczej. Poza tym, wszystko jest w Japonii jak widać produkowane poza najtańszymi modelami :)

Więc prawodopodobnie teraz jakość tych harmonijek nieco skoczyła ;)

Zatem wiem co będę brać :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Medium
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-23, 09:44    Odp: Harpmaster

A no właśnie, czyli jakość skoczyła niedawno. Wszystko jasne. Pytanie czy zostają przy starym stroju... Ale zawsze zostaje kolega Minigunmen który wie co w tym faktem począć ;D
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-11-23, 11:26    Odp: Harpmaster

Dzięki Harry za info!

Jeżeli pisze to sam Brendan Power na forum Modern Blues Harmonica, to nie ma co z tym dyskutować tylko się trzeba z tym zgodzić.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-01-10, 22:37    Odp: Harpmaster

Jak tam, próbował ktoś nowego harpmastera? Jest w ogóle w Polsce dostępny w wersji fosforo-brązowej?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-01-11, 21:02    Odp: Harpmaster

Ja mam harpmastera i prawdopodobnie z fosforobrązowymi płytkami :) Bo już dawno (przynajmniej rok ) temu zamienili produkcję z mosiądzu na fosforobrąz.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-02-20, 20:24    Odp: Harpmaster

I jest różnica? Czy nie masz porównania? ;-)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-20, 21:48    Odp: Harpmaster

Nie mam niestety porównania :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
adriankw 

Posty: 4
Wysłany: 2013-04-08, 21:34    Odp: Harpmaster

Witam (się tu , bo nie znalazłem przywitalnii),
Mam wrażenie,że mój świeżo nabyty Harpmaster na pierwszych trzech kanałach wpada w rezonans (wyczuwalny na dłoniach). Czy to norma :? lne?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-04-08, 23:04    Odp: Harpmaster

Stroiki w czasie gry wibrują, więc możliwe,a nawet pewne jest, że te drgania przenoszą się na inne rzeczy wokoło, w tym na pokrywy. To jak z gitarą, jak porządnie zaatakujesz dźwięk, to pudło rezonansowe też będzie lekko wibrować.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
adriankw 

Posty: 4
Wysłany: 2013-04-09, 08:36    Odp: Harpmaster

Niby tak, ale niestety spadła mi harmonijka (w fabrycznym opakowaniu) z ok 0.8m i bałem się , że coś się jej mogło stać. Nie wydaję żadnych niepokojących głosów przy kiedy nią potrząsam (lekko), ale miałem wrażenie, że gra inaczej niż na początku. Ale może to było zmęczenie grajka po pierwszych próbach... Dlatego zastanawiam się czy iść z nią do sklepu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-09, 09:20    Odp: Harpmaster

Taki upadek raczej nie powinien zaszkodzić harmonijce :)
Szczególnie harpmasterowi.


No chyba, że miałbyś jakiś mocno low tuning albo drewniany korpus (mi pękł kiedyś blues harp na pół).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
adriankw 

Posty: 4
Wysłany: 2013-04-09, 17:17    Odp: Harpmaster

Dlatego kupiłem ( dzięki poradom z tego forum) właśnie taką harmonijkę :) . Jednak na kanałach 1-4 pojawia się taki odgłos jakby coś wewnątrz (kawałek metalu) wpadało w rezonans co słychać nawet po ustaniu dźwięku z kanału. Na kanale 5 jest to słabo słyszalne zaś na kanałach 6-10 nie występuje wcale. No to w takim razie trzeba dalej zawierać z nią bliższą znajomość. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-09, 21:36    Odp: Harpmaster

Nagraj to i pokaż, bo nie bardzo wiem o co chodzi :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
adriankw 

Posty: 4
Wysłany: 2013-04-12, 16:35    Odp: Harpmaster

Sprawdziłem innego Harpmastera- mój gra w porządku zgodnie z przewidywaniami Harry;ego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu