Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Romek Badeński 


Wiek: 43
Posty: 36
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-10-28, 22:36    [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na jedenastą edycję warsztatów harmonijkowych organizowanych przez gdyński Blues Club w dniach 30.11-02.12.2012. Mają one na celu przybliżyć chicagowskiego bluesa pod względem teoretycznym jak i praktycznym (ćwiczenia z wzmacniaczami lampowymi, jam session).

Warsztaty skupiają osoby w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie zaawansowania od osób zupełnie początkujących do zaawansowanych. Zajęcia będą prowadzone w grupach max. 10 osobowych ze szczególnym naciskiem na indywidualizację ćwiczeń. Przewidywane są dwie grupy - początkująca i zaawansowana. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 11.00-14.00 oraz 15.00-17.00. Każdego wieczora zaplanowane jest jam session z udziałem warsztatowiczów i wykładowców.

Zajęcia harmonijki ustnej poprowadzą Bartosz Łęczycki oraz Roman Badeński.

Przewidywany program zajęć:

- poznawanie nowych standardów
- sposoby budowania improwizacji
- doskonalenie obniżania dźwięków
- granie w pozycjach
- barwa i brzmienie
- efekty dźwiękowe
- podstawy technik "tongue blocking" oraz "overbending"
- blues od strony teorii
- elementy harmonii jazzowej
- wzmacniacze, mikrofony
- konserwacja i naprawa harmonijek

Cena warsztatów to: 100zł/os
Cena noclegu: 40zł/os/doba

Miejsce warsztatów: Blues Club Gdynia ul.Portowa 9
Szczegóły na stronie Blues Clubu: www.bluesclub.pl/inf/warsztaty2012

Zgłoszenia organizatorzy przyjmują pod adresem bluesclub@wp.pl
oraz tel (58) 621 09 43 lub kom. +48 600 928 546
_________________
Romek Badeński
www.badenski.pl
https://www.facebook.com/...100011432793493
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-04, 21:28    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

Ja również gorąco zapraszam na te warsztaty, które mają już ponad 10 lat tradycji.

Znakomite warunki, intensywna nauka, jam session obfite w zacne dźwięki oraz niekończące się rozmowy o harmonijce to tylko niektóre z atutów tej imprezy.

W planach będzie również prezentacja instrumentów SEYDEL oraz SUZUKI.

Każdy będzie mógł sam zdecydować do której grupy się zapisać. Zatem niezależnie czy ktoś dopiero zaczyna czy gra już naprawdę nieźle, każdy skorzysta z zajęć i uzyska odpowiedź na harmonijkowe pytania.

Istnieje możliwość skorzystania z konsultacji w zakresie harmonijki chromatycznej.

Pozdrawiam i mam nadzieję że do zobaczenia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-11-04, 22:06    pytanie

Ktoś się wybiera z Dolnego Śląska? Wałbrzych? Wrocław?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
B.A.R.J.O. 

Posty: 39
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-11-05, 12:06    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

Bart Łęczycki napisał/a:

W planach będzie również prezentacja instrumentów SEYDEL oraz SUZUKI.

Bartku a będzie możliwość zakupu?
_________________
The Blues will never leave you
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-11-05, 17:31    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

i ja się intensywnie zastanawiam nad tymi warsztatami. bliżej 20.11 będę wiedział konkretnie! :)


Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-07, 20:19    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

BARJO, nie jestem pewien czy będzie możliwość zakupu.
Ja nie sprzedaję harmonijek, ale jest dobry sklep w Gdyni, mają sporo modeli.

Na pewno będzie można pograć na zawodowym sprzęcie, z dobrymi muzykami a nade wszystko intensywnie nauczyć się wielu ciekawych rzeczy :)

Będziecie miło zaskoczeni :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
B.A.R.J.O. 

Posty: 39
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-11-08, 07:58    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

[quote="
Na pewno będzie można pograć na zawodowym sprzęcie, z dobrymi muzykami a nade wszystko intensywnie nauczyć się wielu ciekawych rzeczy :)

Będziecie miło zaskoczeni :) [/quote]

Dzięki Bartku za odpowiedź. Wiem że na pewno warto się wybrać - połączenie nauki z możliwością udziału jamach to super sprawa. Już nie mogę się doczekać :D .

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
The Blues will never leave you
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-15, 15:40    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

Można również będzie pograć na moim mikrofonie AQUILINE. Zapraszam.

ORZEŁ.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-21, 20:23    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

Czuje że będzie się wiele wiele działo. Ja na jam session zamienię się w gitarzystę i będę akompaniować adeptom harmonijki, wspierając ich merytorycznie oraz mentalnie :)

Pozdrawiam i do zobaczenia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2012-11-25, 19:59    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

Co kryje się pod nazwą grupa początkująca?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-11-25, 21:18    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

czyste podstawy. trafianie w pojedynczy dźwięk, początki obniżania, gra prostych melodii i bluesowych riffów. Tak naprawdę, to zależy od poziomu grupy. Czujesz się na siłach- idziesz do pomieszczenia obok, gdzie ćwiczą bardziej zaawansowani.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2012-11-25, 22:07    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

Ja to taki średnio-zaawansowany jestem, więc nie wiem którą wybrać. Gram czysto, sprawnie, ale jeśli chodzi o podciągi to stosowałem do tej pory tylko wyciąganie VI stopnia na 3 kanale. Jakąś bluesową solówkę pocisnę, ale standardów nie znam, dwu-dźwiękami nie gram. Do jakiej grupy powinienem się zgłosić? Dostaje się na miejscu jakieś materiały?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-25, 22:19    Odp: [Warsztaty] Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 30.11 - 02.12.2012

Panie Jakubie, Pan się nie martwi tylko Pan przyjeżdża, już my się Panem zajmiemy!
Będzie miał Pan, Panie Jakubie mnóstwo materiałów do ćwiczeń, ogrom wiedzy praktycznej i teoretycznej, a także potężną motywację do dalszego grania.
Bowiem odda się Pan w ręce zawodowych nie tylko muzyków, ale i profesjonalnych nauczycieli.

A tak "po ludzku", to przyjeżdżaj, niczym się nie przejmuj, będziesz mógł zmienić sobie grupę jeśli uznasz że poziom jest nie ten.

Niezbędna jest sprawna harmonijka w tonacji C-dur. Przydaje się też pendrive oraz dyktafon (w prawie każdej komórce jest). Na pewno nie będziesz żałować!

Pozdrowienia i do zobaczenia!

[ Dodano: 2012-12-03, 21:22 ]
------------------------------------------------------------------------
No i po warsztatach.
A tutaj jest krótka relacja:
http://rozrywka.trojmiast...ach-n64385.html
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu