Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Vinnetou 

Posty: 3
Skąd: Z Południa
Wysłany: 2012-08-02, 19:07    Harmonica jak Seydel 1847 Classic

Witam wszystkich niezwykle serdecznie.
Poszukuję harmoszki o jak najbardziej zbliżonym brzmieniu do tegoż arcydzieła w kluczu C... jednakże wolałbym dostać takową w cenie powiedzmy 3x niższej.
Na youtube starałem się odnaleźć różne próbki dźwiękowe, ale w niektórych przypadkach jakość dźwięku pozostawiała bardzo wiele do życzenia... Dlatego też wolałbym poradzić się ludzi z wytrawnym słuchem i mnóstwem doświadczenia... :D
Doradzi ktoś, pomoże?

Pozdrawiam serdecznie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chabi ^^ 

Wiek: 31
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-08-02, 23:11    Odp: Harmonica jak Seydel 1847 Classic

Myślę, że ciężko będzie znaleźć coś brzmiącego jak seydel i 3x tańsze, bo materiał stroików itd, to wszystko kosztuje no i nadaje to brzmienie.


Może big six? Nie pamiętam już czy był wykonany z tego samego co 1847, ale najprędzej w to bym celował. Swoją drogą fajne bajery łapami można teoretycznie robić bo malutka ; )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Vinnetou 

Posty: 3
Skąd: Z Południa
Wysłany: 2012-08-03, 22:58    Odp: Harmonica jak Seydel 1847 Classic

Hej,
Nie... big six bynajmniej nie jest tym czego szukam... wybrzmienie ma zupełnie inne, a poza tym ja się tylko diatonikami fascynuje...
Cóż wiem że może ostro przykręciłem cenę, więc powiedzmy że poszukuję harmonii do 200 pln'ów. Początkowo bowiem tyle miałem przeznaczyć na Hohner Crossovera, ale cóż hohner wiele do życzenia pozostawia... a poza tym pomimo iż ma fantastycznie inne wybrzmienie, to ja poszukuję czegoś nieco nosowego o pełnym wybrzmieniu, a na moje ucho, to właśnie seydel wybrzmiewa fantastycznie. W sumie to szukam alternatywy dla dosyć sztywnego jak dla mnie blues harpa, który niestety brzmi nieco zbyt sztywno... przez co do folku i takiego sobie pogrywania nadaje się całkiem, całkiem. Natomiast już do wykonywania coverów czy też akompaniamentu dla innych instrumentów to się już nie nadaje, kiedyś jeszcze wierzyłem w to iż jest to wina klucza... ale jak się okazało każdy wypróbowany przeze mnie BH brzmiał równie sztywno...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-04, 11:36    Odp: Harmonica jak Seydel 1847 Classic

Big Six to diatonik, tyle, że okrojony o parę kanałów. :)

Może Marine Band Deluxe? Brzmienie jak z kopyta, korpus impregnowany, model sprawdzony przez setki, tysiące, miliony, no i w cenie się mieści (i nawet coś zostanie).

Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
swnw

Posty: 11
Wysłany: 2012-08-04, 17:19    Odp: Harmonica jak Seydel 1847 Classic

No a Blues Session Steel? 199 zł :) . Mam jest znakomita, polecam. 1847 też mam i ta sama ocena.

Pozdrawiam, swnw
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-08-04, 20:23    Odp: Harmonica jak Seydel 1847 Classic

Polecam Sesion Steel. :)
Ma stalowe stroiki i brzmi jak 1847 Classic.
Tu poniżej masz link do testu tej harmonijki przez Bartka Łęczyckiego.
Są też próbki dżwiękowe.

http://www.harmonijka.mud....php?r=116&l=pl
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Vinnetou 

Posty: 3
Skąd: Z Południa
Wysłany: 2012-08-10, 17:00    Odp: Harmonica jak Seydel 1847 Classic

Witam ponownie,
Sesion Steel, podobnie jak marine band już dawno sprawdzałem ale brzmienie tych harmonijek mnie kompletnie nie odpowiada (znaczy się jest wspaniałe - ale w tej chwili szukam czegoś całkowicie innego), w dodatku sesion steel brzmi właśnie jak MB nie zaś jak sydel... tak bliski memu sercu... W sumie od biedy mogę zainwestować w special 20, też nie to samo ale jakoś tak bardziej mi brzmienie podchodzi niż w przypadku pozostałych... Nie mniej jednak gdyby ktoś miał jeszcze jakieś ciekawe, nietypowe propozycje to z wielką wdzięcznością je przyjmę.

Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chabi ^^ 

Wiek: 31
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-08-11, 00:48    Odp: Harmonica jak Seydel 1847 Classic

To może Suzuki Manji? Nie brzmi jak 1847, ale jest ciekawa i nietypowa :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-21, 07:21    Odp: Harmonica jak Seydel 1847 Classic

Session steel brzmi zupełnie jak Seydel 1847.
W sumie takie same stroiki, tylko inny korpus i pokrywki.
Poza tym, polecam poczytać temat o brzmieniu na forum, Vinnetou.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-08-21, 16:08    Odp: Harmonica jak Seydel 1847 Classic

Harry, pozwolę sobie wyrazić zdanie odmienne. Steel brzmi sporo ciemniej od 1847, właśnie przez zupełnie inne pokrywy. Klasyczny kształt tych od 1847 rozjaśnia brzmienie, natomiast zamknięty profil rozciągniętych na całą długość harmonijki Session Steel dość mocno je tłumi i pozbawia części wyższych alikwotów. Ale oprócz Big Sixa i Session Steela nic innego chyba lepiej nie będzie udawać 1847.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu