Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-08-31, 21:38    Hohner harmonica set - zestaw 7 harmonijek

No właśnie - czy warto? Widziałem ostatnio dwa takie zestawy Hohnera - jeden z harmonijkami Hohner Piedmont, a drugi z harmonijkami Hohner Blues Band. Ten pierwszy można chyba od razu skreślić, bo wszystkie recenzje w internecie na jego temat są miażdżące - chwalą jedynie etui. Zresztą już sama cena sugeruje, że to badziew - nawet jeśli uznamy, że pokrowiec jest gratis, to i tak wychodzi 17 złotych za jedną harmoszkę. Zdecydowanie podejrzanie.

ALE! Zestaw BluesBandów prezentuje się już nieco bardziej interesująco.

Po pierwsze: bardzo fajny pokrowiec! Przydatna sprawa i główny argument za kupnem ;) Ale i bebechy też warte uwagi - siedem harmonijek w tonacjach: G, A, Bb, C, D, E, F. Może i Hohner BluesBand nie jest spełnieniem marzeń, ale gra! - a harmoszki w 7 tonacjach to przydatna sprawa, szczególnie, jeśli ktoś nie dysponuje jeszcze bogatą harmonijkową stajnią Np. ja dotychczas grałem tylko na harpach C, A i G, i dlatego rozważam zakup tego zestawu - cena to około 160 - 170 złotych, więc w granicach zdrowego rozsądku (no i ten pokrowiec!). Oczywiście w przyszłości z pewnością zaopatrzę się w porządniejsze harmonijki w tych tonacjach, ale do tego czasu...

Poza tym, w przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej zestawu Piedmontów, zestaw BluesBandów ma dość pozytywne recenzje:


Jak sądzicie - strata pieniędzy, czy może jednak nie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-08-31, 22:55    Odp: Hohner harmonica set - zestaw 7 harmonijek

Badziewie :sad: - można sobie krzywdę zrobić, nabierając niewłaściwych nawyków w swoim aparacie. Odradzam bo miałem cały komplet. Jedynie pokrowiec jest przydatny.
Dodatkowo stroiki padają już po 3 miesiącach.Chiński produkt sygnowany przez Hohnera. :(
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-01, 12:59    Odp: Hohner harmonica set - zestaw 7 harmonijek

Trzeba się będzie zastanowić, czy artykuły na temat BluesBandów które określają je w jakikolwiek pozytywny sposób nie nadają się na usunięcie ze względu na narażenie środków finansowych użytkowników oraz ich zdrowie. Hehe.

A tak poważnie - nawet dziecku bym tego nie kupił.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-09-01, 20:33    Odp: Hohner harmonica set - zestaw 7 harmonijek

minigunmen, może to są artykuły sponsorowane? :P
W każdym razie ja ich nie zachwalam - jestem niewinny! :D

Chyba macie rację, że szkoda na to pieniędzy - za tą samą sumkę kupię sobie dwa Harpmastery (najpewniej D i G) i na pewno będę o wiele bardziej zadowolony z zakupu. A w tym zestawie i tak kusiło mnie głównie opakowanie, a nie jego zawartość ;)

A skoro już o tym mowa, to okazuje się, że sklep muzyczniak.pl ma w swojej ofercie dokładnie taki sam pokrowiec - luzem, bez żadnych zbędnych harmonijkowo-podobnych wyrobów w środku :P . Szczegóły zamieściłem w stosownym temacie:
http://forum.harmoszka.co...t6683.htm#57473

Chyba sobie taki kupię :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu