Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
patyki12 

Wiek: 26
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Poraż, Podkarpacie
Wysłany: 2012-11-16, 19:18    Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

Witam, jestem początkującym harmonijkarzem póki co mam tylko jedną harmonijkę z Lidla, która szybko się popsuła (kanał 1, 2, 3, 4, 9, 10 brzmią dziwnie lub nie działają). Teraz mam zamiar kupić nową tak do 100 złotych. Na razie upatrzyłem sobie 4 harmonijki i chciałbym zapytać się o opinie tych, którzy mieli do czynienia z tymi modelami. Jeśli to nie są dobre harmonijki to proszę o podanie innej w cenie do 100 zł. :)

Wszystkie w tonacji C
1) Hohner Special 20
2) Suzuki Bluesmaster
3) Suzuki Harpmaster
4) Hohner Blues Harp

:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
CzarekDSK
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2012-11-16, 22:22    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

Każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Ludzie mają różne upodobania/wymagania co do harmonijek. Jedni Ci polecą harpmastera, drudzy bluesmastera. Mimo wszystko na sam początek (moim zdaniem) będzie dobry Special 20 ;]
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
patyki12
patyki12 

Wiek: 26
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Poraż, Podkarpacie
Wysłany: 2012-11-17, 14:37    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

Dzięki za twoją opinię. Może ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć, żebym miał pewność?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jankom 

Wiek: 34
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-11-17, 19:13    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

Nie mam zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o harmonijki. Do tej pory miałem przyjemność grać na Harpmasterze i na Special 20. Osobiście nieco bardziej pasuje mi Harpmaster, ale może to być spowodowane tym, że to był mój pierwszy harp.
Jako początkujący harmonijkarz nie zauważysz różnic między tymi sprzętami, więc warto pokierować się po prostu ceną (oczywiście w ramach wyżej wymienionej przez Ciebie listy) i wybrać najtańszy harp.
_________________
Suzuki Harpmaster
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-19, 06:35    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

Ja bym polecał te dwie suzuki - bluesmaster i harpmaster - mają fosforobrązowe stroiki, wytrzymalsze od brązu. Mam takie w promasterze (też suzuki) i gram na nim od dłuższego czasu :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-11-19, 08:46    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

Tak jako sprostowanie.

Stroiki foforobrązowe ma seria Professional i niektóre ze Speciality, natomiast seria Hobbyist ma stroiki mosiężne.

Hobbyist (dziesięciokanałówki):
- Easyrider
- Folkmaster
- Harpmaster
- Bluesmaster

Professional (dziesięciokanałówki):
- Promaster
- Promaster Valved
- Promaster Valved Gold
- Manji
- Olive
- Promaster Hammond

Speciality
- Overdrive - stroiki mosiężne
- Fire Breath - nie mam pewności,
- Pure Harp - nie mam pewności,
- Pipe Humming - fosforobrązowe

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-22, 21:16    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

Tak jak pisałem w temacie o Harpmaster - na stronie suzuki jest podane, że zarówno Harpmaster jak i Bluesmaster mają fosforobrązowe stroiki. Jak to jest w końcu ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-22, 21:29    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

No faktycznie Harry, nawet Brendan Power mówi na YT że Bluesmaster ma stroiki fosforobrązowe czyli Harpmaster niby ma te same... Chociaż przyznam że mam też Manji i po zajrzeniu do środka i porównaniu obu modeli, zupełnie inaczej wyglądają jak i zachowują się stroiki w Harpmastrze. Różnice są bardzo duże. Może po prostu w Harpmasterze są dużo cieńsze stroiki? Sam już nie wiem ...
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
patyki12 

Wiek: 26
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Poraż, Podkarpacie
Wysłany: 2012-12-04, 19:30    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

Ostatecznie kupiłem Special 20
_________________
Zero smutku, zero złości, wyje**ne po całości ;D
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2013-02-04, 22:46    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

Zadowolony z wyboru? Jak sie sprawuje?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
patyki12 

Wiek: 26
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Poraż, Podkarpacie
Wysłany: 2013-02-06, 17:08    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Bluesmaster vs Suzuki Harpmaster vs Hohner Blues Harp

Tak, jestem zadowolony :D Ta harmonijka ma przyjemny dźwięk i łatwo się na niej gra, nie trzeba wkładać dużo siły w dmuchnie. Polecam ją wszystkim początkującym harmonijkarzom i nie tylko ;)
_________________
Zero smutku, zero złości, wyje**ne po całości ;D
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu