Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Dejmian 

Wiek: 43
Posty: 3
Skąd: Paryż
Wysłany: 2012-11-17, 23:26    Czysty Dźwięk jak to zrobić

Witam
Nie napiszę że zacznę od początku, bo to logiczne, a zaczynanie od końca nie ma sensu.
Sprawa wygląda następująco, podczas mojej ostatniej wizyty w lidlu nabyłem harmonijkę ustna w tonacji C. Ładnie zapakowana w plastikowe czarne pudełko ze szmatką do czyszczenia. Pierwsze zadęcie w nią i jak się spodziewałem klapa, nie stroi, podążając za ciosem kupiłem Hohner'a Alabama Blues i od trzech dni próbuję zagrać czysto kanał, z opłakanym efektem, aż się hiperwentylowałem. Powiedzcie jak zagrać pojedynczy kanał, bo moim zdaniem jest to niemożliwe
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MK 


Wiek: 34
Posty: 28
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-11-18, 00:47    Odp: Czysty Dźwięk jak to zrobić

To nie jest takie trudne, jak by się wydawało. Nie wiem, jakim sposobem "dmuchasz", ale dla pojedynczego dźwięku, zamiast standardowo obejmować ustami kilka kanałów, dobrze jest zrobić tzw. dziubek, czyli ułożyć usta w kształt litery "o", wtedy nie powinieneś mieć problemów z wydobyciem czystego dźwięku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Dejmian
Dejmian 

Wiek: 43
Posty: 3
Skąd: Paryż
Wysłany: 2012-11-18, 10:28    Odp: Czysty Dźwięk jak to zrobić

Dzieki zobzczymy jak mi pojdzie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-18, 11:34    Odp: Czysty Dźwięk jak to zrobić

na harmonijce z lidla, wcale nie jest to takie proste, sam zaczynałem od takiej, a kilka dni temu żal mi się zrobiło brh i kupiłem to to dla 5 latki... Ogólnie to polecam zagrać sobie cicha noc- raz, potem wymienić harmonijkę na prawdziwą.
Swoją drogą- to świetny utwór do ćwiczenia na początek i nawet na tej harmonijce da się go zagrać- tabów poszukaj na forum.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Dejmian
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-11-18, 15:44    Odp: Czysty Dźwięk jak to zrobić

Dejmian, polecam zajrzeć do działu "Technika". Jest tam kilka tematów, w niektórych są nawet zdjęcia. Wszystko opisane. Porady jaki kształt mają przybrać usta, jak ma być wykonywany oddech i inne. Sposób zadęcia ma tak naprawdę większe znaczenie niż sam układ ust, gdyż przy prawidłowym objęciu harmonijki wargami, otwór przez który wylatuje powietrze jest sporo większy, od światła kanału w harmonijce! Ważnym jest wtedy to, jak strumień powietrza kierujemy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Dejmian
Dejmian 

Wiek: 43
Posty: 3
Skąd: Paryż
Wysłany: 2012-11-18, 16:04    Odp: Czysty Dźwięk jak to zrobić

Dzięki wszystkim za pomoc, dziś jest dużo lepiej. Przy hiperwentylacji sięgającej momentu omdlenia co nie co mi zaczyna wychodzić, zaraz popatrzę na dział technika, zobaczymy co będzie jutro

[ Dodano: 2012-11-18, 18:06 ]
Słuchajcie znalazłem w appkach na androida tuner do harmoszki, bardzo pomocny, bo pomimo iż wiem że fałszuje to teraz wiem gdzie i na jakim kanale nazywa się to Harmonica tuner
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu