Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2012-08-03, 10:05    The Suzuki SUB30 UltraBend: A revolutionary 10 Hole Diatonic Harmonica

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-03, 12:00    Odp: The Suzuki SUB30 UltraBend: A revolutionary 10 Hole Diatonic Harmonica

Naprawdę ciekawy model i pomysł dodatkowych stroików.
Zastanawiam się tylko jaka będzie jego cena...

Info:
http://www.suzuki-music.c...lish/index.html
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2012-08-03, 17:44    Odp: The Suzuki SUB30 UltraBend: A revolutionary 10 Hole Diatonic Harmonica

http://www.suzukimusic.com/harmonicas/sub30/

jak na razie to cena "dopasiono-zaporowa" :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-08-03, 20:25    Odp: The Suzuki SUB30 UltraBend: A revolutionary 10 Hole Diatonic Harmonica

No tak. Dla mnie na razie ciekawostka, do tego drogawa. W ustach takiego mistrza nietypowych dźwięków jak Brendan Power to niesamowicie brzmi, ale na ile to by się sprawdziło u przeciętnego harmonijkarza? Do tego te windsavery. Wymagać będą odpowiedniego zadęcia / zassania, żeby dobrze pracowały.

Dopóki zwykły zjadacz chleba grający na harmonijce nie potwierdzi łatwości bendów i superbendów (chyba tak trzebaby je nazwać) raczej jest to jedynie bardzo droga ciekawostka. Oczywiście ciekawostka konstrukcyjno - technologiczna na miarę XXI wieku, ale moje doświadczenie mówi mi, że dziesięciokanałówki w stroju Richtera są popularne, ponieważ są względnie tanie, czego (mam nadzieję, że na razie) o tym modelu powiedzieć nie można.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-05, 10:32    Odp: The Suzuki SUB30 UltraBend: A revolutionary 10 Hole Diatonic Harmonica

Ja też wątpię aby ten niezwykle interesujący model przyjął się i "upowszechnił" w świecie.
Niestety cena jest zaporowa aby każdy mógł zastąpic swój zestaw.

BTW to ciekawe że takie "nielogiczne" i de facto niewygodne do grania strojenia jak np. Richtera nie zostały do tej pory zdetronizowane przez inne.

Podobnie jest w chromatyku, układ dźwięków bezsensowny :)

No ale cóż, ja już chyba jestem za stary aby solidnie opanowac wszystkie ciekawe, użyteczne i nowatorskie strojenia :)

Pozdrawiam
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-11-28, 15:40    Odp: The Suzuki SUB30 UltraBend: A revolutionary 10 Hole Diatonic Harmonica

Wlasnie wyszedl nowy wywiad Hala Walkera, w ktorym Brendan Power prezentuje w detalach nowy model Suzuki: Sub-30. Musze przyznac, ze prezentuje sie naprawde dobrze. Harmonijka niestety bardzo droga i ciezka do nabycia:



a tak przy okzaji, to Bartek kiedys wspomniales, ze nie za bardzo odpowiada Ci muzyka irlandzka bo nie mozna w niej improwizowac. Numer, ktory wykonuje Brendan na koncu chyba jest luzna improwizacja :roll: ale moge sie mylic....

pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-11-28, 22:23    Odp: The Suzuki SUB30 UltraBend: A revolutionary 10 Hole Diatonic Harmonica

Tak trochę poza tematem - wiecie może, jak nazywają się te grzechotko-podobne wynalazki na których gra facet po prawej?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-29, 10:34    Odp: The Suzuki SUB30 UltraBend: A revolutionary 10 Hole Diatonic Harmonica

Jaszczur też miałem o to zapytać :D - fajna zabawka
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-11-29, 11:41    Odp: The Suzuki SUB30 UltraBend: A revolutionary 10 Hole Diatonic Harmonica

Poszukałem i dowiedziałem się kilku rzeczy o tym maleństwie.
Ale żeby nie offtopić założyłem oddzielny temat:
http://forum.harmoszka.co...t7161.htm#58638
Zapraszam zainteresowanych, bo być może będzie możliwość zamówienia ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu