Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-10-20, 19:14    Gafy sprzedawców w sklepie muzycznym

Jak wiele razy na tym forum pisano często bywa tak, że sprzedawcy w sklepach muzycznych niezbyt się znają na harmonijkach. Kiedy wybrałem się po mojego pierwszego harpa dostęp do internetu nie był za bardzo powszechny jednak na podstawie paru zdobytych informacji postanowiłem kupić Blues Harpa. Sprzedawca w sklepie polecił mi wybrać tonacje G, ponieważ stwierdził, że w C nic się nie da zagrać na gitarze. Niestety uległem jego namowom, co było błędem, gdyż dla początkujacego niskie tonacje są dość ciężkie. No ale nic to. Na pożegnanie pochwalił się że gra na harmonijce Hohner Weekender jazz ;) Z kolei następnym razem w tym samym sklepie inny pan powiedział, że Bartek Łęczycki chwali sobie Big River Harpa, co okazała się totalną nieprawdą zdementowaną przez samego pana Barta. :)

Z jakiego typu ignorancją dotyczącej harmonijek i nie tylko spotkaliście się Wy w sklepach muzycznych?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-10-20, 19:40    Odp: Gafy sprzedawców w sklepie muzycznym

Cross Harp ma korpus metalowy i pozłacany :) . W sklepach tak twierdzą.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-10-20, 22:04    Odp: Gafy sprzedawców w sklepie muzycznym

Ja się dowiedziałem, że Silverstar to nie jest harmonijka bluesowa. A Bluesband już taką jest :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-10-20, 23:26    Odp: Gafy sprzedawców w sklepie muzycznym

Usłyszane w sklepach

- Marine Band Classic ma impregnowany korpus (muzyczny w Gdańsku)

- Hohnery to rupiecie nie warte złamanego grosza, warto kupować jedynie Suzuki (muzyczny w Tychach)

- Hohner SilverStar ma bezkonkurencyjny stosunek jakość/cena (muzyczny w Lublinie)

- "Pomimo niskiej ceny to bardzo wysokiej jakości instrument" - usłyszane w Kolporterze na temat harmoszki za 15 złotych

Z allegro:

- Harmonijki Suzuki są równie dobrej jakości co harmonijki Parrot (w zamierzeniu to miała być rekomendacja...)

- Harmonijka Hohner BluesBand jest polecana przez profesjonalistów

- Świetna harmonijka bluesowa (o używanym starym tremolaku "blessing")
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu