Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-08-29, 22:29    Płytki do harmonijek Suzuki

Z ciekawości również sprawdziłem (zamarzyły mi się płytki do Promastera) włącznie z ogólną kategorią akcesoriów do dętych, i nic nie znalazłem. Może chodzi o płytki sprowadzane na zamówienie? W każdym razie nie ma o tym ani słowa w ofercie sklepu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-08-30, 06:38    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

Płytki do Promastera można kupić w Gamie. Co prawda trzeba zadzwonić i spytać czy mają w potrzebnej Ci tonacji na miejscu, a jeśli nie mają obecnie to trzeba poczekać bo zamówienie (jeśli dobrze pamiętam raz w miesiącu) i później przesyłka (trochę ponad miesiąc - statkiem z Japonii), ale jeśli ma się korpus i pokrywy w dobrym stanie - naprawdę warto.

Pamiętaj, że te płytki pasują też do Hammonda i całej tej serii harmonijek. W komplecie dostajesz śrubki do skręcenia płytek, ale nie ma śrubek do skręcenia pokryw - te powinieneś mieć ze starej harmonijki (dbaj o nie i nie wyrzucaj ich, trudno je dostać, a z zamiennikami krucho, co prawda poradziłem sobie, ale łatwo nie było). Płytki nie mają gwintów w otworach! Śrubki są tak twarde, że przy pierwszym wkręceniu nacinają gwint w stalowej płytce. Dlatego trzeba to zrobić umiejętnie (powoli z zachowaniem prostopadłości śrubki względem płytki) i w miarę dopasowanym dużym wkrętakiem (zegarmistrzowskim nie dałem rady - za mały moment siły).

Jeśli jakieś dodatkowe porady - napisz opiszę szczegółowiej.

Opakowanie płytek pokazuje (ma nadruk) jak to zrobić.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
Jaszczur, Harry
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-08-30, 11:27    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

Pasują też do Harpmastera i wszystkich pozostałych harmonijek diatonicznych Suzuki.

Nie wiedziałem, że Gama sprowadza te płytki - dzięki za informację, przyda się! :)

Medium napisał/a:
ale nie ma śrubek do skręcenia pokryw - te powinieneś mieć ze starej harmonijki (dbaj o nie i nie wyrzucaj ich, trudno je dostać, a z zamiennikami krucho, co prawda poradziłem sobie, ale łatwo nie było)

Znam ten ból, raz przy zdejmowaniu pokryw z modelu "Blues Session" uciekła mi taka śrubka. W końcu po kilku dniach ją znalazłem, ale przez ten czas zastanawiałem się, jak obejść ten problem. Przy harmonijkach z klasycznymi pokrywami (jak Marine Band na przykład) nie jest to aż tak wielka niedogodność - w ostateczności odpowiednio dobrana śruba i nakrętka spełnią swoje zadanie, ale przy takim Blues Session czy właśnie Promasterze takie rozwiązanie nie przejdzie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-30, 16:37    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

O, mi też ta informacja się przyda :)
Dawno zamawiałeś Medium ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-08-30, 17:07    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

W marcu ubiegłego roku. Krótko przed tsunami. Dlatego śledziłem na bieżąco sytuację w Japonii. Zamawiałem jeszcze pokrywy do Hammonda (komplet) i Promastera (komplet) i płytki w tonacjach D i Bb.

Zamówienie było wysłane do Japonii i normalnie zrealizowane. Trochę czekałem, ale uważam, że było warto.

Jak zaczniemy zamawiać płytki, to może na bieżąco będą do najpopularniejszych tonacji. Choćby do G, A, C, D, F. Reszta jak byłaby na zamówienie to też dobrze.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-09-06, 06:05    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

A ile wtedy Cię to wyszło ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-09-06, 07:17    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

Jeśli dobrze pamiętam:
Płytki (komplet ze śrubkami) po 90 PLN
Pokrywy (komplet) po 50 PLN

Ale cena była ustalana na bieżąco i bardzo zależna była od kursu Jena dlatego przypuszczam, że w jakimś zakresie będzie "pływać".

Dodatkowo jakieś drobne za przesyłkę.

Gdybyś dzwonił / pisał proś o Pana Janusza Kuleszo - będzie zorientowany w temacie.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-11-05, 15:29    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

Post pod postem, bo nowe informacje.

Gama zamówiła w Suzuki płytki do harmonijek. Na razie w najbardziej chodliwych tonacjach. Mają być też w ich sklepie internetowym widoczne jako pozycja. Niedługo dostawa i po umieszczeniu w sklepie będzie można sprawdzić czy są, w jakich tonacjach i po ile.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
Jaszczur, Lizur97
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-11-05, 20:55    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

Dzięki za cenną informację - leci punkt ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-11-05, 22:49    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

Z drugiej strony po co całe płytki kupować, jak można tanio naprawić :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-11-05, 23:27    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

Zgrabna kryptoreklama muszę przyznać :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-11-06, 08:24    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

Czasami potrzebne są same płytki (np do rzadkich tonacji). A nie naprawi się czegoś, czego się nie posiada. Tak dodatkowo, sam lubię się dłubać przy harmonijkach i czasami potrzebuję płytek fabrycznych.

Ale jak będę miał już na tyle uszkodzone, że nie będę naprawiał - na pewno Ci podeślę, może jeszcze coś z nich uzyskasz / odzyskasz :) .

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-11-06, 10:36    Odp: Płytki do harmonijek Suzuki

Spoko, nie narzucam się :) Tak mi pasowało rzucić żarcikiem :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu