Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gaius

Posty: 34
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-25, 15:47    Epiphone Valve Senior

Od jakiegoś czasu rozglądam się za większym piecem do koncertowania. Jakie są Wasze opinie o tym wzmacniaczu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-08-26, 12:02    Odp: Epiphone Valve Senior

Poszukaj na forum bo trochę już było o tym wzmacniaczu. Ja osobiście polecam mimo że jeszcze go nie przerabiałem, a po przerobieniu brzmi podobno jeszcze lepiej.
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-08-26, 12:39    Odp: Epiphone Valve Senior

Znaczy to jest Senior, my tu głównie o Juniorze gadaliśmy. Ja się nie wypowiem z doświadczenia z tym piecem, natomiast mogę generalnie powiedzieć o piecu który ma aż 20W na lampie. Taki piec trudniej przesterować a ten jeszcze nie ma możliwości przełączenia się na mniejszą moc, przy której byłoby łatwiej. Dlatego tylu ludzi gra na piecach, ktore mają 5, 7, 9W, max 15.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-08-26, 12:52    Odp: Epiphone Valve Senior

Faktycznie wyskoczyłem poza temat z Juniorem ale zgadzam się z minigunmenem, ewentualnie przerobić na możliwość zmiany mocy i powinno być ok.

[ Dodano: 2012-08-26, 13:58 ]
Jeszcze pytanie jak wielkie miałoby to być koncertowanie?
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gaius

Posty: 34
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-26, 14:59    Odp: Epiphone Valve Senior

Rogalski.Arek napisał/a:
Jeszcze pytanie jak wielkie miałoby to być koncertowanie?

głownie w klubach, ale od czasu do czasu zdarza się koncert plenerowy, na większej scenie.
minigunmen napisał/a:
Taki piec trudniej przesterować a ten jeszcze nie ma możliwości przełączenia się na mniejszą moc, przy której byłoby łatwiej. Dlatego tylu ludzi gra na piecach, ktore mają 5, 7, 9W, max 15.

czyli mniejszy, 15W piec jest jednak lepszym rozwiązaniem?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-08-26, 21:24    Odp: Epiphone Valve Senior

Lepszym jak dla kogo, to zależy co preferujesz ale mogę Ci powiedzieć, że "słabszy" będzie Ci łatwiej wprowadzić w chicagowski przester. Choć nie jest powiedziane że 20 się nie da, tylko wiesz, lampy łatwiej przesterowuje się przy mocnym rozkręceniu. A wiesz doskonale z czym wiąże się rozkręcenie 20W lampy do połowy lub bardziej :) Kruszeniem tynku.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2012-08-27, 08:28    Odp: Epiphone Valve Senior

Bez przesady, 20 Wat to jeszcze nie armata, choć w małych salach przy nieszalejącej reszcie może być rzeczywiście za dużo. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach ma byc użyty. Wielkość sali ("Kluby" to dość szerokie pojęcie), a jeszcze bardziej styl, skład kapeli, itd., itp. Czasami nawet 17 Watowy Dynacord to za dużo, a czasami 40 Watowy Bassman rozkręcony na maksa jest dopiero w sam raz - to moje doświadczenia

A to, że większość harpiarzy używa 7-10 Watowych piecy wynika najczęściej z przyczyn czysto finansowo-logistycznych (są tańsze i łatwiejsze w transporcie).
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu