Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gosiaczysko

Posty: 2
Wysłany: 2012-11-16, 18:42    Problem ze wzmacniaczem Orange.

Witam serdecznie,
Chciałabym zapytać czy do tego wzmacniacza pasuje
mikrofon marki superlux model SUPERLUX D-112C ? A jeżeli nie to czy mogą mi Państwo polecić coś podobnego cenowo?

Wzmacniacz: http://www.rockonpro.pl/orange-crush-pix-cr20ldx

Mikrofon: http://midi.pl/Naglosnien...d12768ff30bbc1a

Również chciałabym się dowiedzieć czy to prawda, że gdy tak jak w tym wzmacniaczu jest wejście gitarowe to nie ma sensu podłączać taki mikrofon bo praktycznie nie będzie słyszalny?

Z góry dziękuję za odp.,
Gosia.
_________________
Gosia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2012-11-16, 19:34    Odp: Problem ze wzmacniaczem Orange.

Mikrofonik zacny, natomiast co do tego wejścia gitarowego to nie tak (chodziło pewnie o liniowe). Mikrofon daje sygnał o podobnym poziomie co gitara, jednak "nowoczesny" wzmacniacz stricte gitarowy niekoniecznie z harmonijką zagada. Mogą być problemy z "piachem" w dźwięku albo niemożliwymi do usunięcia sprzęgami.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gosiaczysko

Posty: 2
Wysłany: 2012-11-17, 00:16    Odp: Problem ze wzmacniaczem Orange.

A więc skoro mikrofon "zacny", to co "zacnego" byś do niego polecił mniej więcej cenowo w tych granicach no i oczywiście dostępnego w Naszym kraju? :P Czy w ogóle jest coś możliwie taniego, a w miarę przyzwoitego na warunki "domowe" do czystej "praktyko-zabawy"? :)

Dodam jeszcze tylko, że interesuje mnie brzmienie chicagowskie. :)
_________________
Gosia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2012-11-17, 09:18    Odp: Problem ze wzmacniaczem Orange.

Hmm, żeby polecić swoje wyroby jestem za skromny, ale ogólnie najlepszy będzie prosty (2-3 stopnie) wzmacniacz lampowy o mocy 5 wat, coś w stylu Fendera Champa. Z tanich i dostępnych na rynku harmonijkarze chwalą sobie np. Epiphone Valve Junior.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-11-17, 18:27    Odp: Problem ze wzmacniaczem Orange.

Co do mikrofonów, oprócz Superluxa warto zainteresować się polskim produktem, Aquiline. W jednym temacie jest całkiem sporo o nim.

Co do wzmacniaczy, to tak jak napisał Pulatom, dobre są małe lampiaczki pokroju Epiphone Valve Junior, Harley Benton GA-5, lub GA-15, VHT Special 6, czy Fender Excelsior. Epiphone i produkty Harley Benton to praktycznie to samo, tylko w innej obudowie. Warto kupić któryś z drugiej ręki i przerobić, aby był bardziej przyjazny dla harmonijki.

Bardzo dobre piece robi też kolega Pulatom, który wypowiedział się wyżej. Co prawda nie miałem okazji testować jego wyrobów, ale Ci, którzy zakupili tylko chwalą :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-17, 18:42    Odp: Problem ze wzmacniaczem Orange.

AQUILINE można w ciągu 2-tygodni zwrócić, jeśli nie spełni oczekiwań. Do tej pory jeszcze żaden nie wrócił :)

http://forum.harmoszka.co...dgea-vt6961.htm

A o wzmacniaczach Pulatoma też wiele dobrego słyszałem.
Pozdrawiam, ORZEŁ.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu