Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-08-04, 13:51    Oprogramowanie Band-in-A-Box

Band-in-a-Box jest inteligentnym automatycznym programem akompaniującym, na komputer. Jest on użytecznym i twórczym narzędziem muzycznym, służącym do nauki i rozwijania muzycznych pomysłów. Można słuchać i grać z wieloma piosenkami, tworzyć je od podstaw do pełnej wersji, w krótkim czasie z Band-in-a-Box, jako zespołem.
Przez lata rozwoju programu, dodano do niego Notację, Piano Roll, Słowa, Ścieżki Melodii, Harmonizację, Twórcę Stylu, i Dobór Stylu.
Solista i Melodysta są popularnymi i inteligentnymi funkcjami:
- solista generuje zawodowe solo po funkcjach, w setkach styli.
- melodysta kreuje utwór, od podstaw dodając: akordy, melodię, wstęp, solo, a nawet tytuł.
Zarówno funkcje MIDI jak i Audio w Band-in-a-Box dla Windows, są doskonałym narzędziem twórczym grającym i nagrywającym muzykę, MIDI, wokal, i żywy instrument. Band-in-a-Box może opracować nagranie, poprzez DirectX audio.
Wbudowane TC Helicon (audio harmonie), zamienią ścieżki Audio, na partie harmonii, oraz zmienią lub poprawią ścieżkę w funkcji Melody Pitch Tracking (analiza wysokości dźwięku).
Te audio harmonie zawierają vibrato i realistyczne efekty dla wokalu.
W ustawieniach Crooner, Klasyczny Rock, Broadway, lub Operowy Tenor – jest ponad 30 presetów wokalnych.
Wystarczy wpisać akordy utworu, używając standardowych symboli (C, Fm7 lub C13b9), wybrać styl, a program zrobi resztę.
Program automatycznie wygeneruje profesjonalny aranż na: piano, bas, bębny, gitarę i smyczki, w wielu popularnych stylach takich jak - Jazz, Pop, Country, Blues, Disco, Latin, Rock i wielu innych.
Można także wydrukować własne dzieło z powtórzeniami i zakończeniami, znacznikami DC i kodą, lub zapisać, jako plik graficzny dla publikacji internetowej, albo wysłać e-mailem. Można również wypalić kompozycję na Audio CD, lub zapisać, w jako Windows Media File lub w innym formacie dla potrzeb internetowych.
Z programem spotkałem się na warsztatach harmonijkowych organizowanych przez wielu mistrzów tego instrumentu, gdzie był doskonałym narzędziem pracy dla nauczyciela, a jednocześnie świetnym programem do wizualizacji nauczanego materiału. :)
Z forów muzycznych dowiedziałem się, że jest też spolszczenie programu poprzez zamianę kilku plików.
Dla wersji 2012 wprowadzono wiele nowych funkcji: http://www.bandinabox.com...?os=win&lang=pl

żródło: - internet + własne wiadomości.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2020-04-03, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2012-08-13, 13:10    Odp: Oprogramowanie Band-in-A-Box

Programik jest przedni, :) ale też drogi - ponoć kosztuje ponad 2500 zeta. :(
Nie wiem czy dla przeciętnego harmonijkarza takowy się przyda - bardziej może dla nauczycieli muzyki?
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-13, 15:33    Odp: Oprogramowanie Band-in-A-Box

Felix napisał/a:
Dla wersji 2012 wprowadzono wiele nowych funkcji: http://www.bandinabox.com...?os=win&lang=pl


Szukam na ich stronie jakiejś wersji demo, bądź trial, ale coś znaleźć nie mogę. :/ Istnieje w ogóle takowa?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2012-09-03, 13:40    Odp: Oprogramowanie Band-in-A-Box

Widziałem ostatnio starszą wersję programu u znajomego, świetne narzędzie, ale żeby używać tą aplikację potrzeba mnóstwo czasu co jest dla mnie dużym problemem. Przydałyby się bardziej prostszy i darmowy programik.
p.s. znajomy mówił, że najnowsze wersje tego cuda potrafią rozpoznawać utwory i przekładać je na zapis nutowy. :)
Czy ktoś więcej wie na ten konkretny temat?
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-09-03, 15:54    Odp: Oprogramowanie Band-in-A-Box

Gall Anonim napisał/a:
Przydałyby się bardziej prostszy i darmowy programik.


http://download.komputers...uzyki/fl-studio

Fruity Loops - nie darmowy, trial na poczatek. Tylko, ze tez nie nazwalbym go latwym.

Edit: Juz usunalem.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez cjsimon 2012-09-04, 08:15, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-09-03, 20:07    Odp: Oprogramowanie Band-in-A-Box

cjsimon, w polskim prawie nie ma czegoś takiego jak ściągnięcie pliku na 24h, żeby legalnie potestować. To jest jedynie internetowy mit, którym udostępniający się usprawiedliwiają. Proszę wyedytuj post i usuń pierwszy link, bo my będziemy musieli to zrobić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu