Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
jamakaszi 

Wiek: 28
Posty: 2
Wysłany: 2012-09-16, 21:34    Harmonijka w metalowej kapeli

Witam, harmonijkarze kochani!

Niedawno dostałem propozycję aby wykorzystać swoje umiejętności w kapeli metalowej. Jest to kapela zajmująca się takimi nurtami jak: thrash, slash, głównie w B. Zastanawiałem się nad rodzajem harmonijki, na której mógłbym grać tj. diatonicznej, chromatycznej, tremolo. Zastanawianie skończyło się na tym, że nie wiem nic, jedyne co wiem to to ze musze mieć dobry piec i jakiś mikrofon modelu starego. Chciałbym dowiedzieć się, który harp brzmiałby dobrze do B, i na którym miałbym największe pole do popisu. Jeśli ktoś próbował takich abstrakcji, to proszę o podzielenie się doświadczeniami, jestem nogą w muzycznej teorii, więc może ktoś obeznany miałby coś do powiedzenia na ten temat? Proszę was o pomoc.

Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-16, 21:42    Odp: Harmonijka w metalowej kapeli

Jako że zapewne nie będziecie grać tak bluesowego metalu jaki grał Black Sabbath bez muzycznej teorii lipa z tego będzie. Bo po prostu nie będziesz wiedział co zagrać. Ewentualnie harp będzie służył jak tamburyno - niewiele instrumentalnego wkładu, efekt dźwiękowy. Myślę, że warto się nauczyć troszkę, przetrawić to i przemyśleć czy wchodzić już do kapeli. Żeby nie było zgrzytu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-09-16, 21:54    Odp: Harmonijka w metalowej kapeli

Znajdź jakiś utwór muzyczny zbliżony do tego co zamierzacie grać w zespole i próbuj jakoś wplatać do tego harmonijkę. Jeśli uda ci się połączyć to w coś sensownego to gratuluję, ale ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego w tym rodzaju muzyki jaki deklarujesz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jamakaszi 

Wiek: 28
Posty: 2
Wysłany: 2012-09-16, 22:15    Odp: Harmonijka w metalowej kapeli

ok. A jaki harp by najlepiej do tego pasował, do B?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-17, 00:07    Odp: Harmonijka w metalowej kapeli

Zależy czy koledzy grają w pentatonice mollowej B, czy po czym generalnie, mogą posługiwać się czymkolwiek w B (różnych skal i harmonii jest od groma), to nie koniecznie znajdziesz to na jednej harmonijce. Sprawa jest bardziej złożona. Prościej by było jakby harmonijka była dzwonkiem albo gwizdkiem który gra jednym dźwiękiem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yankus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-17, 09:40    Odp: Harmonijka w metalowej kapeli

Harmonijka niezbyt pasuję do thrashu IMO, bardziej do folku lub heavy, najlepiej diatoniczna kupić.
Jak coś nagracie z harmonijką to fajnie by było jakbyś gdzieś wrzucił i dał linka na forum :)


Pozdrawiam, Yankus
 
 
  
Odpowiedz do tematu