Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Auron 

Wiek: 31
Posty: 35
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-04-05, 14:59    [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Co sądzicie o Macieju Balcarze? Mam wielką prośbę, czy ktoś wie na jakiej harmonijce gra? Pozdrawiam
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-05, 15:25    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

diatonicznej :P
hehe nie wiem może na marinkach
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-04-05, 16:43    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Nie słyszałem jak gra na harmonijce ale wokalista z niego dobry. Niezłe kawałki powstały jak na razie w Dżemie za jego czasów... szkoda tylko że tak mało. Ale już zapowiedzieli, że w tym roku przed festiwalem w Tychach, będzie nowa płytka. :D czekam z niecierpliwością, bo może Maciek upiększy nowe utwory, ciekawymi solówkami :)

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-05, 23:01    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Jak gra to niemam pojecia ale spiewa spoko. Pozatym ma to cos w sobie czego brakowalo Dżemowi po smierci Ryska. Ale Ryska co prawda i tak nie zastapi ale bardzo go lubie i szanuje PzDr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-18, 12:01    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Wczoraj byłem na Dżemie na warszawskich Juwenaliach...
Jak usłyszałem "Wehikuł", to poczułem się jak na spływie... jak zagrali "Autsajdera" czułem, że siedzę przy ognisku z przyjaciółmi, a jak zagrali "Whiskey" i "Cegłę", to już naprawdę widziałem siebie i przyjaciół płynących w kajakach :)

Ale co do Balcara. Chłopak śpiewa bardzo fajnie, chociaż czasami podchodzi za bardzo w reagge ze swoimi zawołaniami :)
Jeśli chodzi o harmonijkowe zdolności, to kolega, który stał koło mnie, stwierdził, że ja bym zagrał 10 razy lepiej. (Balcar grał "Whiskey") I myślę, że to wyjaśnia wszystko. Nie jest on wirtuozem, nie gra najgorzej, ale nie gra też dobrze. Za dużo sąsiadów i myślę przesadza z grą akordami.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-18, 16:59    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Ja się pochwale że wybieram się na Dżem a po Dżemie gra Kult w Krakowie na stadionie WKS Wawel. A to będzie 24 Maja więc w długi weekend, a i bilety nie drogie bo jedyne 20zł przed koncertem a 30zł w dzień koncertu. A 20 zł to nie majątek więc nie pujść na taki koncert 2 tak wspaniałych kapel to grzech!!! PzDr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-05-31, 20:34    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Auron jak Dżem grał na Szyndzielni w Bielsku Białej miałem przyjemnośc byc na tym koncercie, Balcar grał na Marine Bandzie.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Auron 

Wiek: 31
Posty: 35
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-06-11, 18:18    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Smyrdek napisał/a:
Auron jak Dżem grał na Szyndzielni w Bielsku Białej miałem przyjemnośc byc na tym koncercie, Balcar grał na Marine Bandzie.


Ale na zwykłym Marine Band czy Marine Band Deluxe?
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-06-11, 21:33    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

A czy to ważne ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-06-11, 23:34    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

To szczegół, ale istotny. Przecież Classic i Deluxe różnią się paroma niuansami technicznymi oraz brzmieniem.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-12-26, 12:21    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Auron napisał/a:


Ale na zwykłym Marine Band czy Marine Band Deluxe?


Różnicy wielkiej nie ma, a harmonijkarz z niego dobry nie jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-12-26, 17:46    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Rzeszot napisał/a:
[...] myślę przesadza z grą akordami.

Bo po prostu nie umie porządnie grać pojedynczymi dźwiękami! To trudniejsze... Prawda jest taka, że harmonijkarz z niego jest taki, jaki był z R. Riedla - czyli praktycznie żaden. Po prostu podmuchuje sobie do rytmu i tyle. Ręczę, że połowa ludzi z tego forum potrafi więcej, a na pewno więcej na ten temat wie. I tylko fakt, że "on przecież występuje z Dżemem" powoduje, że podchodzi się do niego z takim nabożeństwem, nazywa harmonijkarzem i tworzy na jego temat specjalną zakładkę na harmonijkowym forum ;) Gdyby tworzyć zakładkę dla każdego, kto dysponuje jego umiejętnościami (mam na myśli grę na harmonijce), to takich zakładek musiałoby być kilkanaście tysięcy... o ile nie kilkadziesiąt albo nawet kilkaset tysięcy. To tyle, jeśli chodzi o "harmonijkarza" Macieja Balcara.

Zupełnie inną sprawą jest wokal - tu nie dam złego słowa powiedzieć, uważam, że śpiewa dobrze. Technicznie jest, moim zdaniem, nawet lepszy od pierwowzoru, choć nie ma takiej charyzmy... ale Rysiek był jeden i nikt go nie zastąpi. Chcę jednak wyraźnie odróżnić ocenę Macieja Balcara jako wokalisty od jego oceny jako harmonijkarza.

Podobnie zresztą rzecz się ma z wieloma innymi "harmonijkarzami": Ryszardem Riedlem, Bobem Dylanem czy Mickiem Jaggerem. Ci nawet wokalnie wcale nie byli tacy świetni, tajemnica ich popularności to raczej niezwykła charyzma, niepowtarzalny styl i osobowość. I broń Boże nie ujmuję im zasług i sukcesu, oni się na trwale zapisali w historii muzyki i nikt im tego nie odbierze. Proponuję jednaK umieć realnie oceniać i analizować, zamiast ulegać jakiemuś fanatycznemu, bezkrytycznemu uwielbieniu. To, że ktoś dobrze śpiewa czy wręcz jest uwielbianym idolem, nie powoduje, że w każdej dziedzinie jest ideałem.


Pozdrawiam świątecznie

Młynek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2008-12-26, 21:21    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

dobrze Młynek gadasz, piwa mu lejcie ;)
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-12-28, 14:24    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Na zwykłym grał.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jayp 


Wiek: 32
Posty: 13
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-05-10, 17:36    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Nie wiem na czym grał, ale miałem sytuację, że pojechałem na koncert dżemu do Kato, i przez cały koncert czekałem tylko aż zacznie grać. I szczerze, to mnie rozczarował. Jeśli miałbym go porównać do Ryśka (chodź pewnie by mu się to porównanie nie spodobało) to powiedziałbym, że gra dużo gorzej od niego, a Rysiek jak wiadomo jakimś wybitnym harmonijkarzem nie był. Aczkolwiek myślę, że jeszcze się wyćwiczy. Ale wokal ma świetny moim zdaniem, pasujący do Dżemu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-14, 16:51    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Gdyby maciej sie zarejestrowal na nasze forum to by sie podszkolil
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-10-25, 08:52    Odp: [Harmonijkarz/Bluesman] Maciej Balcar

Na najnowszej płycie Dżemu harmonijkę słychać w dwóch kawałkach i nawet poprawnie to brzmi, co ciekawe Maciek gra bez akordów, pojedynczymi dźwiękami i to czysto. Przypomina to jednak bardziej zagrywki znane z SDM niż bluesowe klimaty. Więc oczywiście szału nie ma.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu