Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-10-30, 21:01    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Pudel które są negatywne w stosunku do Ciebie?? Czy ktoś chce ci udowodnić że jesteś gorszy?? Nikt tu nikogo nie obraził... Myślę też że nikt tutaj nie okazuje żadnych chorych zachowań więc proszę pohamuj swoje wywody na ten temat... My po prostu chcemy sobie pomagać. Racja jest jak dupa, każdy ma swoją ale jedne są większe a inne mniejsze.
Żeby nie robić offtopa to właśnie przed chwila rozmawiałem z ojcem i powiedział że to da sie zrobić ( śrubki w MB ) i że jutro poszuka. Jak uda sie to sie pochwale fotami i opisze jak i co sie z czym je :D
Pozdrawiam
Pudel przepraszam jak przesadziłem.
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pudel 


Wiek: 34
Posty: 58
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 2007-10-30, 21:12    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

eh luz
_________________
Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-30, 21:33    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Pudel ja staram sie być zawsze jak najbardziej bezkonfliktowy.... pozatym w mojej ocenie nie wyraziłem się ani razu w stosunku to Ciebie hmm jak to nazwac "zle" :D wogole nie wiem o co sie Ciebie ozchodzi :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pudel 


Wiek: 34
Posty: 58
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 2007-10-30, 21:47    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Wracając do tematu jest to wykonalne, ale wymaga przede wszystkim sprzętu i zdolności manualnych! I niestety jest ryzyko zezawsze coś może pójść nie tak i możemy znisszczyć stroiki

:harp: Pozdrawiam :harp:
_________________
Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-30, 22:01    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

SZCZYPIOR napisał/a:
No Maciek nie za bardzom masz racje miedzy Marine MS a Marine Deluxe jest diametralna roznica ..mianowicie inpregnacja drewna co nie zmienia faktu z ekupuje MBDx


Pomiędzy Deluxem a zwykłą MAryną różnic jest wiele, sam je wypisywałem. Mi chodziło o różnice między Marine Band MS a Blues Harp MS.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-30, 22:35    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Juz wiem wiem o co chodzi jak to czytałem byłem nie na chodzie :P ale skozda z enie produkuja MB MS wieksza roznorodnosc by byla na pewno!!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-30, 23:52    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Bartek, jeśli Twój ojciec znajdzie odpowiednie śrubki, zapytaj go gdzie kupił... blach raczej nie ruszam, ale co do pokryw- sam chętnie bym zamontował.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-31, 14:41    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

może jakis większy sklep typu ikea praktiker no moze ikea nie ale praktiker czy np leroy merlin na bank beda mieli duza roznorodnosc srubkow :harp:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2007-11-29, 11:09    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

mam podobny probem ja Szczypior tyle ze zastanawiam sie pomiedzy MB a MBDx
MB to to o czym pisal Pudel, Klasyka. No a MBDx ma to czego potrzebuje, impregnowane drewno, mozliwisc rozkecenia na czynniki pierwsze i dokladnego czyszczenia. wiec zastanawiam sie czy nie kupic MB i nie przerobic troche czyli rozebrac do zera zaimpregnowac i poskręcac srubkami, wiem ze dla niektorych to profanacja i koniec klasyki ale z drogiej strony harmoszka staje sie naprawde moja nie jakis seryjny egzemplarz.
poza tym lubie robótki ręczne i bedzie to niezla zabawa.

No ale do rzeczy. czy te dwie harmoszki maja te same stroiki? jesli tak to jeden problem z głowy mianowicie po wyciagnieciu nitów/grozdzi jeden stroik powinien byc nagwintowany (mysle ze MBDx ma przykrecane stroiki) jesli nie czeka mnie jeszcze geintowanie

tak na marginesie nowa harmonijka nie jest mi wcale potrzebna mam BluesHarpa i jestem z niego bardzo zadowolony ale mam ochote sobie cos kupic. jak baba która idzie po kolejna pare butów zeby poprawic sobie humor :viva:

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-11-29, 11:47    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Stroiki w tych modelach różnią się od siebie... Na pewno w MB są na nity (nie ma żadnych gwintów), prócz tego zauważ że w tym temacie była już rozpatrywana kwestia 'stuningowania' MB do pseudo MBDx :)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-29, 18:18    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Totalny Amator napisał/a:
wiec zastanawiam sie czy nie kupic MB i nie przerobic troche czyli rozebrac do zera zaimpregnowac i poskręcac srubkami, wiem ze dla niektorych to profanacja i koniec klasyki ale z drogiej strony harmoszka staje sie naprawde moja nie jakis seryjny egzemplarz.


Jaka tam profanacja! To po prostu zabieg customizacji, za który tacy specjaliści jak Joe Filisko (poza tym świetny muzyk) kasują grube dolary (choć teraz tracą przez spadek ich wartości). Maryne można tak przerobić, jednak potrzebny jest sprzęt i umiejętności. Ale jeżeli Ci się uda, to satysfakcja będzie ogromna (wiem co mówię, jak powyginałem stroiki, żeby łatwiej się grało, a zabieg okazał się skuteczny to do sufitu skakałem).

Co do stroików to Marine Bandach Deluxe zamontowane są one jakimś ustrojstwem śrubkopodobnym. Do tego zapewne różnią się czymś. Tymi wszystkimi przerwami i odległościami od blach, profilem, etc. Jednakże wyżej wspomniane zabiegi tuningowe (bardzo ciekawe jest zastosowane w MBDx wgięcie tego "skrzydełka" z tyłu pokryw do środka) z pewnością podniosą komfort gry. Warto też pobawić się z ustawieniem stroików. Jeżeli uda się dobrać odpowiednie ustawienie, harmoszka będzie śpiewać jak Deluxiak. Można się nie męczyć i kupić Deluxa, jeżeli jednak lubisz takie zabawy, to może się to okazać dobrym pomysłem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2007-11-30, 02:39    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

no więc tak, dzis w drodze do pracy kupilem sobie Marine Band 1896 jest śliczna jesli moge tak powiedziec, az szkoda jej rozbierac nawet te gwozdziki pasuja mysle ze troche na niej pogram, na takiej oryginalnej potem zobacze moze kupie sobie jeszcze jedna i jedna przerobie a druga zostawie z gwozdziami.
Teraz wiem co czują kobiety przynosząc nowa pare butów do domu :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-28, 17:01    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

A mi dzisiaj w Marine Band Deluxx e ułamał sie stroik na przyssaniu :( :( :( :( :( :( :( :(
Bede sciagac z niemiec stroiki z harponline'a. ....

[ Dodano: 2008-02-28, 17:02 ]
5 kanał w woli ścisłości
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu