Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
nieDziu 

Wiek: 36
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-08, 12:14    Wzmacniacz Billson custom czy będzie współpracować ??? POMOCY

Dzien Dobry !

Poszukuje wlasnie jak wielu ludzi na forum niedrogiego wzmacniacza lampowego do pierwszych prob uzyskania chicagowskiego brzmienia ^^ jesli chodzi o kieszonkowce to Danelectro juz w Polsce nie ma, nie da sie kupic Honeytone'a , Fender Champion 600 jest troche powyzej mojego budzetu, Harleya Bentona prawie nigdzie nie ma albo dlugo trzeba strasznie czekac na wysylke, to samo z Epiphone Valve Jr, zaczalem wiec szukac uzywek
i chcialem zapytac czy taki potworek tez nadaje sie do harmonijki ????? zamieszczam link z tablicy.pl

http://tablica.pl/oferta/...tom-IDsHYJ.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-08-08, 13:11    Odp: Wzmacniacz Billson custom czy będzie współpracować ??? POMOCY

Toż to potwór! Jak przesterujesz końcówkę mocy to sąsiedzi Cię natychmiast eksmitują na bruk.

I tak najlepiej byłoby ograć ten wzmaciacz, bo na odległość i w przypadku konstrukcji kopiowanej z nie wiedzieć czego nikt się autorytatywnie nie wypowie.

Jeśli już czegoś tak mocnego potrzebujesz to kilka informacji.
Dwa głośniki 12 cali. Celestiony środek mają raczej równy a dół "siada" o górze nie piszę, bo i tak trzeba "skręcić". Tak to mniej więcej wygląda.


Zapytaj właściciela jakie lampy są w środku (typ) wtedy będzie można określić coś więcej.

Ewentualnie potraktuj to jako korpus z głośnikami a z utalentowanym elektronikiem zrób wnętrze wzmacniacza lampowego współpracującego dobrze z harmonijką wykorzystując trafo i gniazda lamp z lampami. Ale wtedy będziesz musiał jeszcze raczej i tak zainwestować i to raczej niemało.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nieDziu 

Wiek: 36
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-08, 15:09    Odp: Wzmacniacz Billson custom czy będzie współpracować ??? POMOCY

Slicznie Dziekuje za szybka i konkretna odpowiedz, pan byl w stanie powiedziec ze sa to radzieckie lampy EL6 ponadto nic wiecej, jednakze juz sama sugestia eksmitacji i moc nie nadajaca sie do pogrywania domowego sugerują, że nie ma sie co tym zajmowac zwazywszy na moj calkowity brak wiedzy w temacie elektryki i w ogole wszystkich tych magicznych oporów rezystorów lamp i reszty ^^ dziekuje jeszcze raz za pomoc !

[ Dodano: 2012-08-08, 16:11 ]
udalo mi sie w cenie 450 zl dorwac Bugera V5 z gwarancja, wyczytalem rowniez ze aby go ztuningowac wystarczy chocby wymienic lampy na Au zamiast Ax , wiec mam nadzieje ze będę mial duzo fun'u ^^

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-09, 22:12    Odp: Wzmacniacz Billson custom czy będzie współpracować ??? POMOCY

No spadłeś "z deszczu pod rynnę". Zanim coś kupisz poczytaj o tym na forum, nie wystarczy, aby wzmacniacz do harpa był lampowy, musi mieć jeszcze to "coś". Pierwszy stanowczo za duży drugi do harpa nie przydatny.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nieDziu 

Wiek: 36
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-16, 11:25    Odp: Wzmacniacz Billson custom czy będzie współpracować ??? POMOCY

Jesli twierdzisz adamie ze bugera v5 nie wspolpracuje dobrze z harmonijką to chyba jednak nie poczytales za wiele na forum :) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-16, 14:31    Odp: Wzmacniacz Billson custom czy będzie współpracować ??? POMOCY

Jakoś nie widzę by polecał go ktoś znany, myślę że niektórzy kupują go bo jest tani i lampowy, raczej polecane są te wzmacniacze, http://forum.harmoszka.co...2426.htm#22889, w/g mnie vintage wzmacniacz 5W do harmonijki to fender champ, lub tańsza wersja dla uboższych ,kalamazoo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nieDziu 

Wiek: 36
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-18, 01:32    Odp: Wzmacniacz Billson custom czy będzie współpracować ??? POMOCY

Znany czy nie, opis jest bardzo profesjonalny :0

http://forum.harmoszka.co...ecow-vt6110.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-18, 18:41    Odp: Wzmacniacz Billson custom czy będzie współpracować ??? POMOCY

Więc nie zwracaj uwagi na mnie i kup sobie ten wzmak do harmonijki, powodzenia życzę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-19, 08:26    Odp: Wzmacniacz Billson custom czy będzie współpracować ??? POMOCY

Ja tylko jedno słowo wtrące :)
Bugery są uważane za wzmacniacze, które dobrze brzmią (bo i są kopiami znanych wzmacniaczy) ale ... psują się. Znane są przypadki wymieniania po 3-6 razy wzmacniacza - co prawda na gwarancji, ale nie zmienia to faktu, że musi to być uciążliwe.

A ten piecyk? Głośniki z niego byłyby ok, natomiast sam wzmacniacz to chyba 100 watowa kopia Marshalla Super Leada - raczej do harmonijki się nie nada :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu