Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Filiip10

Wiek: 29
Posty: 1
Wysłany: 2012-07-31, 23:42    Pomoc z Tabami

Witam jestem tu nowy i tak samo jestem początkującym harmonijkarzem. Mam problem z tabami bo jak gram na harmonijce to ja nie wiem kiedy zatrzymać się w czasie grania np. gram gram i potem trzeba zrobić małą przerwę trzy sekundową. Trochę nie wiem co to jest podciag o pół albo podciag o cały ton. Jeżeli mi ktoś wytłumaczy byłbym bardzo wdzięczny!!!!

A i jeszcze chciałbym się nauczyć grać na harmonijce z nut ale nie wiem jak proszę o wytłumaczeni!!!

DZIĘKUJE!!!! :harp:
_________________
...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-08-01, 07:40    Odp: Pomoc z Tabami

Na razie w dziesięciokanałówce, chyba, że się okaże, że grasz na innej to wtedy przeniosę, gdzie trzeba.

Tabulatura jest niedoskonała, bo nie pokazuje wszystkiego, żeby z niej grać musisz znać utwór. Wtedy wiesz gdzie są pauzy, jakie przejścia itd.

O bendach (niesłusznie chyba nazywanych podciągami) dowiesz się wszystkiego tutaj: http://forum.harmoszka.co...ciagi-vt122.htm

Tak miedzy nami, praktycznie wszystko jest na forum i gdybyś poczytał, to byś się dużo dowiedział, ale najbardziej mnie interesuje rozwinięcie kwestii grania na harmonijce z nut. Może coś ciekawego z tego wyjdzie...

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu