Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-03, 18:40    Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Na stronie festiwalu Harmonica Bridge pojawił się już regulamin konkursu dla harmonijkarzy. Atrakcja nie lada, a i nagroda naprawdę zachęcająca. Z regulaminem można zapoznać się tutaj:

Regulamin konkursu w ramach Harmonica Bridge

Albo przeczytać go tutaj:


REGULAMIN KONKURSU HARMONIJKOWEGO PODCZAS XII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU HARMONIJKI USTNEJ TORUŃ HARMONICA BRIDGE

Międzynarodowy konkurs harmonijki ustnej HARMONICA BRIDGE jest imprezą otwartą. Mogą brać w nim udział muzycy zawodowi jak i amatorzy.
Konkurs odbędzie się 25 sierpnia 2012r. w Toruniu.
Organizatorem jest „Dom Muz” w Toruniu.
Zgłoszenie do udziału w konkursie odbywa się przez nadesłanie karty zgłoszenia na adres organizatora: „Dom Muz”; ul. Podmurna 1/3; 87-100 Toruń). Należy również dołączyć krótką charakterystykę drogi artystycznej wykonawcy oraz adres i numer telefonu kontaktowego. Alternatywnym sposobem zgłoszenia jest wypełnienie Formularza elektronicznego opublikowanego na stronie HarmonicaBrigde.pl w zakładce Konkurs.
Termin zgłoszenia upływa 16 sierpnia 2012 roku. Organizator nie zwraca nadesłanych materiałów.
Uczestników konkursu oceniać będzie międzynarodowe jury.
Uczestnicy zobowiązani są wykonać trzy utwory, w tym przynajmniej jeden z poddanej przez organizatora listy. Czas prezentacji nie może przekraczać 15 minut, chyba że jury zadecyduje o przedłużeniu czasu prezentacji.
Utwory można wykonać solo bądź z akompaniamentem pianisty lub sekcji rytmicznej zorganizowanej przez organizatora. Możliwe jest także korzystanie z własnego akompaniamentu na własnym nośniku typu CDR. Przed przesłuchaniami odbędą się próby techniczne uczestników z sekcją.
Nagrodą główną festiwalu jest Puchar Prezydenta Miasta Torunia oraz 2 tys. złotych. Organizatorzy przewidują także nagrody dla pozostałych laureatów festiwalu .
Koszty dojazdu, wyżywienia oraz noclegu ponoszą uczestnicy konkursu. Organizator zapewnia uczestnikom możliwość wyżywienia w stołówce studenckiej oraz noclegów w atrakcyjnych cenach.


Lista utworów obowiązkowych – tzw. Bank standardów

(Utwory te w formacie MP3 znajdują się na stronie www.harmonicabridge.pl

St.JamesInfirmary(Primrose) http://www.youtube.com/watch?v=QzcpUdBw7gs
Careless Love (trad.) http://www.youtube.com/watch?v=LOGXiYruaug
Oh, Susanna (trad.) http://www.youtube.com/watch?v=WYRmsbEQXEg
Amazing Grace (trad.) http://www.youtube.com/watch?v=B3XdXEJEI4E
Kiedy byłem małym chłopcem (Breakout) http://www.youtube.com/watch?v=m7DS51RSASE
Isn’t She Lovely (S.Wonder) http://www.youtube.com/watch?v=9-n3Ydy7ras
Summertime(G.Gershwin) http://www.youtube.com/wa...feature=related
Work Song (Nat Adderlay) http://www.youtube.com/watch?v=5X_dh2kHpkM
Cantaloupe Island (H. Hacock) http://www.youtube.com/watch?v=XrgP1u5YWEg
Chitlins Con Carne (K. Burrell) http://www.youtube.com/watch?v=mP0flneNfaQ

Jak widać Organizatorzy przygotowali ściągawkę ze standardami i ich innymi wykonaniami.

Organizatorzy apelują, ażeby chętni zgłaszali się jak najszybciej. Wiadomo, że czekanie na ostatnią chwilę często przynosi gorsze rezultaty. Do tego, im wcześniej zgłoszą się uczestnicy, tym łatwiejsza i bardziej owocna będzie praca tych, dzięki którym Festiwal jak i Konkurs się odbędzie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-09, 21:53    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Dodam, że Uczestników akompaniować będą profesjonalni, doświadczeni muzycy. Co powiecie na trio: pianino, perkusja, bas? Mi brzmi to smakowicie!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-07-11, 19:19    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Skład Green Grass to będzie? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-11, 20:10    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Sławek nie podał mi jeszcze dokładnie kto będzie akompaniował. Podał tylko skład instrumentalny. A Green Grass mało prawdopodobny mi się wydaje, bo to kapela bydgoska, a Festiwal w tym roku odbywa się tylko w Toruniu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
B.A.R.J.O. 

Posty: 39
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-07-12, 08:28    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Maćku czy wiesz może gdzie na stronie festiwalu można znaleźć utwory "obowiązkowe" na konkurs
Cytat:
(Utwory te w formacie MP3 znajdują się na stronie www.harmonicabridge.pl
.
_________________
The Blues will never leave you
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-12, 16:08    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Nie udało mi się tego znaleźć, widocznie pojawią się za jakiś czas. Póki co warto się wspomagać odnośnikami do youtube, gdzie są przykładowe wykonania tych standardów.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-27, 21:26    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Czy zapisy jeszcze trwają ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-30, 16:06    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Zapisy trwają do 16 sierpnia. Wystarczy wypełnić np. kartę zgłoszeniową ze strony Festiwalu i już można czuć się uczestnikiem konkursu! Zgłaszajcie się tłumnie, bo przecież impreza dla Was jest organizowana, nagrody atrakcyjna, a i bać się nie ma czego!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-07-31, 08:38    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Maciekdraheim napisał/a:
Międzynarodowy konkurs harmonijki ustnej HARMONICA BRIDGE jest imprezą otwartą. Mogą brać w nim udział muzycy zawodowi jak i amatorzy.

Ciekawie będzie wyglądać rywalizacja pomiędzy muzykiem zawodowym i amatorem? :? Chyba, że organizatorzy podzielą uczestników na kategorie?
Maciekdraheim napisał/a:
Uczestnicy zobowiązani są wykonać trzy utwory, w tym przynajmniej jeden z poddanej przez organizatora listy.

Czy w związku z tym, ten jeden obowiązkowy utwór z powyższej listy jest do wyboru, czy też będzie jakieś losowanie?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-31, 15:00    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Odnośnie drugiego pytania. Uczestnikom w poprzednich edycjach i w tej także dano wolną rękę jeżeli chodzi o wybór repertuaru. Warunkiem jest tylko to, by wśród przygotowanych utworów był ten z listy. Jedynym problemem może być nieznajomość któregoś z pozostałych przez akompaniatorów, ale zważywszy, że to profesjonalni muzycy, to odpowiednio wczesna rejestracja do konkursu powinna zapobiec takim przypadkom. Po prostu zdążą się nauczyć :) .

Co do pierwszego pytania, to że ktoś gra amatorsko nie znaczy, że nie może grać na profesjonalnym poziomie. Podkategorii nigdy nie było, wszyscy uczestnicy znajdowali się w jednej stawce. W zeszłym roku brał udział harmonijkarz pewnego koncertującego zespołu, który nota bene był jednym z wykonawców festiwalowych, a wygrał ówczesny amator, nasz forumowy Zamieszkały. Dla harmonijkowych zapaleńców nawet stanięcie w szranki z samym Jasonem Riccim nie powinno być przeszkodą ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2012-08-01, 09:11    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Też mi się to wydaje nietypowe, że zawodowcy startują z amatorami w jednej grupie.

No ale ostatnio panuje widać taka moda np: w "Must be the Musik", "Mam talent" itp. itd.
Zakończę moją opinię wnioskiem, że albo amator odniesie sukces, albo też zawodowiec przegra z kretesem.
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-08-01, 11:25    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Taka forma funkcjonuje już od lat i dotychczas się sprawdzała. Laureatami tego konkursu są m.in. Romek Badeński, czy Łukasz Wiśniewski. Dopiero od konkursu zaczęło się ich "zawodowstwo". Poza tym, kiedy o harmonijkarzu można powiedzieć, że jest zawodowcem? Nie ma wcale tak wielu w Polsce, którzy koncertują i utrzymują się wyłącznie z tego. Sporo z koncertujących ma też "normalne zajęcia". A są tacy, którzy nie mają własnej kapeli albo mają kiepskiego managera, który koncertów nie załatwia i się w haśle "zawodowiec" nie mieszczą, a grają naprawdę dobrze.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2012-08-01, 19:21    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

A ja mam jedną wątpliwość. I właściwie skoro Maciek zaczął ten temat, to mam nadzieje, że będzie miał jakieś info, albo może uda się dowiedzieć... Do rzeczy.

Jakie będą tonacje utworów. Część utworów z listy standardów ma przez lata niezmienną tonację i raczej nie będzie problemu, ale niektóre gra się różnie. Na szybko przegrałem sobie te kawałki wchodząc na linki z jtuba i ustaliłem takie tonacje:

St.JamesInfirmary(Primrose) - dm
Careless Love (trad.) - G
Oh, Susanna (trad.) - D#
Amazing Grace - G
Kiedy byłem małym chłopcem (Breakout) - hm
Isn’t She Lovely (S.Wonder) - E
Summertime(G.Gershwin) - bbm
Work Song (Nat Adderlay) - F
Cantaloupe Island (H. Hancock) - F
Chitlins Con Carne (K. Burrell) - dm

przyznam, ze niektóre mnie zaskoczyły.
czy to są ostateczne tonacje?
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-08-01, 19:41    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Janek Domański napisał/a:
Część utworów z listy standardów ma przez lata niezmienną tonację i raczej nie będzie problemu, ale niektóre gra się różnie.

Też sprawdzałem te nagrania i faktycznie nie wszystkie tonacje mi przypasowały. :?
Ciekaw jestem jakie utwory masz na myśli - czy jest zgodność w naszym rozumowaniu?
I jeszcze jedno pytanie do Maćka - czy można będzie zrobić sobie transpozycję utworu do innej niż oryginał tonacji?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-08-01, 20:13    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Wydaje mi się, że skoro będą nam akompaniować zawodowi muzycy, a mamy zgłosić się do 16. sierpnia, to wystarczającym będzie podanie preferowanej przez nas tonacji np. w karcie zgłoszeniowej. Bo przecież, skoro można wykonywać utwory spoza tego "żelaznego kanonu", to przy takich numerach tym trudniej o jednolitą tonację. Większa jest szansa, że zespół nie będzie znał danego numeru (jeżeli oczywiście go zaskoczony tuż przed konkursem), niż to, że będzie miał problem z przeniesieniem standardu pół tonu w górę czy w dół. Niemniej spytam Sławka, żeby wyjaśnił wątpliwości.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-08-01, 20:44    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Aby każdy zainteresowany dostrzegł co należy, piszę nową notkę, zamiast dodać treść do poprzedniej. Kontaktowałem się ze Sławkiem i tak mi napisał:

"Można sobie ustalić dowolnie."

Czyli chyba ta sprawa już załatwiona.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-03, 10:06    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Te tonacje faktycznie wydają mi się dziwne, Oh Susanne w D# ??? a Summertime w bbm???

Mam nadzieje że muzycy akompaniujący będą mogli się dostosować (o ile będą biegli w swym rzemiośle).

Standardy zwykle się gra w oryginalnych tonacjach a utwory tradycyjne w jakiś prostych i przyjaznych.


BTW trudno stwierdzić, kto jest zawodowcem a kto amatorem. Zależy jakie kryterium przyjmiemy. Znam zawodowców którzy grają jak amatorzy i amatorów którzy grają znakomicie.
Moim zdaniem zawodowiec to ten który potrafi dobrze grac, ma dużą praktykę sceniczną i jest niezawodny (np nie spóźnia się, sprzęt ma zawsze sprawny) no i może zarabiac na muzyce.

Na pewno warto wziąć udział w konkursie i sprawdzić się na scenie, poczuć adrenalinę i przy okazji nauczyć się kilku rzeczy.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Uczestników!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
maverick04 

Wiek: 36
Posty: 16
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-05, 21:30    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Cześć, od tygodnia piszę maile przez formularz kontaktowy podany na stronie http://www.harmonicabridge.pl/, niestety nadal nie dostałem żadnej odpowiedzi. Na stronie brak jakiegokolwiek nr telefonu, dla osób które mają pytania natomiast nie zaglądają na forum jest to poważny problem. Zwracam uwagę na problem, nie krytykuję, żeby nie było :)

Mam pytanie, czy uczestnicy konkursu wykonują utwory na nagłośnieniu przygotowanym przez organizatora, czy istnieje możliwość wystąpienia na własnym sprzęcie? Czy są jakieś restrykcje co do brzmienia przesterowanego lub czystego?


PS. #Maciekdraheim pisałem również do Ciebie na PW, ponieważ dowiedziałem się że jesteś zamieszany w organizację ale nie dostałem odpowiedzi.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 65
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-08-08, 16:34    Odp: Konkurs Harmonijkowy w ramach Harmonica Bridge w Toruniu

Moi drodzy! Z przyczyn technicznych nie mogłem wcześniej wypowiedzieć się na tym forum. A teraz już mogę :) Dziękuję raz jeszcze webmasterowi!
Chciałbym z całą mocą podkreślić, że konkurs w ramach "Harmonica Bridge" jest organizowany aby pomagać harmonijkarzom. Promować, zachęcać, kontaktować. Podejście organizatorów (w tym moje) jest bardzo pozytywne!Jeśli np. ktoś zechce grać na swoim wzmacniaczu - nie ma problemu. Jedynym wymogiem jest to, aby wszyscy mieli równe szanse. :cool:
Przeczytajcie dokładnie regulamin - na wiele z Waszych pytań znajdziecie tam odpowiedź.Zaś co do tonacji - podane przykłady z "YouTube" miały tylko przybliżyć tematy. Tonacje ustalacie sami!!!
I jeszcze jedno:należy wykonać trzy utwory. Można w nich improwizować ale nie jest to konieczne. Można wybrać trzy utwory listy. Można dwa i jakiś swój. Ale koniecznie trzeba zagrać choć jeden z tej listy!
Przypominam - przed konkursem będzie krótka próba (długość prób zależy od ilości startujących w konkursie). Będziecie tam mogli pogadać z akompaniatorami, ustalić tempo, wejście, kto nabija itp. I raz jeszcze podkreślam- na "Harmonica Bridge" dominuje podejście pozytywne!!! Do zobaczenia!!! :)
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu