Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
lolasd

Posty: 9
Wysłany: 2012-09-12, 21:19    Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Cześć
Jestem od ponad roku posiadaczem harmonijki Diatonicznej ( dokładniej honher pro harp). Wprawdzie daleko mi do mistrzów harmonijki ale jestem zapoznany z graniem i no raczej oddaliłem się od tytułu początkującego.

Zainteresowała mnie ostatnio harmonijka chromatyczna. A szczególnie to że można na niej grać muzykę klasyczną niemal dosłownie za całą orkiestrę.
Chciałbym sobie pograć Różową panterę, Chopina i Rossiniego

Zakres ceny jest taki jaki podałem w temacie. Czytałem dyskusje na forum na temat chińskiej harmonijki Swan i zdecydowałem się na nieco śmielszy ruch.
Po wstępnych oględzinach znalazłem to http://www.lizar.pl/pl/p/Walther-798525-C-dur/4457
Co o tym maleństwie powiecie. Wart swojej ceny? Czy macie jakieś lepsze zabawki?

A właśnie jak ona jest 12 kanałowa to taby gra się na niej normalnie, czy trzeba podwyszać dźwięk o jeden kanał?


A właśnie czytałem że harmonijka chromatyczna ma większy zasób dźwięków, dlatego używają ją w orkiestrach. Ale czy taką harmonijką można grać wszystko to co da się grać na diatonicznych? Blues jazz, piosenki harcerskie. ( no nie grywam blusa to niemożność grania tych piosenek przeżyje).

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-09-12, 21:28    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Harmonijka Walther, to prawie to samo, co chiński Swan :) . To firma produkująca najtańsze instrumenty, za najniższe kwoty. Podobnie będzie z tym chromatykiem. Jednak z tego co wiem, te modele (tak samo jak bliźniaczy Swan 1248, czy jakieś Belcanto) mają już windsavery spotykane w drogich modelach. Ale jeżeli te paski folii potrafią robić problemy nawet w drogich modelach, to czemu nie miałyby ich sprawiać w tańszych? Niemniej model ten ma nad popularnym Swanem 1040 dużą przewagę, a mianowicie pełne 3 oktawy, czyli skalę taką, jak w diatonicznej harmonijce systemu Richtera. Od diatoników różni ją to, że za dotknięciem przycisku mamy wszystkie dźwięki, które na richterówkach trzeba wydobywać bendingiem i overbendingiem. Da się grać na niej wszystko i nawet więcej niż na diatonicznych, ale nieco inaczej. Np. bending jest możliwy w mniejszym stopniu i efekt ten będzie brzmiał inaczej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-09-12, 21:47    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

lolasd napisał/a:
Czytałem dyskusje na forum na temat chińskiej harmonijki Swan i zdecydowałem się na nieco śmielszy ruch.

Z pewnością bardziej Walther, ale czy to dobry wybór?
Ocenia się w przekroju doświadczeń harmonijkarzy, że dobry chromatyk jest od min. 300, 400 zł. w zwyż. Tego modelu nie sprawdzałem, ale zapytam mistrza.
lolasd napisał/a:
A właśnie jak ona jest 12 kanałowa to taby gra się na niej normalnie, czy trzeba podwyszać dźwięk o jeden kanał?

12 Kanałowy chromatyk to jest standard. Tu się nie preferuje grania z tabów, lecz z nut po prostu jest na chromatyk b. mało tabów - wyobraż sobie rozpisanie np. Toccaty i Fugi d-mol J.S. Bacha?.
Z tym, że jest oczywiście pełna dowolność :) można grać nawet odwrotną stroną harmonijki. :hah:
Ja gram :harp: na Hohnerze Chromonica 270 Deluxe i jestem z niej b. zadowolony. Polecam! :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lolasd

Posty: 9
Wysłany: 2012-09-12, 22:07    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Czyli nic lepszego nic swan poniżej 300zł się nie znajdzie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-09-12, 22:13    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Może używka na aukcji lub tu w dziale [Sprzedam].
Zdarzają się okazje! - warto przewertować Internet i uzbroić się w cierpliwość.
np: http://forum.harmoszka.co...t6901.htm#56888

Dodam strony popularnych sklepów:
http://instrumentymuzyczne.otwarte24.pl/Suzuki/0/4
http://www.gama.gda.pl/go/_category/?idc=6_28
http://muzycznymetro.pl/pl/c/Chromatyczne/58
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-13, 14:53    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Właśnie dziś przypadkiem na allegro w jakimś dziale "pozostałe" znalazłem ładną Chromonica III za 210 zł,tyle że leworęczna.Jedna godzina do końca aukcji i tylko 21 wyświetleń.A najlepsze,że była pod hasłem,uwaga... ORGANEK! W formie męskiej! :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-09-13, 15:43    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Naprawdę warto szukać na allegro! :) Wydaje się, że kupienie używanej harmonijki, którą ktoś wcześniej trzymał w ustach jest złym pomysłem ale to nieprawda - wystarczy rozłożyć ją na części i każdą dokładnie umyć , aby móc cieszyć się czyściutkim instrumentem.

A okazje naprawdę są! Jakiś czas temu sam chwaliłem się na forum, że kupiłem na allegro nową (!!) harmonijkę chromatyczną Tombo za 100 złotych, podczas gdy taka sama w sklepie kosztuje 400. Parę dni temu za 60 złotych poszedł "Unichromatic", gdzie za nowy trzeba by zapłacić 10 razy tyle. Ponadto wciąż jest dostępna Chrometta 12 za 70 złotych (sklepowa - 300)
http://allegro.pl/harmoni...2624318094.html

Wiadomo, że nigdy nie można być w 100% pewnym deklarowanego przez sprzedawcę stopnia zużycia intrumentu, ale wydaje mi się, że jak za takie małe pieniądze warto zaryzykować - jakość i twałość w stosunku najtańszych chromatyków na rynku (np. SWAN 1040) i tak będzie nieporównywalna.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-09-13, 15:52    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

ajneck napisał/a:
na allegro w jakimś dziale "pozostałe"

Jak piszesz info to daj też linka do aukcji ! :)

p.s.
działy "pozostałe" są w każym większym rozdziale i przszukiwanie tego to masakra! :(
Dałem nazwę organek do wyszukiwarki i "figa z makiem". :?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-13, 16:51    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Jak to pisałem to już jej nie było.Widziałem ją rano i była 1 godz do końca,To było w dziale instrumenty-pozostałe.Chyba jej nie sprzedał,więc może jeszcze raz wystawi :) Nie pokazywała się nawet na hasło hohner chromonica wpisane na głównej stronie allegro.

[ Dodano: 2012-09-14, 13:54 ]
Tutaj podaję link do tej "Organki Ustnej" :D ,uwaga,dla leworęcznych:

http://allegro.pl/organka...2597995969.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
slotly 


Posty: 27
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-14, 20:46    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Jaszur właśnie przyszedł do mnie ten Unichromatic za 60 złoty, jak to by była moja pierwsza harmoszka do nauki to bym sikał ze szczęścia.

Lolasd ja jako drugą charmonijkę do nauki kupiłem chromonice 270 taką jak ta za 99

http://allegro.pl/harmoni...2627035838.html

I jest moim faworytem do dzisiaj. Udało mi się wówczas kupić nówkę za 100 z lombardu bo zdjęcie było niewyraźne i nikt nie zalicytował oprócz mnie.

Felix napisał/a:
Zdarzają się okazje! - warto przewertować Internet i uzbroić się w cierpliwość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-09-14, 21:13    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

slotly napisał/a:
Jaszur właśnie przyszedł do mnie ten Unichromatic za 60 złoty, jak to by była moja pierwsza harmoszka do nauki to bym sikał ze szczęścia

Też brałem udział w tej aukcji, ale tylko przez chwilę, bo niespecjalnie mi zależało na zwycięstwie. Ostatnio wyrwałem na allegro chromatyczną TOMBO Folk Young, też za niedużą kasę - nie powiem, bardzo fajna rzecz, ale jednak to nie mój konik i raczej pozostanę przy harmonijce diatonicznej.

Fajny ten Tombo Unichromatic? W moim Tombo Folk Young korpus jest z badziewnego plastiku i już ma z tyłu pęknięcie od gniazda sprężyny.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-14, 21:54    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

slotly, u mnie tak samo,Chromonika 270 jest faworytem.Mam identyczną jak ta na allegro za 99 zł,tyle,że kupiłem ją w sklepie za 360 zł.Ale miałeś farta z tą nówką.Ja grałem wcześniej na Chromonica 64 ale mam już dość tego kombajna i chyba sprzedam go.Chciałbym mieć CX-12,pomimo okrągłych otworów,stukającego suwaka i mojego wstrętu do wszechogarniającego plastiku.Ale to dalsza przyszłość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-09-14, 22:06    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

ajneck napisał/a:
.Chciałbym mieć CX-12,pomimo okrągłych otworów,stukającego suwaka i mojego wstrętu do wszechogarniającego plastiku

Miałem ją w rękach. Taki sobie instrument. Brzmienie mi się nie podoba i plastik. Otwory mogą być okrągłe jak już się wcześniej wyraziłem w tym temacie.
Jeden duży pozytyw to jest to leki instrument. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
slotly 


Posty: 27
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-14, 22:10    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Jestem pod wrażeniem Tombo Unichromatic.

Wygląda jak ulepszona Chromonica 270.

Pokrywy i ustnik chromowane. Zaleta taka że nie robią się na ustniku charakterystyczne żóte plamy jak na niklowanych.

Ustnik odkręcany na krzyżak wiec przy rozkręcaniu śrubokret się nie ześlizguje co przy Chromonice jest denerwujące.

Minus spodnia blaszka jest chyba przyklejana albo czymś smarowana prawdopodobnie w celu uszczelnienia w miejscu styku z korpusem.

Korpus plastikowy jakby z masy perłowej :) ale wygląda solidnie.

Płytki naturalnie na śrubach.

Zaskoczeniem są dla mnie wentyle wykonane z pianki o grubości około 0,5 mm. Delikatnie mlaskaja podczas grania (ledwo słyszalne)

Suwak identycznie chodzi jak w Chromonice 270 - czyli cięzko :) .

Brzmienie równie identyczne co akurat dla mnie jest wielkim plusem bo uwielbiam moja 270 tke.

Jednym słowem rewelka :)

Jeżeli miałbym zapłacić ponad 500 złoty w sklepie to jedenk wybrałbym Chromonice 270 za dużo niższą cene.

[ Dodano: 2012-09-14, 23:33 ]
ajneck napisał/a:
Chciałbym mieć CX-12


Mój brat ma CX-12 :) , ona ma takie tubowate brzmienie i takie jakby saxowe zadęcie. Super się ją czyści. Wyglad nietuzinkowy. Te malowane (dedykowane) mają spłaszczony ustnik a czarna nie, chwile trzeba się przyzwyczaić do tego ustnika. Mnie się podoba ale jednak to nie jest moje brzmienie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-15, 08:53    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Co to znaczy u Ciebie,że suwak chodzi ciężko.To chyba nie miałeś 64-ki w rękach.Dla mnie ciężko np. to znaczy,że lepiej naciskać kciukiem niż palcem wskazującym.Moja 48-ka w porównaniu do 64-ki chodzi leciutko,chodzi mi o twardość sprężyny.Może wystarczy zmniejszyć opory,popuścić lekko śrubki ustnika,wyczyścić i przesmarować.

[ Dodano: 2012-09-15, 11:20 ]
A co do tego CX12 to podoba mi się właśnie ta lekkość instrumentu-łatwiej przerzucać,więc nawet na okrągłych otworach(lepsza modulacja dżwięku),osiągnąłbym myślę niezłe legato.Nieżle brzmi przynajmniej w tej reklamówce:

http://www.youtube.com/wa...&feature=fvwrel

A i w tym świetnym zestawieniu,wrzuconym kiedyś przez Barta,CX12 wypada,moim zdaniem,naprawdę nieżle:

http://www.youtube.com/watch?v=9ovDo2T0lbM
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
slotly 


Posty: 27
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-15, 14:37    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Porównałem do mojej drugiej 270-ki w tonacji G i tu suwak chodzi lżej.

Poluzowane jest odpowiednio na śrubach.

Czym smarujecie swoje suwaki ??? :) ))
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-15, 14:49    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Dobre pytanie.Olej silikonowy.Nigdy nie smarowałem mojej przesuwki,dopiero pan Z.Zgraja mi pokazał i od tej pory robię tak samo(czyścił Cif-em,ja czyszczę spirytusem lub zwykłym detergentem).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
slotly 


Posty: 27
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-16, 19:05    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Podobno kilka lat temu HOHNER w swoim katalogu ostrzegał przed smarowaniem suwaka.

Można uszkodzić harmoszkę albo zatruć się jakimś smarem.

Jedyny sposób to regulacja śrub albo wyczyszczenie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-16, 19:46    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Tak, Hohner ostrzegał idiotów przed używaniem towotu i smaru grafitowego :D
Są smary bezpieczne.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-09-16, 21:43    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

minigunmen napisał/a:
Tak, Hohner ostrzegał idiotów przed używaniem towotu i smaru grafitowego :D

To mi przypomina jak kiedyś kupiłem tytoń do sziszy - a na odwrocie opakowania napis "uwaga: nie palić" :D

Ten się nada?:
http://sklep.avt.pl/p/pl/...+oliwiarka.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-16, 21:46    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Żeby zatruć się smarem,to chyba trzeba by zanurzyć przesuwkę w smarze a następnie poskręcać.A uszkodzić to chyba przez to,że za dużo smarowidła będzie się rozłazić,nasączy drewno korpusu,sklei stroiki i wentyle,tak to sobie wyobrażam.
Gdybym nie widział jak i czym się to robi,to do dziś moja przesuwka pracowałaby na sucho.Jestem bardzo ostrożny,flety proste też się oliwi ale ja po dwudziestu latach grania jeszcze tego nie robiłem sam-olej dojdzie na blok(to ten gwizdek) i flet można już tylko dać dzieciom do zabawy.
A tego oleju silikonowego daję po parę maleńkich kropelek na przód i tył przesuwki z jednej i drugiej strony.Dosłownie na czubku śrubokręta.I troszkę krawędzie.

[ Dodano: 2012-09-16, 22:48 ]
Jaszczur, chyba to jest właśnie coś takiego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
slotly 


Posty: 27
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-16, 23:29    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

z Karty Charakterystyki Preparatu Chemicznego

Technicqll Silicone Oil Smar Silikonowy

11. Informacje toksykologiczne:

Produkt jest nieszkodliwy. W przypadku połknięcia skontaktuj się z lekarzem, jeśli występuje niedyspozycja przewodu pokarmowego :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-09-17, 08:04    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Moja sprawdzona metoda to jedna kropelka oleju silikonowego na palec wskazujący i przejechanie po dwóch stronach przesuwki (wcześniej cifem czyszczę i dezynfekcję jednocześnie cały grill i przesuwkę).
Jest to taka cieniutka warstewka oleju, że nie ma żadnych skutków ubocznych. Ta warstwa oleju wystarcza to na około miesiąc grania. :)
Przy intensywnym graniu :harp: - czyli kilka razy na dzień - wystarcza zrobić zabieg raz na tydzień.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-17, 11:35    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Ja polecam olej parafinowy (do kupienia w każdej aptece). W większych ilościach powoduje działanie przeczyszczające, w małych ilościach jest nie szkodliwy. Nadaje się świetnie do smarowania suwaka. Stosuję już od jakiegoś czasu i jeszcze się nie zes***, znaczy nie miałem sensacji po graniu na harmonijce.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lolasd

Posty: 9
Wysłany: 2012-09-17, 16:03    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

No chyba skusze się na HOHNER chromonica 270/48

Jak myślicie, dla mnie jako obeznanego już pokrótce z harmonijką diagnostyczną, ten model na naukę gry na harmonijce chromatycznej się nada?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-17, 16:24    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Diagnostyczną hahaha,uważaj! ta baba na allegro ma kilka negatywów,nie wysyła towaru!
Chromatyk to zupełnie inna bajka,zupełnie inny instrument.

[ Dodano: 2012-09-17, 17:41 ]
No dobra,przyznaję się bez bicia,też będę uważał na te jej kilka negatywów,oczywiście jak będzie kasa do jutra.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-09-17, 16:55    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

lolasd napisał/a:
ten model na naukę gry na harmonijce chromatycznej się nada?

Sprawdź to za pomocą harmonijki diagnostycznej :D

Żartuję :P "Chromonicę" raczej wszyscy chwalą, więc powinieneś być z niej zadowolony.

ajneck napisał/a:
uważaj! ta baba na allegro ma kilka negatywów,nie wysyła towaru!

Rzuciłem okiem na tą aukcję, i moją uwagę zwróciło coś innego od negatywnych komentarzy:
"nie znam sie na tym...pisze,ze uzywana...bo nie wiem... na oko bdb"
Jakoś nie wzbudza to mojego zaufania. Może to prawie nówka w świetnym stanie, ale równie dobrze może to być stary zdezelowany sprzęt, który z zewnątrz wygląda - cytuję - "na oko bdb", ale w środku ledwo się trzyma.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-17, 19:02    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Rzeczywiście,entuzjazm opadł,bo niech tak będzie coś nie tak ze stroikami.Płytki są nitowane,9 nitów roznitować i co dalej? Śruby chyba nie wchodzą w grę bo te pary nitów zewnętrznych,po bokach,zachodzą niemal pod blachy pokryw-i koniec.
minigunmen, co o tym sądzisz?

[ Dodano: 2012-09-17, 21:00 ]
Zadałem tej pani pytanie,czy harmonijka jest w C czy w G.Pani mi odpisała,że ani w C ani w G,tylko w D.Rezygnuję.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-17, 20:55    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

Nie bardzo wiem o co pytasz, co chcesz zrobić? :)

Też bym zrezygnował. Nie lubię niektórych troglodytów z allegro, którzy odpowiadają na pytanie na "ryzyk fizyk".
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-09-17, 21:21    Odp: Harmonijka chromatyczna 100 - 200 zł

No to Pani dobrze chyba odpowiedziała, bo zarówno na pudełku, jak i na pokrywie jest literka D. Jeżeli o tę aukcję chodzi:

http://allegro.pl/harmoni...2627035838.html
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu