Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2012-09-04, 15:13    Zespół czy nauka

Od jakiegoś czasu zapałałem chęcią gry w towarzystwie zespołu.Gram na harmonijkach ok. 2 lat :harp: i zastanawiam się czy to nie jest błąd, czy należy najpierw wykształcić się muzycznie, a potem zacząć grać z kapelą? Pytanie kieruję do wszystkich, ale doświadczenie muzykujących w zespole będzie bardzo przydatne. :)
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-09-04, 16:01    Odp: Zespół czy nauka

Moim zdaniem wykształcenie muzyczne na pewno sporo pomoże ale jak dobrze się czujesz w grze zespołowej to czemu nie? Zawsze można to robić równolegle, czyli gra zespołowa + nauka, myślę że może to iść w parze.
Pozdro.
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-04, 16:20    Odp: Zespół czy nauka

Granie w zespole najwięcej Cię nauczy. Taka jest prawda. Ja grałem po pół roku, grając 'przywoicie' (średnio ale nie najgorzej), warto było, dobrze szło. Poza tym daj spokój, w ilu kapelach, które nagrywają płyty grają beznadziejni harmonijkarze :) Połowa tego forum jest lepsza niż niektóre gwiazdy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-09-04, 19:53    Odp: Zespół czy nauka

I zespół i osobno nauka, jeżeli masz na tyle dużo czasu.
W telegraficznym skrócie:
Zespół to próby - próby to systematyczne granie ( przynajmniej 3 h /dzień
-systematyczne granie to też jest ćwiczenie, które przy wspólnym graniu nauczy Cię wiele elementów muzycznego rzemiosła, którego ciężko było by Ci się nauczyć w zaciszu domowego pokoju. Tak więc głowa do góry i do roboty! :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-09-04, 20:18    Odp: Zespół czy nauka

Jeśli nie grać z ludźmi... to po co grać w ogóle? Przecież wspólne muzykowanie to istota naszej pasji, cel, do którego się dąży, a cała teoria muzyczna, kształcenie słuchu czy ćwiczenia techniczne to jedynie środki, które służą do tego, aby ten cel osiągnąć - przynajmniej ja tak to widzę ;)

Jeśli chodzi o bardziej konkretną odpowiedź - nie, nie jest to błąd; wspólne granie wiele Cię nauczy; dobrze jednak, abyś nie zaniedbywał nauki indywidualnej, bo niektórych rzeczy poprzez samo granie wypracować się po prostu nie da. Ja przyjąłem schemat: raz w tygodniu próba 2 godziny, raz dziennie średnio 30 min - w zależności od posiadanego czasu - praca indywidualna.

Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu