Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Snoop 

Wiek: 27
Posty: 2
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-10-19, 14:56    Special 20 - problem z ósmym kanałem.

Witam !

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Hohnera Special 20, wszystko ładnie pięknie tylko mam jeden problem - mianowicie na kanale ósmym nie chce mi wychodzić poprawny dźwięk na wdechu - gdy wciągam powietrze "normalnie" słychać tylko przepływ powietrza i lekki świst, żeby wydać poprawny dźwięk muszę ułożyć usta i całą resztę jak do podciągu, na Folk Bluesie w G ten problem nie występował - to ja coś robię nie tak, czy może z harmoszką coś nie w porządku ?

Pamiętam, że kiedyś dawno dawno temu na Suzuki Manji w tonacji C miałem ten sam lub podobny problem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-10-19, 15:00    Odp: Special 20 - problem z ósmym kanałem.

Możesz zrobić zdjęcie dolnej płytki harmonijki w wysokiej rozdzielczości żeby można było ten stroik obejrzeć? Najlepiej zdjęcie "pod światło" i drugie pokazuję szczelinę między stroikiem i płytką?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Snoop 

Wiek: 27
Posty: 2
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-10-19, 22:04    Odp: Special 20 - problem z ósmym kanałem.

http://www.speedyshare.com/HBD2V/Osmy-Kanal.rar

Proszę ;)

Wybacz, że tak późno, nie miałem możliwości wcześniej, jakość też nie zachwyca, bo lepszy aparat jest poza domem, da radę coś powiedzieć na podstawie tych zdjęć ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-10-20, 16:45    Odp: Special 20 - problem z ósmym kanałem.

Wystarczyło źródło światła ustawić od strony aparatu, to byśmy coś widzieli. A tak to tylko jeden wniosek, że robi wrażenie jakby był za nisko. Ale nie widzimy szczeliny, bo jej nie oświetliłeś, wszystko jest w cieniu. Podnieś go minimalnie, zauważ jak są ustawione sąsiednie. Podejrzewam, że nie ma szczeliny wcale. Ma być maleńka, jak w sąsiednich.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chabi ^^ 

Wiek: 31
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-10-24, 21:41    Odp: Special 20 - problem z ósmym kanałem.

Może rozkręć ją i po prostu przygnij tak żeby grało?

Albo masz zły zaciąg albo źle jest ustawiona.
Jak jest dobrze i jest mała szczelina, taka jak grubość stroika, to masz zły zaciąg.
Spróbuj po prostu wciągnać powietrze tak jak przy oddychaniu przez przepone, z brzucha jakby i wydaje mi się, że powinno zabrzmieć. Jak nie zabrzmi to pewnie zły jest ustaw.

Po zdjęciach mało co widać, ale stawiałbym, że powinno brzmieć z tego co jest widoczne.

Special 20 i manji to wyższa półka od folk bluesa, więc może na nim twój zaciąg pasował, bo mniej szczelny? Wydaje mi się, że kiedyś grałem na nim i na pewno był mniej szczelny od harpmastera suzuki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu