Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
LordOfDreams 

Wiek: 27
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-14, 15:06    Róznice między dwoma harmonijkami diatotycznymi

Nie wiem czemu, ale po przeczytaniu iluś tam poradników dla newbie skojarzyłem fakt, że w zależności od harmonijki, ma ona inny dźwięk. Postanowiłem kupić nową harmoszkę która już nie miała być do nauki i ku mojemu zdziwieniu, różnicy prawie nie było :shock: (po za tym, że dźwięk nowej harmonijki był głośniejszy i musiałem inaczej ustawić usta, aby zagrać czysty dźwięk). Moje aktualne harmonijki to SilverStar oraz M.Suzuki HarpMaster. I tu moje pytanie, czy moje początkowe myślenie miało racje bytu, czy też to było już z góry przesądzone, że każda harmonijka o 1 tonacji wydają identyczne dźwięki :harp:
_________________
Sen to coś więcej niż zwykła czynność. To także Trudna sztuka... sztuka doskonalenia siebie. Każdy potrafi od tak zasnąć w łóżku, ale nie każdy potrafi to wykorzystać i przeżyć wspaniałą przygodę do wnętrza swojej świadomości.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-10-14, 17:36    Odp: Róznice między dwoma harmonijkami diatotycznymi

Porównujesz harmonijki z plastikowym korpusem, mosiężnymi stroikami, mosiężnymi blachami i pokrywami z podobnej blachy.
Gdybyś miał harmonijkę z inną konstrukcją byś widział różnicę i słyszał).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-10-14, 18:16    Odp: Róznice między dwoma harmonijkami diatotycznymi

Wszystkie harmonijki w danej tonacji z poszczególnych kanałów wydają te same dźwięki, np. na instrumentach w C, każdy z nich na pierwszym kanale na zadęciu wyda C. Poszczególne modele mogą mieć małe różnice w strojeniu, tj. w danym kanale gra ta sama nutka na obu modelach, ale na jednym jest np. minimalnie niżej. Różnice między modelami sprowadzają się też do bardzo subtelnych różnicach w brzmieniu, które nie od razu daje się wysłyszeć. Podsumowując, dźwięki mają te same, ale o delikatni innych barwach. Kwestią osłuchania jest rozróżnianie tego.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
LordOfDreams 

Wiek: 27
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-14, 18:59    Odp: Róznice między dwoma harmonijkami diatotycznymi

Dziękować za odpowiedzi :)
@Medium
Heh, nawet uwagi nie zwróciłem na to, że oba modele są z tego samego materiału :P
_________________
Sen to coś więcej niż zwykła czynność. To także Trudna sztuka... sztuka doskonalenia siebie. Każdy potrafi od tak zasnąć w łóżku, ale nie każdy potrafi to wykorzystać i przeżyć wspaniałą przygodę do wnętrza swojej świadomości.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu