Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-22, 10:02    Taby do zagrywek bluesowych

Mam pomysł. Co myślicie o tym, żeby w dziale tabów wydzielić "poddział" dotyczący wyłącznie tabulatur zagrywek i solówek bluesowych? Dlaczego wpadłem na taki pomysł?

Według mnie oczywiście każdy powinien próbować grać ze słuchu a przyzwyczajenie do tabów zabija inwencje. Ale co innego melodie co innego zagrywki i solówki. A nasze forum jest forum w dużej mierze bluesowym. Początkującym trudno zagrać ze słuchu niektóre zagrywki, które są w pozycji innej niż pierwsza, pełne podciągów czasem overblow itp. Taki dział ułatwiłby naukę. Nie byłoby też bałaganu i jeśli ktoś chciałby odnaleźć dany tab nie musiałby szukać długo pomiędzy piosenkami. Do takiego działu można byłoby też dawać taby melodii utworów bluesowych w pozycji innej niż pierwsza.

Co o tym sądzicie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2012-09-22, 10:13    Odp: Taby do zagrywek bluesowych

Myślę że jest to bardzo dobry pomysł, każdy z nas mógłby dostawić taką cegiełkę. Szczerze mówiąc mnie by się takie coś przydało :) słyszeliście w ostatnim HB :P Taki temat podniósłby o wiele bardziej poziom grania :)

Jak najbardziej jestem za takim tematem :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gales 

Wiek: 34
Posty: 5
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-09-22, 13:07    Odp: Taby do zagrywek bluesowych

pomysł na + jak dla mnie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-09-23, 15:27    Odp: Taby do zagrywek bluesowych

W założeniu działy z tabami miały być listą wszystkich tabulatur posegregowana według alfabetu, aby łatwo było je przeglądać. Nigdy nie chcieliśmy pomagać w wyborze tabów dla usera. Teraz nie ma sensu niczego zmieniać ponieważ w najbliższym czasie pojawi się długo zapowiadana Harppedia. Tam będzie podobnie jak na forum.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
endriu 

Posty: 1
Skąd: swiebodzin
Wysłany: 2016-05-12, 21:56    Odp: Taby do zagrywek bluesowych

czy ma ktos taby dzem czlowieku co sie ztoba dzieje
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu