Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Nalfein 

Posty: 7
Wysłany: 2012-08-04, 20:21    Bending/podciąganie

Tak, tak domyślam się, że na sam widok tego słowa starsi wyjadacze już mają mnie dosyć, ale otóż to jestem nowy. Gram na harmonijce 2 dzień, przy czym idzie mi dosyć dobrze. Ale granie zwykłych utworów jak 'jakie ładne oczy' 'kotek na płotek' to stosunkowo podstawówka. A w lepszych utworach używa się bendingu/podciągania I nie wiem czy robię to dobrze. /nie wiem czy w ogóle to robię/

tutaj nagranie /początek mój jedyny który znam = ulubiony riff a później próbuję podciągnąć/
http://ising.pl/nagranie/...Tears_in_heaven Jak ja to /próbuję robić/ robię? Harmonijkę podsuwam pod górną wargę, i lekko dmucham.


/./
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Badyl
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-05, 19:24    Odp: Bending/podciąganie

Ja gram na harmonijce jakieś pół roku :cool: Do bluesa raczej mnie nie ciągnie także podciągów za często nie robię :> W niektórych piosenkach robię podciągi ale bardzo rzadko :> Ja robię to tak, że składam usta tak jak do gwizdania i też podciągam harmonijke pod górną wargę :hah: Więcej ci nie pomogę, bo też jestem początkujący :?
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-08-05, 21:53    Odp: Bending/podciąganie

Nie robisz tego w ogóle. W pierwszej kolejności, poćwicz grę na czystych dźwiękach, właśnie taką "podstawówkę". To jest etap, którego nie można przeskoczyć, nawet Jason Ricci musiał się uczyć na bazie melodii typu "Wlazł kotek". Gdy już będzie Ci to wychodzić bezbłędnie i automatycznie spróbuj podciągów, poczytaj odpowiednie tematy i trenuj. Poza tym, Ty grasz na wydechu, podczas gdy podciągi na niższych kanałach robi się na wdechu. Przez to blokujesz stroik i wychodzi takie piszczące coś.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nalfein 

Posty: 7
Wysłany: 2012-08-06, 07:38    Odp: Bending/podciąganie

Okej, faktycznie nie wiem jakim cudem zrobiłem to na wydechu, ale tutaj masz rację o.o A skupiałem się właśnie żeby robić na wdechu.

Przepraszam, jeśli to znowu nie to, ale tutaj http://ising.pl/nagranie/...Tears_in_heaven Już wydaje mi się, że jest poprawnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-08-06, 13:43    Odp: Bending/podciąganie

nie, nadal nie ma obniżenia. język musi iść do góry, jakbyś mówił "śś" na wdechu

http://harmopoint.com/harmonica-virtuel/

tutaj możesz sobie sprawdzić jaką wysokość powinny mieć dźwięki obniżane (jak Ty to mówisz- podciągi).

No i tak jak pisał ktoś wyżej- ćwicz grę pojedynczym dźwiękiem- tego nigdy za mało.


Pozdrawiam, Piotrek.

EDIT: aha, i czytaj forum!! tutaj jest tyle metod i ćwiczeń na bending opisanych, że można magistra pisać z tego.. : )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nalfein 

Posty: 7
Wysłany: 2012-08-06, 13:50    Odp: Bending/podciąganie

Dzięki wielkie mimo wszystko ;) Powiem, że forum czytałem już parę dni przed rejestracją, jakieś takie przyjazne się wydaje ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-08-06, 15:19    Odp: Bending/podciąganie

Jest przyjazne, tylko dobrze, że nie widziałeś co się w tym temacie działo, jak był jeden user, którego musiałem zbanować i usunąć wszystko co tu napaćkał. Naprzeklinał ostro, poniżej wszelkiego poziomu. Takie przypadki rzadko się zdarzają, generalnie jest przyjaźnie. Poczytasz, poczytasz, to wykminisz wszystko dzięki temu forum :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nalfein 

Posty: 7
Wysłany: 2012-08-06, 15:27    Odp: Bending/podciąganie

Ominąłem takie coś... *patrzy z żałością* Cóż...


A co do bendingu to nadal próbuję. Wykminię o co chodzi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu