Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-09, 19:37    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Nie chce zakładać kolejnego tematu dotyczącego pokrowców więc piszę tu moja kolekcja powoli się zwiększa dla tego chcę kupić pokrowiec

http://www.bratpol.com.pl/?prod=4835&cat=1202

i tu moje pytanie jak wiadomo harmoszki potrafią się dość znacznie różnić wielkością dla tego zastanawia mnie czy pokrowiec będzie odpowiedni na MBD i czy harmoszki nie będą w nim latać ?? może ktoś z was taki ma ? lub zna stronkę z pokrowcami/futerałami na harmoszki (oczywiście jakieś w rozsądnej cenie a nie za kilka setek :P )
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-09, 20:13    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Wydaje mi się, że to harpy wielkości bluesbanda więc i marine banda itp. Powinny się trzymać :) Chyba Papuga ma taki od hohnera i wszystko w tym siedzi.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-09-09, 20:25    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Mój uczeń trzyma w tym Marine Bandy, Blues Harpy, a ostatni też kilka Seydeli i nie narzeka na pokrowiec. Więc może zdawać egzamin. U mnie by się nie sprawdził, bo nie ma gdzie trzymać chroma.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-12-12, 18:28    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Witam wszystkich. To mój pierwszy post więc się przedstawię. Jestem Emil, Na harmonijce gram mniej więcej od roku i mieszkam w okolicach Bydgoszczy.
Teraz do rzeczy. Jeśli chodzi o przechowywanie i przenoszenie harmonijek ja używam ładownicy na magazynki pistoletowe. Ważne żeby była dedykowana do magazynków dwurzędowych. W mojej mieści się większość konstrukcji Hohnera(przynajmniej tych diatonicznych). Wygodny zaczep do paska i niska cena to dodatkowe zalety.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-12-13, 09:27    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

@Żółwik, mam pytanie jakiego konkretnie modelu używasz? Sam chciałbym w takie ładownice zainwestować (te, które mam wykorzystuję do różnych rzeczy w ASG). Proszę podaj linka i ewentualną ocenę (wady / zalety) i ew. ile wolnego miejsca zostaje (a może mocowanie na taśmę velcro?)

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-12-13, 17:19    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Używam ładownicy G&P ściągniętej z CIRAS'a(jeśli już piszesz o ASG na pewno wiesz o co chodzi). System to bodajże Molle II. Bliźniaczą ładownicę użytkuję w warunkach "bojowych" na kamizelce od początku sezonu i nie wykazuje śladów przetarcia. Co do miejsca to zostaje akurat tyle żeby włożyć chusteczkę higieniczną albo małą zapalniczkę. Wady... Jeśli nie liczyć podejrzliwych spojrzeń służb mundurowych to wad brak.
Pozdrawiam
Żółwik.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-12-13, 21:13    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Sprawdzałem możliwość przenoszenia w kontraktowej Molle w woodland (mam kontraktową kamizelkę Molle II w woodland) zauważyłem, że jest trochę luzu (zapięcie na zatrzask, dlatego myślałem zaopatrzeniu się a podwójną (dwie sztuki do noszenia np. w C i A) zapinaną na taśmę velcro (likwidacja luzów) i czarną (żeby przy cywilnym stroju "po oczach nie biła" i żeby trochę sztywniejsza była niż jedna warstwa materiału jak w kontraktowych US.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-12-14, 11:19    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

No właśnie dla likwidacji luzów najlepsze jest zapięcie na rzep które proponuje G&P.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-12-27, 15:22    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

No i mam tak jak chciałem, tylko w kolorze ciemnej zieleni (dla Airsoftowców odcień - Ranger Green) zamiast czerni.

Na razie nie noszę w niej harmonijek (jak będzie bliżej lata - zacznę) mimo to mierzyłem.

Model który zakupiłem ma dwa ciekawe udogodnienia do odnotowania:
1. Jest zapinany na taśmę velco (to tzw. rzep) i ta część jest w ogóle do odpięcia (też na taśmę velcro) w Airsofcie szumnie nazywa się to przystosowaniem do CQB - niby szybsze wydobycie. W związku z tym mogę ustawić i zapiąć tak, że dziesięciokanałowy diatonik nie ma luzu "wzdłuż".
2. W poprzek luzu nie ma, bowiem ładownica jest opasana gumką, która dociska i likwiduje wszystkie luzy. Ma to drobną wadę - ciężej jest harmonijkę włożyć do łądownicy, w zamian za to można przenosić nawet bez "pokrywy" (już wcześniej pisałem, że można ją odczepić).

Dodatkowa informacja - ten model który kupiłem jest dosyć sztywny i dodatkowo odpinana "pokrywa" - kilka warstw taśmy velcro powoduje, że dopiero "lepsze" uderzenie w ładownicę z harmonijką może uszkodzić pokrywy tej drugiej.

Ja jestem zadowolony.

Ewentualnie dla zainteresowanych link, do takiej samej w sklepie (ja mam trochę z innego źródła, ale tę samą).
http://www.casg.pl/produc...ger-Green-.html

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-28, 23:34    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Na pojedynczego harpa dobre jest "lederetui" dołączane do większości modeli Seydla
Na kilka diatoników niezły jest kuferek taki jak w zestawie Bluesbandów
Na większy kaliber niegłupie jest opakowanie takie jak do SWAN-a 1040
Moją kolekcję trzymam w tych właśnie opakowaniach.
Myśle jednakowoż nad jakąś sprytną walizeczką która zmieści całość kolekcji pozostawiając jeszcze trochę miejsca na nowości...
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-28, 23:52    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

"Myślę jednakowoż nad jakąś sprytną walizeczką która zmieści całość kolekcji pozostawiając jeszcze trochę miejsca na nowości", i tego się trzymaj te kuferki z Bluesbandów, to dziadostwo i szkoda ,ze nie umiałeś temu zapobiec, ale widać tak chciałeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-29, 00:01    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Zgadza się - tak chciałem. To taki prezent od serducha, którego się nie odmawia. Najpotrzebniejsze tonacje już wymieniam na lepsze modele, zaś te mniej używane niech pozostaną jakie są.
A jakiś większy kufer będzie koniecznością bo prócz zestawu BB mam 3 tremolaki i jednego chroma a na tym kończyć nie zamierzam :)
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tomken 


Posty: 21
Skąd: Podwilk
Wysłany: 2011-02-10, 16:16    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Troszkę odświeżę ten temat ja jak będę miał harmoszkę to inwestnę w coś takiego
http://rangershop.pl/prod...-flecktarn.html
_________________
Gdy zmienią się trendy muzyczne, jednocześnie zmianom ulegają fundamentalne prawa państwa.

Platon
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-11, 14:27    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Ja bym Ci nie polecał tego, co podałeś w linku. Komórka jest szersza niż harmonijka i harmonijka będzie miała za dużo luzu. Wcześniej podałem link do ładownic na magazynki dwurzędowe. Są o wiele lepiej dopasowane.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tomken 


Posty: 21
Skąd: Podwilk
Wysłany: 2011-02-11, 15:33    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

To chyba lepsze http://rangershop.pl/prod...-FLECKTARN.html
_________________
Gdy zmienią się trendy muzyczne, jednocześnie zmianom ulegają fundamentalne prawa państwa.

Platon
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-11, 15:55    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Ja mam 4 takie http://www.harmonijka.com/?263,etui-na-pasek bardzo estetyczne i wygodne
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tomken 


Posty: 21
Skąd: Podwilk
Wysłany: 2011-02-11, 15:59    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

adam super to etui :D zamawiam

[ Dodano: 2011-02-11, 16:44 ]
kurcze drogie trochę to chyba też wystarczy nie?
http://www.harmonijka.com/?264,kieszonkowe-etui
_________________
Gdy zmienią się trendy muzyczne, jednocześnie zmianom ulegają fundamentalne prawa państwa.

Platon
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-11, 17:05    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Tego do pasa nie przypniesz, kup jeden a zobaczysz jaki jest wspaniały, napa magnetyczna, skórka miękka i estetyczna, ja jestem bardzo zadowolony. Te co proponują wcześniej to erzace, nie ma to nic wspólnego z harmonijką. Zawsze decyduje zamawiający , ja przedstawiłem Ci swoją opinię.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tomken 


Posty: 21
Skąd: Podwilk
Wysłany: 2011-02-11, 17:17    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

do paska nie będę przypinał tylko które wygodniej w kieszeni nosić :)
_________________
Gdy zmienią się trendy muzyczne, jednocześnie zmianom ulegają fundamentalne prawa państwa.

Platon
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-13, 21:44    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

W kieszeni to noś w opakowaniu fabrycznym. Pokrowiec myślę ,że uwidacznia kim jesteś lub może kim chciałbyś by cię spostrzegano.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Diatonik 


Posty: 8
Wysłany: 2011-08-29, 12:16    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Osobiście dysponuję Big River Harmoszką in G. Generalnie plastikowe opakowanie do niej podoba mi się; sprawia wrażenie dobrze zabezpieczającego przed zarysowaniami i innymi urazami mechanicznymi powstałymi np. w wyniku jakichś wstrząsów etc., aczkolwiek przez trzy otwory w owym opakowaniu (nie wiem po kiego grzyba one) mogą się dostać wspomniane pyłki, zabrudzenia i inne niepożądane podmioty. W związku z tym harpa zamierzam dodatkowo ochronić jakimś cienkim pokrowcem. Ale nie widzi mi się kupno... Jeżeli już, to rozejrzę się po gratach z mieszkania w poszukiwaniu czegoś, co mogło by się nadać. Jestem generalnie za tym, żeby samemu kombinować; można mieć potem satysfakcję z własnej roboty i zaoszczędzić pieniądze. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-08-29, 13:31    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Te otwory mają według założeń producenta umożliwić odprowadzenie wilgoci, wyschnięcie i odpowiednią wentylację harmonijce.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-09-08, 12:55    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Tomken polecił w tym temacie pokrowiec na magazynek, ale kosztuje on prawie 50 złotych, a ja znalazłem znacznie tańszą alternatywę.

Pewnie w każdym mieście macie kilka sklepów w stylu "wszystko po 4 złote" albo "wszystko po kilka złotych" - warto się tam przejść i zapytać o noże sprężynowe. Takie nieduże, tanie, zazwyczaj za mniej niż 10 złotych - nie jest to super jakość, ale czasami się przydają (np. ja zawdzęczam życie takiemu sprężynowcowi, bo podczas skoku na spadochronie musiałem awaryjnie odcinać linki, i gdyby nie ten nożyk w kieszeni to pewnie doszłoby do tragedii). Jeśli nie w takim sklepie, to na targu, albo na ALLEGRO - gdzieś zawsze takie badziewiaki da się kupić.

Przy zakupie razem z nożem dostaje się mały pokrowiec, który - uwaga - ma dokładnie takie rozmiary, jakich trzeba by zmieścić w nim harmonijkę! :) Pasuje tam idealnie, zupełnie tak jakby pokrowiec był szyty na miarę specjalnie dla niej.

A wygląda to tak:



Zapina się na rzep. Z tyłu ma szlufkę z materiału, dzięki czemu można przewlec pasek i nosić harmionijkę przy pasku :)

Na allegro znalazłem takie nożyki za 5 złotych, i jest napisane, że w zestawie jest futerał:
http://allegro.pl/noz-spr...2598218136.html
http://allegro.pl/noz-spr...2597642752.html

Wg mnie fajna sprawa za parę złotych - no i zawsze przy okazji zostanie Wam nożyk :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-17, 10:54    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Właśnie wróciłem z Klingenthal i widziałem bardzo fajne nowe pokrowce na zamek błyskawiczny dla 1 harmonijki.
http://www.seydel1847.de/...Products/930001
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-09-17, 13:14    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Bardzo podobne pokrowce dodawane są do modeli Hohnera, Crossover i Thunderbird. Fakt, to naprawdę fajne pokrowce, można przytroczyć do paska i mieć harpa zawsze przy sobie. Mam taki jeden wraz z Crossoverem i noszę go na co dzień.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-17, 15:34    Odp: [Pytanie] Miękki pokrowiec

Tylko trzeba najpierw kupić harmonijkę z tym futerałem a to koszt ok 200zł :)
Czasami w sklepie muzycznym można kupić jakiś pokrowiec do ustnika saksofonu lub na inne akcesoria. Kilka lat temu kupiłem coś takiego za 7zł!
Czasem można spotkać pokrowiec na scyzoryk lub zapalniczkę, a w Media Markt są fajne futerały na kompaktowe aparaty fotograficzne - 3harmonijki mieszczą się bez problemu.

Pozdrawiam
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu