Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
oxydus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-23, 23:12    Hohner Discovery 48

Czy ktoś z Was nabył może ?
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-08-24, 07:44    Odp: Hohner Discovery 48

Co prawda takiej nie zakupiłem, ale znalazłem recenzję na zagranicznym blogu: http://free-reed-foolery....-48-review.html
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
oxydus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-11, 23:38    Odp: Hohner Discovery 48

Dwa tygodnie zadałem pytanie w sklepie muzycznym o cenę i cisza :) Moliwe że jeszcze niedostępna.
 
 
slotly 


Posty: 27
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-12, 08:21    Odp: Hohner Discovery 48

Discovery musze przyznac zapowiada sie calkiem niezle. Pokrywy jak w Meisterklasse . Ciekawe, ciekawe. I plastikowy ustnik z nieprzecietna dziurka.
Ostatnio zmieniony przez slotly 2012-09-12, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-12, 14:44    Odp: Hohner Discovery 48

Już mi się też jedna rzecz podoba,krótszy skok przesuwki,albo to tylko złudzenie.Porównywałem swoją Super Chromonica ze zdjęciem.A jakie są odczucia odnośnie plastikowego ustnika? Myślę o grających na sucho.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
slotly 


Posty: 27
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-12, 17:45    Odp: Hohner Discovery 48

W Seydelu miałem plastkowy ustnik. Nie pamiętam jak mocno trzeba było się ślinić.

Mam CBH 2016 i tu ustnik jest też z tworzywa ale powierzchnie ma matową. Po takiej powierzchni usta na sucho się ślizgają bez problemu.

Nazwa Discovery trochę mi nie pasuje.

Ustnik też przypomina ustnik z Mesterklasse.

Moze to godny następca serii Chromonica ??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-29, 18:17    Odp: Hohner Discovery 48

Kilka dni temu widziałem się z Felixem..Discovery już widział i miał w ręku i opowiadał o wrażeniach.Stwierdziłem-to chcę mieć! Obejrzałem filmik na YT,fajnie brzmi.Podobno jest lekka.
A co do spotkania to fajnie okiem przechodnia musiało wyglądać dwóch facetów w aucie z harmonijkami przy ustach,ciupiących do podkładu z płyty :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-09-29, 23:42    Odp: Hohner Discovery 48

ajneck napisał/a:
Discovery już widział i miał w ręku i opowiadał o wrażeniach.

Potwierdzam! :) Faktycznie harmonijka jest lekka za sprawą korpusu z plastiku a także plastikowego grilla.
Przesuwka chodzi b. lekko.
Instrument nadaje się zarówno do nauki jak i gry na estradzie.
Niebawem ukażą się autoryzowane przez maestro Zygmunta Zgraję dokładne testy tego instrumentu.
Spotkanie było owocne za sprawą zakupu Chromoniki 64 i wspólnej gry na chromatykach - szkoda tylko, że w samochodzie. :?
No cóż, może już niedługo, bo w końcu Października pogramy na Mysłowickich Spotkaniach Harmonijkowych. :harp:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2013-01-09, 16:58    Odp: Hohner Discovery 48

Witam!
Trochę czasu minęło od pojawienia się Discovery. Nie bardo mogę ją "zpozycjonować" pośród Chrometty, Chromoniki 270, CX-12, czy Suzuki SCZ-48 albo Seydla Chromatic Deluxe.
Co niej sądzicie, Posiadacze i od których lepsza, od których gorsza, do której najbardziej zbliżona "użytkowością?
Ceny (orientacyjne)
Chrometta 12 - 298zł ale opinie ma fatalne
DISCOVERY - gdzieś ok 400zł
Seydel DeLuxe 48 - 459zł
Chromonica 270/48 DeLuxe - 514zł
Suzuki scx-48 - 586zł
No bo cenowo jest zachęcająca.

A przy okazji: ma wentyle?

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-01-09, 18:25    Odp: Hohner Discovery 48

Korpus jest z tworzywa, pokrywy są nowym produktem, płytka stroikowa 100% kompatybilna z Chromonicą 270 Deluxe.
Można by powiedzieć, że jest to ekonomiczniejsza wersja w.w. modelu poprzez tańsze materiały (grill i korpus), choć brzmienie ma bardziej aksamitne i deczko cichsze.
Zamienialność grilla jest taka, że z 270-ki pasuje do Discovery, ale odwrotnie niestety nie da rady przykręcić.
Otwory w grillu są kwadratowe i nieco większe niż jej poprzedniczce.
Troszkę głośniej chodzi przesuwka - (stuka przy max przesunięciach) - nie wiem czy tzw. amortyzatory (silikonowe tulejki) są z odpowiedniego materiału czy też jest to sprawa plastikowego grilla. :harp:
Układ przesuwki jest bardziej prosty niż w 270-ce gdzie są 2 blaszki z otworami i pomiędzy nimi przesuwka.
Tu jest tylko przesuwka i grill.
Gram na Discovery naprzemianlegle z Deluxem. Podoba mi się i polecam. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu