Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wolan 

Wiek: 39
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-30, 20:55    Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

Witam,
Dzisiaj zakupiłem Harmonijkę jak w temacie, w tonacji C. Jakież było moje zdziwienie, gdy na kanale 5 na wdechu zamiast f słyszę fis, to samo na kanale 9. Czyli moja harmonijka w tonacji C nie posiada dźwięku F. Czy ktoś mi może pomóc?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-10-30, 21:14    Odp: Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

Prawdopodobnie kupiłeś harmonijkę w stroju Country. Spójrz na tę stronę i zobacz, czy strój jest taki, jak w Twojej harmonijce:

http://www.overblow.com/?menuid=26#8

Może nie zauważyłeś oznaczenia na opakowaniu albo w Klingenthal ktoś włożył harmonijkę o zmienionym stroju do pudełka od zwykłej Richterówki?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wolan 

Wiek: 39
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-30, 22:07    Odp: Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

Oznaczenie na harmonijce brzmi Mel. Ma. C .
Dodam jeszcze, ze kolejne dzwieki na wydechu od pierwszego kanalu to kolejno: C E A C. Po zadeciu w pierwsze cztery kanaly przypomina to akord mollowy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-10-30, 22:24    Odp: Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

W takim razie zakupiłeś harmonijkę w stroju Melody Maker, będącym wynalazkiem firmy Tombo. Ten strój można znaleźć pod adresem:

http://www.overblow.com/?menuid=26#10

Pomagać zatem nie mamy jak. Po prostu zakupiłeś instrument w dość egzotycznym stroju. Może znajdziesz dla niego jakieś fajne zastosowanie?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wolan 

Wiek: 39
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-30, 22:45    Odp: Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

Chyba za szyba w szafce. 150 zl w bloto!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-10-30, 22:48    Odp: Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

Czy ja wiem? Może być ładne urozmaicenie. W tym klipie pan Lee Oskar prezentuje do czego można ten strój wykorzystać:

_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wolan 

Wiek: 39
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-30, 23:11    Odp: Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

Sprobuje wrocic do sklepu I powiem, ze prosilem o harmonijke C-dur a ona brzmi molowo. Wiem, ze to plytkie, ale dopiero stawiam pierwsze kroki w grze, a taki instrument mi w nauce nie pomoze. Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-10-30, 23:28    Odp: Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

Ostrzegam, że ewentualna wymiana będzie zależeć tylko od dobrej woli sprzedawcy. W tym wypadku instrument jest, o dziwo niestety, w pełni sprawny. Mam jednak nadzieję, że uda się coś wykombinować.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2012-10-31, 00:03    Odp: Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

Od dawna szukam harmonijki molowej - to chyba unikat na polskim rynku. Chociaż to fis jest dziwne - nie przypomina mi to żadnej znajomej skali. Ktoś wie gdzie można zakupić harmonijki o innych skalach niż diatoniczna durowa? Autorze tematu - jeśli sprzedawca nie wymieni to może ją od Ciebie odkupie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-10-31, 14:45    Odp: Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

Jakby był problem z wymianą w sklepie, już tak na amen, to mogę się zająć przestrojeniem jej do normalnego systemu richtera. Proszę się porozumieć prywatną wiadomością, jakby trzeba było :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-26, 18:43    Odp: Seydel Blues Session - Na 5 i 9 kanale słychać fis zamiast F

Ta harmonijka to ciekawy wynalazek. Mogę się mylić ale to nie jest skala stricte molowa - takie mają Lee Oskary Natural i Harmonic Minor. Zaś strój Melody Maker dzięki dźwiękowi A na drugim kanale na wydechu oraz Fis na 5 został zaprojektowany z myślą o graniu melodii w II pozycji bez używania podciągów i overblowów.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu